Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koraszülött babádnak mikor...

Koraszülött babádnak mikor állt helyre a vérképe?

Figyelt kérdés
azaz leginkább a vas szint. 1,5 évesemnek még mindig nagyon alacsony. októberben jó volt, leállítottak a Maltofer-ről. a következő vérvétel is jót mutatott. Ám ma a leleten megint nagyon alacsony, 9helyett 6-os. Így ismét csepp lesz és ismét vérvétel rendszeresen és most már nagyon megviselte tegnap a lányomat (ez volt a 18. vérvétele). Egyáltalán helyre áll ez valaha?
2012. jan. 26. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a koraszzules miatt van? Hany hetre szuletett? Nekem van olyan ismersom, akinek nem korababaja van, es megis ilyen gondok vannak. Az en kislanyom korababa ( 35 het), es sosem volt vashianyos. Bocs, h nem segitettem, es kicsit elkanyarodtam a kerdestol. Minden jot nektek!
2012. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia. igen ez a koraszülésből. 32 hétre született és 7 hetesen kapott vért is annyira rossz volt az eredménye. azzal magyarázták hogy ugye a korababák hirtelen elkezdenek súlyban gyarapodni amit viszont a szervezete nem tud követni, azaz termelni a vérsejteket. 3 hónapos kora óta kap maltofert azaz kapott 15 hónapos koráig. aztán 17 hónaposan jó volt a vas, most megint nagyon alacsony.

Az ismert korababák közül nagyon sokan kaptak vért annakidején.

2012. jan. 26. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!