Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a főállású anyákról, akik még sohasem dolgoztak csak a gyerekekkel voltak otthon, férj meg keresi a pénzt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 22:22
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
27-es! A drága férj ráunhat a karrierista feleségre is. Ez a férfi hozzáállásán múlik. Ismerek olyan főállású anyát aki nem dolgozott mielőtt meg lettek a gyerekek. Most a legkisebb 5 éves neki és dolgozik. Ő vágyott valami másra a gyerekek mellett. Hozzáteszem ha éppen olyan beosztása van, akkor a nagyi vigyáz a gyerekekre. Nekem tizenkét év munkaviszony után megszűnt a munkahelyem, majd amikor épen munkanélküli voltam, megfogant az első gyermekünk. Megtartottuk, szerettük volna. Nagy családot akartunk. Így jöhetett a második,harmadik. A harmadik születése után amikor főállású anya lettem, találkoztam azzal, hogy sokan elkönyvelték, én biztosan soha nem dolgoztam és nem is akarok. Most már négy gyermekünk van igaz, most éppen gyesen vagyok,mert a legkisebb baba még. Viszont nem vágyom vissza dolgozni. Dolgoztam napi 12 órát annak idejében és ha összehasonlítom, bizony most gyakran sokkal strapásabb. El nem tudom képzelni, hogy hogyan is oldanánk meg, ha dolgoznék. Mivel se nagyszülő, se senki nincs aki besegítene, így a férjemmel ketten oldjuk meg a feladatot. A strapásság ellenére is szívesebben csinálom, mint régen a munkámat. Szerintem attól is függ, hogy ki mit dolgozik, dolgozott. Kreativitásra, meg itthon igen csak szükség van, sőt nagy szervezőkészségre is. A feladat adott.
2012. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Ha rendesen ellátja a gyerekeket és a háztartást, valamint sokat foglalkozik a gyerekekkel, akkor miért ne? Semmi negatív véleményem nincs róla. Nem könnyű, amit csinál.
2012. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó, ha az anya otthon tud maradni a gyerekeit nevelni, ha több gyereket is tudnak vállalni, ha anya is jól érzi magát ebben a szerepben. Az elsővel vagyok itthon, lassan két éve. Előtte 18 éves korom óta dolgoztam. Így végeztem el 2 egyetemet. Már karrierem is volt. Most viszon MLM-ben kezdtem el dolgozni, mert itt tudunk annyi jövedelemre szert tenni, hogy jöhessenek jó körülmények közé a tesók. És kell is ennyi kapcsolat a felnőttvilággal. Egyébbként nekem, aki azelött folyton pörögtem, kezdett szük lenni ez a létforma, miközben soha nem értem magam utol. Most azonban szárnyakat kaptam. Itt a házban van egy anyuka, aki 3 gyerekkel van itthon. Az ő férje jól keres. Egy másik ismerősöm, most kezdett el dolgozni ismét, miután a legkisebb gyereke is felsős. Angol tanárnő. 5 gyerek anyukája. Nagyon szépen nevelte őket. Sosem volt náluk követelőzés, hogy még ez vagy az kellene. Sosem láttam vitát, csak irigylésre méltó szerelmet a szülők közt. Apuka nem is keres sokat, mégis mindent jól megoldottak.
2012. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Szerintem a főállású anyaság is komoly munka és szégyenletes hogy itt egyes nők ennyire ledegradálják,lesajnálják az otthon lévő anyukákat.Igen is lehet élvezetes "csak" a családdal foglalkozni és nem hiszem hogy attól hogy valaki főállású anya egy szellemi toprongy lenne!Mi ez a marhaság hogy ha a férjnek is kielégítő egy ilyen nő?Nem szellemi fogyatékos az aki otthon van!Én három gyermeket nevelek.Rendszeresen járok könyvtárba,rengeteget olvasom és nem csak gyermek könyveket.Vannak barátaim és élek társas életet olyat mint minden felnőtt.Nem csak a mosásból takarításból áll az életem!Ja és nem mellesleg a férjem nagyon büszke rám,mert ő tudja hogy mennyi munka van egy napban és nem kicsinyli le az értékeimet csak azért mert nincs "karrierem". Üzenem azoknak akik lenézik a főállású anyukákat kilehet próbálni és utána véleményt mondani!
2012. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Aki a gyerek és háztartás mellett MÉG, PLUSZBAN dolgozik is, ők ennél is többet csinálnak, ennél is több kihívás és impulzus, siker, és szellemi elfoglaltság tölti ki őket, éri őket. Ezen nincs mit vitázni, ez így van. Nem gondolom hogy az otthonlévő anyuka szellemi toprongy (nem tudom mi a francon kapta fel utolsó a vizet, ezzel már valaki jött ide durcizva, de el lett neki szépen magyarázva, hogy ezt senki nem állította)


