Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire rossz a nagy korkülön...

Mennyire rossz a nagy korkülönbség gyerek szemmel?

Figyelt kérdés
Ha van köztetek olyan, akinek a testvére és közte nagy a korkülönbség (4 vagy 5 vagy 6 év), légyszi írjatok. Mennyiben zavart ez titeket? Vagy éppen hogy jó volt így? Mindenféle vélemény érdekel:)
2012. febr. 18. 12:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A köztem és testvérem között 5,5 év van. Szuper testvérek vagyunk. Sokat segítettem a nevelésben, sokat foglalkoztam vele. Sokáig velem aludt. Szerintem 7 év már viszont nagyobb korkülönbség... de mint mindennek meg van a hátránya úgy az előnye is.

Van egy 2 éves fiam, és én is min. 4 év korkülönbséget szeretnék. Az ok egyszerű. A fiamnak majd segítenie kell, mert ha a második is ilyen fárasztó lesz nem bírnám kis korkülönbséggel. És fizikailag lelkileg újra felkészülnöm egy újabb babára az is sok idő. Irigylem bírnak két picivel, én nem lennék képes rá.

2012. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy bátyám, 2.5 év a korkülönbség köztünk. Kicsiként elég jól eljátszottunk, de később sok volt a veszekedés köztünk .Ő már nagyfiúnak érezte magát, és cikinek érezte, hogy mindig ott lógtam rajta. Valószínűleg ha nagyobb a korkülönbség, akkor már érettebb a gyerek, és nem érzi cikinek az iskolában ha pl. a húga odamegy hozzá.

Később sem lettünk jó testéverek, nagyon féltékeny, irigy rám mindenért. Bár nem hiszem, hogy ez a korkülönbség miatt van.

Aztán lett egy féltestvérem 16 év a korkülönbség köztünk. (A bátyámmal meg majdnem 19.) Bár amikor kicsi volt, én egyetemre jártam, havonta jártam haza, szóval nem sokat játszottam vele, de ő mégis imádott engem mindig is. Persze nem úgy játszottam vele, ha otthon voltam, mint egy másik gyerek, hanem inkább már, mint egy felnőtt. Ő szinte egyke, nem volt játszótársa. Most már ő is felnőtt, de sokkal jobb a viszonyunk, mint a bátyámmal.

Nekem 2 év a korkülönbség a 2 gyerekem közt, és eléggé megbántam. Engem kikészít, hogy már 4. éve vagyok itthon, és a 2. gyerekem elég nehéz eset is. Nem tudtam szoptatni, nem alussza át az éjszakát a mai napig sem.

A gyerekek érzéseit nem tudom úgy leírni, de én mindenkinek azt tanácsolom, ha nincs segítsége, ennél nagyobb korkülönbséget hagyjon. 4-5 év szerintem még jó, ők még tudnak együtt játszani. Többet azért én nem hagynék.

2012. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!