Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a főállású anyákról, akik még sohasem dolgoztak csak a gyerekekkel voltak otthon, férj meg keresi a pénzt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 22:22
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne a Családi kapcsolatok témában feltenned a kérdést, ott egészen más válaszokat kapnál...

Egyébként nekem is szimpatikus ez a felállás, ha mindenkinek megfelel, tehát az anya nem érzi magát bezárva, az apa pedig keres elég pénzt, úgy, hogy emellett még a családjára is jut ideje. Én szerintem nem bírnám, úgy képzelem, ha anyagilag megengedhetjük majd magunknak, hogy 3 gyerek után 4 órában dolgoznék, így a család sem szorulna háttérbe.

2012. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek, itt divat a sok gyerek (3-4-5) es a nok nagyresze sem dolgozik.

Jelenleg en is itthon vagyok a lanyommal. Szeretnenk meg egy babat, na de hogy en itthon uljek 5-6-7-8 evig, aaaaaaa meg is bolondulnek. Szabadidomben tanitvanyaim vannak, csak hogy csinaljak valamit.

2012. febr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
51%

Én már 15 éve itthon vagyok.4 gyerekünk van,a legnagyobb 14 éves,a többiek:11,9 és 2 évesek.Két lány,két fiú.

Előtte dolgoztam 1 évet,mielőtt terhes lettem.

2012. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

váljék egészségére!

Lehet, hogy én sem megyek vissza dolgozni. Egyébként én nem vagyok az a típus, aki most aztán kegyetlenül harcol a nők egyenjogúságáért. HA a férfi keres elég pénzt, akkor hol a gond? Én szeretem a klasszikus csalédmodellt.


Zárójelben jegyzem meg, hogy itthoni munkám van, azért hiányzik a munka kicsit, de nem ugyanaz itthonróél dolgozni, mint naponta 8-10 órát lehúzni, utána hazahozni a gyereket, főzni, mosni, takarítani, és éjjel hullafáradtan beesni az ágyba.

2012. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Én is 1 évet dolgoztam csak. Én sokszor érzem magam emiatt kellemetlenül mások előtt. Aztán jöttek a gyerekek. 3 van. Legkisebb 19 hós, (11, és 8 évesek). Köztük igaz ápoltam a nagyimat rá kaptam pénzt. Férjem nem akarta hogy dolgozzam. Mivel ő sokat dolgozik, neki nem lenne arra ideje, hogy a gyerekeket hordja vigye. Az hogy én most valahol műszakoznék és ő a munkáját emiatt hanyagolná bizony sokkal rosszabbul járnánk. Hát ez van. És jól élünk.
2012. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
42%

Nem egyformák az emberek. Nekem nem lenne elégséges szellemi elfoglaltság a háztartás, de akinek igen, nekik így jó. És persze férje válogatja, van férfi, akinek elég, ha az asszony finomat főz, takarít és megfelelő "hátországot" biztosít, ahogy itt írta valaki, de van férfi, aki azért büszke a feleségére, ha az elért valamit emberként is, nem csak háziasszonyként otthon.

Ha az anyagi helyzet megengedi tehát (van ugyanis nem dolgozó anyuka, aki mégis panaszkodik, hogy jaj de nincs pénzük - nem értem, miért nem megy el dolgozni), a férjnek is elegendő, és a nőnek is ez a felállás, akkor miért ne? Embere válogatja. Én unatkoznék, mert munka után és mellett is tökéletesen el lehet látni a gyereket és a háztartást, ha jól osztod be az idődet, de van akit kielégít.

2012. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolsó! Nem kellene ennyire elszállni magadtól. Attól hogy valaki otthon van, nem olyan biztos hogy csak a háztartás és a gyerekek kötik le minden idejét, és egy szellemi toprongy. Lehet hogy sokkal kreatívabban és sokoldalúbban fejleszti magát, és tölti el az idejét, mint az a ki dolgozni jár. Nem csak a karrierépítés lehet értelmes és szellemileg kielégítő elfoglaltság. Én például biztos hogy nem unatkoznék otthon, és nem is csak a háztartással foglalkoznék, csak inkább azzal amivel szeretnék, és nem azzal ami kötelező, és akkor amikor én akarok, nem 8-4.ig, vagy még tovább. Amúgy ha dolgozol, akkor akárhogy osztod az idődet, biztos hogy kevesebb marad a gyerekekre és a családra mintha magadnak osztod az idődet.
2012. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
32%

16/17 nagyon szimpatikusan írt, nekem tetszett és igaza van. Nme így a következónek, aki oktalanul megsértette, ráadásul nem is a feltett kérdésre válaszol!

16/17 szépen leírta: ez is lehet jó, neki meg az a jó,. hoyg büszke a munkában elért sikereire, és a férje is rá.

Van, aki pedig meg tudja magát osztani, de van olyan is, akinek a család a fő hivatása, és azt építi olyan szinten, hogy nem jut mellette másra mármint komoly munkára ideje.Lehet családozni is komolyan.Ha megteheti valaki, nincsennek anyagi gondjai, ez is lehet alkotó munka.

2012. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
18%
16/18-ra gondoltam.
2012. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
18%
16/19-re
2012. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!