Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék, mit próbálja...

Mit csinálhatnék, mit próbáljak ki?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve már.Ezelött 1,5hónapja is próbálkoztam,de föladtam ugyanezek miatt.2hete próbálom,hogy egyedül aludjon el a 2,5éves fiam.1hónap múlva szülök és félek mi lesz esténként,ha nem alszik el egyedül és még a pici is éppen nyekereg :-(.Szóval szeretném,ha legalább ez nem lenne probléma.Még mindig 1,5óra mire elalszik.Lefektetem és átjön a mi szobánkba hízelegni,köszönni,áthozni az autóját.Szóval mindent kitalál.Visszaviszem és már jön is.Próbáltam azt,hogy némán visszaviszem.Mese és utána alvás.Elmagyaráztam időközönként,hogy nagyfiú és egyedül kell elaludnia.Veszekedtem vele.Egyik módszernél se csökken az időtartam.Ma már tocikat adtam,de olyan rosszul érzem magam.Nem azért szültem,hogy verjem a gyerekem :-((
2012. jan. 9. 21:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
hát és mi van apával?? nálunk mióta megvan a kistesó apa viszi ágyba a nagyot. Igaz ő már tényleg nagy 5 éves de a fürdetés mese vacsi alvás játék legkésőbb 9 re be kell fejeződjön mert másnap nem tudna felkelni oviba. Próbáld ki keress egy kis babarucit egy pólót pl aludj azzal pár napig valahol a közeledben legyen hogy átvegye az illatod és húzd rá az alvósplüsire, azon érzi majd hogy "anyaszaga" van és talán úgy érzi hogy vele vagy. mi használtunk anno nagyon halkan babazenét az elalváshoz, most már nem kell semmi neki. Először még az esti mesére sem volt időm a pici miatt most már ő is úgy van szoktatva hogy fél 9kor leteszem max és így van még időm a nagynak a mesére, előtte apa fürdet játszik vacsiztat öltöztet. Valahogy be kell osztani mert amúgy napközben megoldok mindent két gyerekkel, de ez az időszak a kicsinek is fontos meg a nagynak is a napirendben. Én azt javaslom majd ha meglesz a a pici, hogy a fürdést ne rakjátok túl későre, mert akkor sosem kerültök ágyba.
2012. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Apu per pillanat külföldön van a héten,de amikor itthon van akkor éjszakára megy.Szerencsére a fürdetésnél itthon van és segít,utána készülődik és az altatást már nem tudja bevállalni.Van éjszakai fénye.Annyi,hogy 2 napig nem jött át éjszaka,de az altatásban nem segített.Most 22.15-kor mondtam feküdjön a helyemre,mert ott ült a küszöbön 5perce (imádom a drágám)10 múlva aludt.Csak ez az amit nem akartunk,hogy ennyire az ágyunkba szokjon.Így is éjjel ha átjön már nem merem átvinni a hasam miatt,de ez másik probléma.Ezt elkönyveltük már.Hiszen a legtöbb gyerek évekig átjár a szüleihez.Azt hiszem ezt is el kell majd fogadni.4hónapos kora óta külön szobája van,1éves kora óta ifi ágyban aludt el egyedül.Szóval igyekeztünk.Szeret minket,ez van.Még azért próbálkozunk.
2012. jan. 9. 22:43
 13/16 anonim ***** válasza:

Már én is kérdeztem és írtam is más hasonló kérdésre, hasonló korban jött elő nálunk is és másoknál is, amit írsz. Tudományos magyarázatot én sem tudom.

Nálunk most ősszel az óraátállításnál jött elő a gond, most lesz 2 éves e hó végén, szóval kb. 20 hósan talán, hogy nem alszik el este, ahogy addig. Kb. fél óra volt este 8-kor és a saját ágyában. Azóta este 10 körül alszik el és nem akar az ágyában aludni, sír és minden áron kijön, mindent kitalál. Nálunk is az utóbbi hetekben odáig jutott a dolog, hogy a mi ágyunkban alszik el és átviszem utána az ő ágyába. Ha nem akar aludni, megkérdezem, hogy a saját ágyában akar-e aludni, de mindig nemet mond és inkább marad a mi ágyunkban. Igazán nem tudom hová jut ez a dolog, nálunk belefér, hogy így aludjon el, általában a párom még később jön haza, míg ez lezajlik. Szerintem hagyjad, ahogy hamarabb el tud aludni, csináld úgy, neked is könnyebb és stresszmentesebb. Úgy is változnak idővel, Te is tudod, legalábbis én ebben bízom.

2012. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom, hogy nem igazán tudod cipelgetni, hát akkor passz.
2012. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Olvasd el az Aludj jól gyermekem! könyvet. A netről le lehet tölteni, nálunk bevált a módszere.
2012. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tegnap nagyon el voltam kenődve.Ma visszatértem a régi szokáshoz.Lefektettem a szobájába és kint az ajtó melletti asztalnál vártam amíg elalszik.Ma nem aludt du-án azért ilyen korán.
2012. jan. 10. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!