Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a főállású anyákról, akik még sohasem dolgoztak csak a gyerekekkel voltak otthon, férj meg keresi a pénzt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 22:22
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
15%

ma 16:04

nagyon szépen írt

2012. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
72%

16.04. vagyok, nem szálltam el magamtól, de gondolom Te nem így látod és van is tippem, miért. De most nem ez a lényeg.

Hanem az, hogy egyszerűen nem ér ugyanannyi impulzus egy otthon lévő nőt, mint aki nap mint nap kihívásokkal kerül szembe, emberekkel érintkezik, egyszerre kell helytállnia a munkahelyén ÉS otthon. Lehet akármilyen kreatívkodása a háztartásbeli nőnek, akkor sem kell ugyanannyi helyzetben rátalálnia önmagára, és ugyanannyi helyzetben helytállnia. Egész egyszerűen sokkal nagyobb szellemi kihívás egy nőnek, ha karriert is épít, és családot is ellát. Ez nem vitatéma, ez tény, kár ezen összeveszni, ez egyértelmű dolog. Nem vagyunk egyformák.

Imádok egyébként főzni, imádom a gyermekemet, mindent, de nekem kell az érzés, hogy helyt álljak a lakásomon kívül is, ez most lehet, hogy hülyén hangzik, de én szeretek a munkában is sikeres lenni. Akinek ez nem fontos, attól még ugyanolyen jó ember, jó anya, stb. Ne húzd fel az orrodat ezen!

2012. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
80%

Még annyit, hogy természetesen ha valaki otthon van, neki is fárasztó a napja, eszem ágában sincsen lenézni, vagy ilyesmi, csak más a két helyzet. Aki otthon van, a maga ura, ezért kevesebb az esélye a kihívásoknak, a megfelelésnek, ezét írtam, hogy ingerszegényebb. Mert minden megy a maga kis rutinjában, háztartás és hobbi. A munka meg azért rendesen kiveszi az ember szellemi tartalékait, ergo keményebb valamivel a helyzet.

Mindazonáltal nekem pontosan emiatt hiányozna, ha otthon lennék. Mert a gyerekek egyszer kiröppennek, tehát marad a házimunka és a hobbi, edzés, stb. és nekem ez az, ami nem menne.

2012. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 ava87 ***** válasza:

Ha jól érzi magát így, akkor szerintem teljesen rendben van. Mármint ha ő nem úgy éli meg, hogy a háztartás rabszolgájává vált ezáltal, vagy hogy nem tud mit felmutatni. Ezt nem lenézésből írom, mert nagyon remélem, hogy akik így otthon vannak, azok általában ezt nem érzik így, de azért ismerek olyat, akit fentebb vázoltam, és nem szívesen lennék a bőrében.

Szóval ha ez az anyuka (és az apuka) számára így jó, akkor valószínűleg az egész család számára előnyös.

Mondjuk ezt az életformát nem nekem találták ki. A fiamat nagyon szeretem, szívesen foglalkozom vele bármikor, de a házimunka nekem csak szükséges rossz. Na meg én a leendő szakmámban szeretnék elhelyezkedni, az is nagyon fontos nekem, rosszul érezném magam, ha nem csinálhatnám.

2012. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. Én megértem a 22-est is amit ir.

Rajtam is voltak hullámok hogy bizony szivesen járnék dolgozni. Csak az a baj, hogy a szakmám amit tanultam annyit változott az évek során, hogy szinte tök hülyének érzem már magam, és mivel nincs gyakorlatom bizony nem is kellek sehova. Ez van. Előre félek én is hogy hova tudok elhelyezkedni, és hogy megtudjam oldani, hogy a férjem gond nélkül dolgozhasson. Karrier engem valahogy nem érdekelt soha, inkább családcentrikus vagyok, de egy jó állásnak én is örülnék.

Egy biztos, hogy leemelem azok előtt a kalapom, aki dolgozik és otthon mindent ő végez el. Én otthon vagyok és bizony csak olyankor van egy kis szabim, mikor a kicsi alszik.

2012. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Minden vágyam egy ilyen helyzet lenne! Csakhogy a férjem túl keveset keres ehhez...
2012. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
12%
Szép, szép, de mi van, ha a férj ráun az otthon ülő feleségére és lelép... Na, akkor mi van? Sírás-rívás...
2012. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
48%

Van ennek egészséges és káros oldala is. Szerintem mindenki leírta a saját verzióját :-D

Én három gyermeket nevelek, úgy hogy mindig is dolgoztam :-D A terhességeim 38. hetéig bejártam dolgozni, és 8 hónaposak voltak, mikor visszamentem a munkahelyemre. Napi 8 órában dolgozom, (a férjem is), mellette minden nap főzök, tanulok, játszok, rajzolunk, gyurmázunk stb. és a háztartás is az én dolgom (nincs bejárónő vagy ilyesmi), annyi, hogy ha betegek, akkor amíg én a munkahelyen vagyok anyósom van velük, de orvoshoz én viszem őket. TV-t egyáltalán nem néznek hétköznap, hétvégén is napi 1 óra mesenézés megengedett.


