Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, aki nem mesél a...

Van olyan, aki nem mesél a gyermekének este lefekvés előtt? Miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 20:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam most lesz 3 éves.Kb 1 hete ő kéri,hogy mondjuk neki mesét.Vagy olvassunk mesét,de nagyon rövidet.Sosem érdekelte a mese.Amikor kicsi volt és mesét akart olvasni neki bárki az volt az első,hogy kivette a kezéből a mesekönyvet bezárta és eldobta.Vagy épp széttépte.16 hónaposan már mondta is,hogy NEM NEM és kiment a szobából vagy hangosan visítani kezdett.

Most ért meg a mesékre lassan 3 évesen.Szerintem ezzel nincs semmi gond.A mi fiúnk este úgy alszik el,hogy az apjával a levegőbe rajzolnak mindenfélét.Én ritkán altatom mert 2 műszakba dolgozom.Mikor nagyon pici volt akkor sem meséltünk neki soha.Zenéltünk állandóan zene szólt és énekeltem neki.Nagyon sokat énekeltem.Altatódalokat meg a kedvenceit.Pl 13 hónapos korától 18 hónapos koráig csak mulatós zenére aludt el semmi másra.

2012. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
4 és 2,5 éves fiaim vannak. Szoktunk próbálkozni mesével, de eddig mindig az lett a vége, hogy kivették a kezemből a könyvet, és ők meséltek. :)
2012. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk minden este van mese, mert a 3,5 éves lányom imádja őket 1,5 éves korától, az egyszerűbb Boribonnal kezdtük, mára Anna, Peti és Bogyó, Babóca mániás, napközben egyedül is sokat lapozgatja és mondja a betanult mesék nyugszik mret, WC közben is szereti nézegetni. Amíg mesélek, nem alszik soha, de aztán aötétben még énekelgetek, arra nyugszik le. Nálunk az esti rítus része. Olyan kis könyvmoly, hogy ha újat kap, nem lehet elvenni tőle, nyüstöl, hogy olvassam el, és onnantól n em érdelki a többi játék. A tv-n is szereti a meséket.
2012. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem minden gyerek más, van aki igényli van aki nem. Lehet, hogy lesz idő, amikor szeretné, hogy olvass, de az is lehet, hogy Ő ilyen és nem akarja. A lányom sokáig nem ült meg egy helyben, pár mondat olvasás után már elment mással játszott, másra figyelt, így hanyagoltuk. Most pár hónapja van nála, hogy érdekli és most már minden este olvasás van, meg napközben is sokszor. Este Apa altatja, így rá hárul ez a feladat többnyire. 4 éves lesz májusban.
2012. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagy probléma. Anyukám alsós tanítónéni, és bizony nagyon szegényes a szókincse azoknak a gyerekeknek akinek nem olvastak. És ez nagy hátrány a tanulásnál, még nagyon okos gyerek esetében is. Szóval próbáld meg megkedveltetni vele, eleinte a diavetítő segíthet.
2012. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
a 2 éves fiamat nem köti le. Napközben lapozgatunk, olvasgatunk, de olyan még nincs, hogy bármilyen rövidke mesét elejétől a végéig el tudjak neki mondani. Ellenben szereti a verses meséket, ilyet szoktam neki mondani (bár azt sem minden este): Kattentotta, Télapó és hóember, Mesebeli kiskirályhoz betévedt egy kisleány, ilyeneket. Petőfit is szoktam szavalni (CSokonai, Szeget szeggel). De látni kell rajta, hogy mikor igényli (pl. ha megébredt éjszaka és nem tud visszaaludni stb.)
2012. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én sem mesélek este a 2,5 éves fiamnak mert nem igényli,akkor meg mit erőszakoskodjak! Viszont érdekes hogy nappal mesélhetek neki,de kimondottan csak kitalált saját történeteket,de az hogy én elkezdjek neki könyvből mesélni azt nem hagyja,mert rögtön ellapoz!Hozzáteszem azt is hogy ezek javarészt vagy a mi napunkról szólnak,de semmi tündérmese,meg királyfis mese nem köti le! Engem ez azért zavar,remélem az oviban megszereti!
2012. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ritka hogy könyvből mesélek, fejből többet szoktam, csak két percet kb., vagy amíg igényli.Már sötét van fekvéskor, ezért.Én szoktam kitalálni neki egyszerű meséket, még két éves csak, de kis idő múlva szeretnék neki magyar népmesés könyvet venni pl., majd ha leköti a hosszabb mese.Most Anna Peti van amit szoktunk olvasgatni és nézegetni, de azt nappal.
2012. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!