Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a főállású anyákról, akik még sohasem dolgoztak csak a gyerekekkel voltak otthon, férj meg keresi a pénzt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 22:22
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
A munka nem azt jelenti hogy bejársz a gyárba és a szalag mellett állsz egész nap, és azt sem hogy kiskosztümben betipegsz az irodába és mobilozol egész nap. Miért nem tudják ezt felfogni ahozzád hasonlók. A munka a társadalom számára értékteremtő tevékenység. És ha van igény az agyagköcsögre, akkor az is érték. Sőt a társadalom számára értékes új tagot (értsd gyereket) nevelni is munka. És hidd el, nem csak az együtt töltött idő minősége, de a mennyisége is számít. Mint munkahelyen dolgozó nő, ezzel nap mint nap szembesülök. Mert bár minőségi időt töltök a gyerekeimmel, de sajnos mennyiségileg ez kevés. Nekik és nekem is. Ha pedig te ezt nem látod ott veled van baj.
2012. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

De mi a fenét vitázol? Egy dolgozó édesanya több színtéren lát el feladatot, ennyi, nem több, ez teljesen érthető dolog. A munka az munka. Oksi, a háztartás is az meg a könyvtárba járás is. Valakinek biztosan, de valójában NEM.


A dolgozó édesanya pedig akkor is több fronton kell, hogy helyt álljon, és ezt nem mindig a családja bánja, ha ügyesen csinálja. Minden elismerésem a dolgozó anyáké, akiknek a gyerekekkel is tökéletes a kapcsolatuk!


Mert a főállású anya a családot látja el.

A dolgozó anya pedig a családot látja el ÉS mellette besegít a családi kasszába is. Képzeld, én is nevelek gyereket a társadalomba, sőt, ha nem is agyagköcsögöt csinálok, de más kézimunkát (igen, munka és gyerek mellett még erre is van időm, ha este a gyerek elaludt) csinálok, és MINDEZEK MELLETT még, pluszban, valamit mást is. Mint ahogyan minden egyes dolgozó édesanya.


Ők lehet hogy nem rajzolnak a gyerekkel két órát, csak egyet, de segítenek abban, hogy a gyerek jövőjét is megalapozzák, pénzt keresnek! Nem csak a maguk urai, mert szinte egész napjuk be van táblázva, hogy minden szinten megfeleljenek. Én ezért írom, hogy neki szerintem sokkal nehezebb, és az életük is bizonyos módon több impulzussal van tele.

2012. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Egyébként meg azért látjuk máshogy, mert rólad süt, hogy inkább otthon lennél, vagy nem jut így időd a gyerekekre.


De én ismerek olyan anyákat akiknél ez nem így van.......akiknél a gyerekkel való kapocs tökéletes, és az anyák is fontosnak tartják a férjjel való egyenrangúságot, a munkából és pénzkeresésből is kiveszik a részüket, és mindezek mellett a gyerekekkel is minőségi időket töltenek együtt.

Persze tény, nem mindenkinek sikerül ez így. De akiknek igen, számomra ők a legsikeresebb emberek az életben, mert mindenhol helyt állnak. Felnézek rájuk, és elismerem, hogy ezerszer nehezebb és igen, teljesebb életük van, mint azoknak, akik csak egyik teret élik meg.

2012. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
Látod, pont ez a baj. Hogy nem vagy képes elfogadni, hogy a főállású anyáknak nem csak abból állhat az életük hogy a csláddal foglakoznak, hanem 1000 más területen is helytállnak ők is, mint a munkahelyen dolgozó társaik, és ugyanolyan értékes, sokoldalú, és keményen dolgozó nők. Amúgy hova sorolod azokat akik pl a férjük vállakozásában aktívan részt vesznek amellett hogy főállású anyák? A szűklátókörűséged az ami vitára indít,, és az a felsőbbrendűség, ami süt a hozzászólásaidból. Nem alsóbbrendű ember az aki nem olyan munkát végez,, ami miatt reggel 8-16-ig a munkahelyén van. Amúgy meg köszi hogy kielemzed a családi életemet, de hidd el, azzal nincs semmi gond.
2012. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 TKI Ibolya ***** válasza:
Úgy látom egyesek olyan szűk látó körűek hogy csak a könyvtáron tudnak lovagolni.Hát persze hogy te aki dolgozol te vagy a munka hőse és mi akik 3 vagy annál több gyereket nevelünk semmit nem érünk.Azért kíváncsi lennék hogy te mennyi időt fordítasz a gyermekedre a munkád mellett.Én és a párom ezt az élet módot választottuk nem kérek elismerést sem azt hogy megérts! Én is dolgoztam gyerekek mellett ismerem mind a két oldalt nem kell bemutatni milyen munka mellett gyereket nevelni.De tudod mit te ezt vállaltad hát ne sajnáltasd magad.Én pedig ezt vállaltam és köszönöm nagyon jól érzem magam és az sem érdekel ha te irigyen fröcsögsz minden félét rám!:)
2012. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 TKI Ibolya ***** válasza:
44/45 teljesen igazad van!
2012. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
A másik okos hozzászólásod még nem is láttam. Szerinted a háztartás egyenlő a családdal? Akkor mi a minőségi idő amit a gyerekeiddel töltesz? Együtt takarítotok? Amúgy kb 6-8 órát aludtam akkoriban, tehát maradt 16 óra. Annak a 10%-a kicsit több mint 1,5 óra. Ennyi bőven elég a háztartási munkára. Szerinted mi az ellentmondás. Nagyon minőségi munkát te se végezhetsz ennyi ésszel.
2012. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Azt hogy ügyesek mert olyan kevés lóvéból amit főállású anyaként kap csodát tesznek.
2012. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Ezt ma olvastam, nagyon találó! :D


A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét. A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.


Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött... Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon) aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.


A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyosóra, bent csuromvíz minden, a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra.


És a feleségét ott találja az ágyban...édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:

- Szia drágám, hogy telt a napod?


A férj dühösen nézi:

- De mi a fene történt ma itt?


A feleség ártatlanul:

- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy

mi a fenét csinálok egész nap?


Férj még dühösebben:

- Persze,... ÉS!


Ekkor a feleség édesen rámosolyog:

- HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT!

2012. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!