Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az kóros (és...

Szerintetek az kóros (és magamon kéne változtatnom) vagy normális hogy 2 és 4 éves gyerekeimet nem merem másra hagyni?

Figyelt kérdés

Nincsenek nagyszülők, a férjem egészségügyben dolgozik és egy kedves ápolónő ismerőse (aki többszörös anyuka, mostmár nagymama is) vigyázna a gyerekekre ( a férjem megbeszélte vele) nyilván nem ingyen, de nem ez a fő bajom. Hanem egyszerűen nem bírom magam rávenni, rosszul vagyok ha csak belegondolok mi minden történhet. A férjem szerint ez már beteges, és hogy szükségünk lenne rá hogy kicsit kettesben legyünk (amiben igaza van) és vágyom is rá meg egy kis nyugira csendre hogy nem fél percenként azt lesem mikor melyik mit csinál, hova rohangál el, mit önt magára stb. Kivagyok idegileg én is mert soha egyetlen percre nem voltak még nélkülem (azaz a fiam igen, mert ő egy éve ovis), és hát ki vagyok fáradva.

Szóval velem van a baj??


2012. jan. 11. 13:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
azok a gyerekek az ismerőseim körében akik ugyanígy nem voltak másra hagyva az oviban minden reggel ordítanak, sokkal nehezebb őket később másra hagyni. Az én fiam már 2 éves kora előtt aludt a mamánál sógornőm lánya most 3 éves most kezdett ott aludni de képes az éjszaka közepén hazavitetni magát. Eleinte én úgy oldottam meg hogy teszteltünk úgy voltak mással kicsit hogy nem csináltam programot, hogy ha kell mehessek érte. Megmondtam mit hogyan szoktak, pl evés mit nem szabad csinálniuk stb és aki vigyázott rá ezeket betartva tette. a gyerek úgyis elmondta ha nem úgy volt. Valamikor el kell engedned őket, azon is fogsz majd izgulni ha pl majd oviban viszik őket busszal kirándulni, úszni stb, és ott nem egy szem ember egy szem gyerekre figyel. Igaza van szerintem a férjednek, bár hozzáteszem bennem is van egyfajta olyan érzés, hogy úgyis én tudok a legjobban bánni velük, én inkább ezért féltem őket. de csináld azt hogy hívd meg a nőt hozzátok és ismerkedjen a gyerekeiddel úgy hogy ott vagy te is, és menj ki pl kávét főzni, vagy mond nekik hogy mutogassák meg a játékaikat a néninek és ne zólj közbe csak nézd őket. biztos látod majd hogy állnak hozzá, a gyerekek nagyon megérzik kivel lehetnek bizalmasak. Nekünk van nagyi, de van egy ismerősünk is aki néha vigyáz rájuk és ez pont abból jött, hogy a gyerekeim ritkán látták ugyan de akkor odavoltak érte és mivel tudtam hogy nem volt épp munkája rákérdeztem hogy vállalná e őket néha. El se hiszed mennyire fel fog tölteni néhány óra kettesben de ehhez ki kell tudni kacsolni az agyad.
2012. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!