Nővérem a másik oldal. Ő is 3 gyermeket nevel. Csak a férje dolgozik. Ő aktívan részt vesz a közösségi életben. Hordja a kaját (nem főz, csak néha hétvégén). Szerintem a gyermekek többet vannak bébiszitterrel, mint vele, de mivel nagyon sok önkéntes munkát vállal, így ezt valahogy nem vetik a szemére. A férje minden nap túlórázik, sokszor hétvégén is üzleti úton van stb.


Sógornőmnek 4 gyermeke van. Nála viszont nagyon is működik ez a fajta élet. A férje is kiveszi az életét a gyermekek neveléséből. És ő össze tudja hangolni idejét. Ingyen nyelvórákat tart az oviban, vízhez szoktatást tart szintén ovisoknak, és emellett neveli a sajátjait is. A gyermeki egyáltalán nem vannak sem túlszeretve, sem elhanyagolva.

2012. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Sziasztok,igen,én is nagyon szép dolognak tartom a főállású anyaságot,de csak akkor,ha édesapa is maximálisan elfogadja ezt és megbecsüli a felesége tevékenységét.Én ismerek egy ilyen családot,viszont itt a nő nincs megbecsülve,sokszor én is hallottam már,hogy ma megint nem csináltál semmit,pedig aztán a három gyereket hozni,vinni,a két naggyal tanulni,az óvodással foglalkozni,mert ez az édesanya tényleg foglalkozik a gyermekeivel,a két nagylány kitűnő tanuló és a pici óvodással is fejlesztő játékokat játszik,rengeteget olvas neki,szóval hasznosan és tényleg a gyerekekkel foglalkozik,aki ezt szívvel-lélekkel csinálja az tényleg kipurcan a nap végére.Azonban meg van ennek a hátul ütője is és én ezért sem választom ezt az életformát,bár ha nagyon akarnám megtehetném,szóval,ha a férjem ránk un,kiszolgáltatott helyzetben vagyok,ha elveszíti az állását,akkor évek kihagyása miatt nehezebb nekem melóhelyet találni,említett barátnőmön látom azt,hogy elmérgesedett a viszony férje és ő közötte és nem tud lépni,mert nincs jövedelem forrása,a férjének könyörögni kell,ha pénzre van szüksége,ha a férj azt mondja,hogy ne vidd el délutáni foglalkozásra,akkor hiába akarja elvinni nincs beleszólása az egészbe.Szóval nagyon sok hátul ütője is van a dolognak,nem minden esetben működik.Megértem azt a hozzászólót is,akinek az élet más területén is hiányzik a megbecsülés,nem értem miért ítélitek el,hisz neki az a fontos és egyébként nekem is jól esik,ha a munkámba sikeres vagyok (nem vagyok karrierista pedig!),ezen kívül jó érzés a társadalom nem szűkebb részéhez is tartozni,ezt értsétek úgy,hogy jó a munkatársaimmal dolgozni,jó a munkám során emberekkel találkozni,jó,hogy más impulzusok is érnek.Most gyesen vagyok és néha-néha,ha hivatalos helyre kell telefonálnom,vagy ügyet intéznem,akkor csodálkozok,hogy jé,azt sem tudom már,hogy mit kell mondani,csinálni,hiszen az élet ezen területéről kiestem picit.Szóval nagyon összetett ez a dolog és ezért én mindkét oldalt megértem és elfogadom,valaki nem ettől lesz jó,vagy rossz anya.
2012. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
Nincs még gyerekünk, de ha lesz, hamar vissza szeretnék menni dolgozni. Nekem kell az érzés, hogy én is hozzájárulok a családi kasszához, ha költünk valamire, pl. felújításra, abba én is beletettem a részem, érezni, hogy ehhez én is kellettem. Tudom, h családozás is munka, csak azért nem jár fizetés,tehát nem is becsülik meg úgy. Bezzeg, ha az anya is kapna annyit a gyereknevelésre, mint apuka fizetése, más lenne a helyzet. Jó dolog, ha egy nő megteheti, h ne dolgozzon, én nem is merném megtenni, mert mi van , ha történik valami a párommal, kirúgják, baleset, stb. Én meg ott állnék 0-1 év munkatapasztalattal, semmilyen végzettséggel, semmilyen gyakorlattal, semmilyen nyelvtudással. Ki venne fel és hová? Mi lenne a gyerekekkel? Hogy segítenék így férjemen, aki eddig engem segített? Megölne a lelkiismeret-furdalás. Én nem kísértem a sorsot. Szakmám van, nyelvtudásom, munkatapasztalatom és szeretek dolgozni. Biztonságban érzem magam. Még attól se kell félnem, h apu otthagy majd a gyerekekkel egy csini, érdekes, dolgozó kolléganőjéért, akivel lehet másról is beszélni, mint a kakis pelenkákról, büfiztetésről.
2012. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!