Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen engednéd, hogy a...

Hány évesen engednéd, hogy a gyereked egyedül menjen haza az iskolából?

Figyelt kérdés

Nagyon "elkényelmesedtek" a tanárnénik, a gyerek másodikos, mi meg most gondban vagyunk.

Örülhetek, hogy találtam olyan állást, ahonnan előbb eljöhetek, de busszal járok haza vidékre, így fél öt körül érek haza. Időnként kicsit később.

Az egyik gyerek ovis, a másik iskolás, így két helyen kéne ott lennem időben.

Tavaly hazajöhetett a gyerek egyedül, ebéd után, hisz itthon voltam a kisebbel gyes-en.

Most meg kirakták a napköziből fél ötkor, mondván, hogy lejárt a munkaidő. Én még az oviban voltam, ő meg a sötétben elindult haza.

Most eléggé kétségbe estem.

Mi van, ha engem baleset ér, vagy télen a hóban egy órát késik a busz?! Ha a párom nem délutános, elmegy értük, ha a nagyinak időben szólunk, kijön, és elhozza őket. Ott lakik, ahol én dolgozom, szintén csak busszal tud menni, úgyhogy ha négykor szólok, természetesen ő se tudja megoldani.

Csak most úgy felmerült bennem, mi van, ha a télen még sokszor késik a buszom, vagy bármi baj történhet, akkor mi van?!

Fél ötkor elküldik haza a másodikos gyerekem, ő meg egy órát vár a kapu előtt? Netán esőben, hóban?

Kulcsot hiába adok, vagy elhagyja fél nap alatt, vagy ellopják, és én se mindig tudom elsőre kinyitni, hát még ő.

Nyitva nem hagyhatjuk, kijön a kutya, megharap valakit, vagy bemegy egy idegen....gondolom, más is zárja a lakást és a kaput, ha nincs otthon senki.


Adjak neki mégis egy kulcsot?

Vagy ilyenkor egyáltalán mi van?

Más is jár ilyen cipőben?

(Abba most nem akarok gondolkodni, mi van, ha az ovist is kiteszik a munkaidő végén, és a három éves a sötétben elindul...jó estben haza.)


2011. nov. 27. 20:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
az én lányom harmadikos,de nem engedem egyedül haza,mivel nem vagyok otthon.még az kell h vki becsöngessen vagy bármi történjen vele.
2011. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!