Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák mennyit törődtök...

Anyukák mennyit törődtök magatokkal? Mennyi "szabadidőtök" van, mit csináltok olyankor?

Figyelt kérdés

Épp testben épp lélek. Tartja a közmondás. Épp lelkű édesanya, egészséges gyermek mondja egy neves gyermekorvos.


Hogyan figyeltek magatokra? Egészséges életmód, szépségápolás, csinos, kívánatos, feleség, kiegyensúlyozott, kipihent édesanya?


2012. febr. 16. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy érzem túl sokat nem foglalkozok magammal, bár épp a héten kezdtem el ez ellen tenni.


Szülés előtt 62-65kg voltam, csini trendi csaj:)

92kg-al mentem szülni, szülés után vissza fogytam 68kg-ra, de most 78 vagyok.

Sokat sütök főzök, és meg is eszem:) Ahogy elkezdtem dolgozni, úgy érzem elhanyagoltam magam, és ennek szeretnék véget vetni, tavaszra megint a régi akarok lenni!!!


Fodrászhoz 4-5 havonta megyek el, mikor már nem tudok mit kezdeni a hajammal. Műkörmösnél, kozmetikusnál mióta terhes lettem nem jártam.

Ruhára költök, pl ősszel vettem 4 nadrágot, 10 felsőt, 2 csizmát, egy kabátot, sapka sál, de ezeket hordom nap mint nap, úgyhogy elhasználódtak, kedden be is újítottam, vettem 4 új felsőt.

Rengeteg szép trendi ruhám van, csak bele kéne fogyni, ez lenne most a cél, a héten elkezdtem fogyózni, és a hajam is levágattam. Igyekszem csinosan felöltözni, hajam belőni, kisminkelni magam. Egyébként megfigyeltem, ha kisminkelem magam, belövöm a hajam, teljesen másként néznek a férfiak rám, és ez az önbizalmamnak jót is tesz, mert a héten mikor vittem a lányom bölcsibe, egy apuka meglátott, vissza fordult a kapuhoz,megvárta míg kiszedem a kocsiból a gyereket, kinyitotta a kaput, és még be is zárta utánnam. Na ha slampos vagyok és megyek a postára, hiába látják hogy mindd két kezem tele van, nem nyitná ki senki sem az ajtót:S

A férjem mindig szépnek lát, nem tud különbséget tenni aközött hogy kirittyentem magam, vagy mosatlan hajjal pizsamában vagyok itthon, mindig azt mondja szép vagyok, ezért már neki nem hiszek:) ezért is örülök annak ha mástól kapok visszajelzést;-)


El nem igazán járok sehová, nyáron voltam legutóbb régi barátnőmmel bulizni, kisgyerekes anyukák minden másnap átjárnak hozzánk. Férjem néha elmegy ide oda, együtt nem tudunk, mert nincs kire hagyni a gyereket. Valahogy eltunyúltam itthon, mert nincs is kedvem elmenni.

2012. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Havonta, kéthavonta járok fodrászhoz, mert nagyon törik a hajam. Kozmetikus havonta, de csak szemöldökszedésre.

Hetente kétszer járok tornázni, ilyenkor apa van a lányunkka.

Ha adódik valami, akkor elmegyek. Pl. céges buli, vagy barátnőkkel szórakozás, de ez a ritkább.

2012. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SzCJudit ***** válasza:

Sajnos semmit és már nagyon unom :(

Pont most szerveztem meg, hogy hetente 2x eljárhassak edzeni.

Fodrásznal 1x, kozmetikusnál még nem voltam kisfiam születése óta. Most lesz 11 hónapos.

2012. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 eves ak kisfiam es 1 eve mar visszajottem dolgozni (anyagiak, mielott barki itelkezne).

Mivel egy irodaba dolgozom es nem nehez a munakam mondhatom ugy is, hogy "kipihenem magam". Tehat mire delutan hazamegyek a kisfiamhoz nem vagyok fizikailag faradt csak agyilag igy mar alig varom, hogy jatszunk, szaladgaljunk... Nekem sokat segitett a hangulatomon, hogy emberek kozott vagyok. Kiegyensulyozottabbnak erzem magam. Ha kiegyensulyozott vagyok meg jo a hangulatom az sokat segit a kulsomon is meg a kisugarzasomon.:) Szeptikezni neha estenkent szoktam. 19:30-kor alszik el a kisfiam. Utanna felpattanok a szobabiciklire es onnan megnezem a ferjemmel a hireket (kiveve hetvegen) utanna meg epilalok ha szukseges, neha kormot festek, szemoldokot szedek, felteszek hetente egy hajpakolast. Kethavonta jarok fodraszhoz, melliroztatni meg vagatni. Havonta egyszer szombaton delelott kb. 10-tol delutan 17 oraig van baratnos szombatom. Ekkor elmegyunk vasarolgatni a legjobb baratnommel, neha szoliba es ilyenkor megyunk el fodraszhoz ha eppen itt az ideje melliroztatni. Ferjemnek is van ilyen napja de neki egy pentek delutan. 15 orakor talakozik a baratjaval es altalban este 10-11 fele van itthon. Igy neki is van egy kis szabadsaga meg nekem is amikor szepitkezhetek meg kikapcsolodom kicsit. Sajnos kulfoldon elunk, nulla nagyszuloi vagy rokoni segitseggel igy kenytelenek vagyunk igy meglodani. Pedig olyan jol jonne egy nagymama. :)