Szóval nem kell felkapni a vizet, ha te így élsz, ezt választottad, csodás. De nem vitatéma, hogy aki MINDEZEK MELLETT még dolgozik is, és a melóban is elért valamit, annyival is többet csinál. Nem lesz ettől jobb, csak nehezebb és szellemileg több, amiből a napjai állnak. Mert munka és gyereknevelés együtt sokkal keményebb, mintha valaki csak az egyiket csinálná a kettő közül. Ezen tényleg nincs mit magyarázni.

És én nem teszem egy lapra ha valaki hobbiból olvasgat vagy ha szellemi munkát végez amiért még pénzt is kap, ami megy a családi kasszába. Nem lehet ezt a két dolgot összehasonlítani.

2012. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
50%

"Üzenem azoknak akik lenézik a főállású anyukákat kilehet próbálni és utána véleményt mondani!"


Próbálni? Mit? Azt, hogy aki dolgozik is a gyerekek nevelése mellett, az hagyja abba? Mert ha abbahagyja a munkát akkor szerinted keményebb és nehezebb lesz az élete, hogy onnantól nem kettő, hanem csak egy "talajon" kell teljesítenie?

2012. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Itt most egyébként nem arról van szó, hogy jár-e a főállású anyuka olvasni, meg barátnőzni, hanem arról, hogy effektíve dolgozik-e. Nem nézem le, aki nem, de azért ne mondjuk már hogy a könyvtárba járás van annyi mint akinek munkája van a gyereknevelés mellett..
2012. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
65%
Ok, hasonlítsuk össze hogy te mennyit fogalalkozol a gyerekeddel meg a családoddal a baromi nehéz és fontos munkád mellett, és mennyit tud az aki csak erre koncentrálhat. Biztos hogyha akar, sokkal több minőségi együttlétet tud megvalósítani a gyerekeivel. Mert csak gondolj bele, hogy pl te dolgozol 4-ig, utána bevásárolsz, hazamész, főzöl valami vacsit, esztek, fürödtök, lefekszetek. Van kb 1 óra mikor effektíve családi életet élhettek. A karrier, meg az önmegvalósítás az anyukának jó, nem a családnak. Amúgy meg az a ti szegénységi bizonyítványotok, hogy a munkán kívül nem tudtok olyan kreatív és építő szellemi elfoglaltságot elképzelni, amit otthon is lehet csinálni. Én kénytelen voltam visszamenni dolgozni, de amíg otthon voltam 1 percet nem unatkoztam, és nem épültem le szellemileg, mert mindíg találtam olyan elfoglaltságot, amitől fejlődni tudtam. Mondjuk nem is voltam olyan kismama, akit kiírtak táppénzre, és 1 hét után nem tudtam mit kezdeni magammal. És hozzáteszem, hogy a napom 90%-át nem a háztartás, töltötte ki, bármilyen furcsa.
2012. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Munka mellett is lehet a gyerekekkel tökéletes kapcsolatot kiépíteni, kedves utolsó, mármint van olyan, akinek megy :)

Szóval ezen sem fogunk vitázni :))) Sok szülő-gyerek kapcsolat nem feltétlenül a mennyiségen, hanem a minőségen alapszik.


És még mindig nem a kreatívkodásról van szó, hanem a MUNKÁRÓL. Miért idegen ez a szó néhány nőnek, akik összekeverik az agyagköcsögözéssel meg a könyvtárba járással?

2012. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"És hozzáteszem, hogy a napom 90%-át nem a háztartás, töltötte ki, bármilyen furcsa."


Hm. Ha időd 10%-a maradt a háztartásodra, akkor bizti sok minőségi időt áldoztál Te is a családodra. Legalább önmagadnak ne mondj már ellent, légyszíves.....látod- látod, sok dolgozó nő munka mellett is több időt tölt a családi tűzhellyel, mint kis 10%......

2012. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!