2012. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egészséges, tudatos étkezésre nagyon odafigyelek (az egész családra vonatkozóan), minden nap futok, heti néhány alkalommal jógázom (kitűnő stresszoldó és energialöket), a külsőmre is odafigyelek természetesen, szeretek sminkelni, öltözködni (a munkám is megköveteli a jó megjelenést).


Egyszóval szerintem eleget teszek a leírásodnak. :) Ezek egyébként már a gyerekek előtt is így voltak, én ezekről nem tudok lemondani.

2012. febr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lárifári ***** válasza:
Örülök, ha eljutok hajat mosni! Szerintem ez egyedül csak, és kizárólag rajtam múlik, mármint, hogy milyen az időbeosztásom. De bevallom: minden délelőttöm rámolással, ruhák hajtogatásával, ide-oda rohangálással, a két kicsi körüli teendőkkel, meg egy pici gépezéssel megy el, aztán utolsó utáni pillanatban összedobom az ebédet, eszünk,pelenkák, játékok, és már itthon is a legnagyobb, akivel két szót váltok, lebeszélem az esti festésről, valami vacsit lökök, fürdetek, mese, és kipurcanás a férjem mellett, a tévé előtt. Ilyenkor azért jó hozzábújni. Jó lenne kikapcsolni, de sajnos egyre kevesebb támogatást kapok ebben, mert 3 gyerekkel nem vállalja be a férjem, a mama is dolgozik, örül, ha hétvégente levegőhöz jut, elvégezheti teendőit, rokonokra meg nem szívesen bízom őket akkor, amikor voltaképpen nem halaszthatatlan dolgom van... márpedig a kozmetikust,a fodrászt, a barátnőket mindig el lehet halasztani...
2012. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lárifári ***** válasza:
De szuperul lehet itthon néptáncra ropni bömbölő zene mellett a nagyobbakkal, no meg a kis 8 kilós súlyzóm még mosolyogni is tud! Ilyen sincs mindenkinek! ;)
2012. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megpróbálok törődni magammal,és úgy látom,ennek nagyon örül a férjem.:)

Visszanyertem a szülés előtti alakom,igaz, megszenvedtem érte.

Heti 1x járok zumbára, 1x aerobikra, a többi napon pedig 2 km-et futok.A férjem,örömmel vigyáz addig a kétéves fiunkra.Szoláriumba hetente 1x megyek el.

Fodrászhoz 2 havonta járok, amúgy meg minden este kivasalom a hajam.

Itthon soha de soha nem hordok mackónacit,hanem vagy farmert vagy szoknyát veszek fel,igyekszem tehát csinos lenni.A smink hamar elkészül és napi 10 percet vesz igénybe.(közben beszélgetek a picivel,mert jön utánam mindenhova:) )

Egészséges életmód?Este 6 után már nem eszem semmit,alkohol ,cigi nuku, c-vitamin 1000 mg, multivitamin, omega3 .

Alvás? Mivel fiam jó alvó, este fél10től reggel 9ig alszik,így miután éjfél körül befejeztem a főzést (éjjel főzök,mert nappal a fiammal foglalkozom) ,még fent vagy hajnali 1ig ,és másnap 9ig alszom én is.

Megéri,mert a férjem imád még mindig,boldog vagyok én is,kiegyensúlyozott.:)

Szép napot nektek !

2012. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát néha már azon gondolkozom,hogy milyen jó lenne egy kicsit több időt magamra fordítani.De ez gyerek 4 mellett nem igazán oldható meg!.14,5 éve itthon vagyok,mindennapom ugyanúgy telik.Mosás,főzés,takarítás.

Már néha vágyom egy pár órás részmunkaidős állásra,hogy kizökkenhessek ebből a monotonból.


4 gyerkőc anyulája

2012. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Ahova rendszeresen járok minden hónapba az a műkörmös!

Ennyit márcsak érdemlek!!!!!!!

2012. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!