Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nem egészen 4 éves gyerekem...

A nem egészen 4 éves gyerekem tegnap elindult haza egyedül az óvodából. Ki hogy reagálta volna le?

Figyelt kérdés
Azzal fogadott az óvónéni tegnap délután, hogy a gyereket egy anyuka hozta vissza az ovi kapujából, mert haza akart menni egy szál pólóban és kisnadrágban. Azt sem tudtam köpjek vagy nyeljek. Mondta az óvónéni, hogy leszek szíves ezt nem mosolyogva megtárgyalni otthon a gyerekkel, mert ezért ő börtönbe kerülhet. A harmadik hidegzuhany pedig akkor ért mikor közölte, hogy ja és ugye ez már nem először fordul elő, mert a másik óvónéni mondta, hogy már egyszer előfordul (erről nem is tudtam). Ezzel ott is hagyott. Na ott álltam megsemmisülve, persze mindezt a többi anyuka előtt zúdította a nyakamba. Hát kb 1 percig álltam és próbáltam felfogni az előbb hallottakat, aztán felkaptam a gyereket és eljöttem. Ti mit szóltatok volna? Teljesen úgy jött le a dolog, hogy ezért maximálisan én vagyok a felelős, és én hülye, miért nem magyarázom meg a nálam is hülyébb gyerekemnek, hogy nem szabad egyedül elindulni haza!
2012. ápr. 3. 15:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mindenképpen megbeszélném a dolgot a gyermekemmel,hogy miért érzi rosszul magát az oviban.És persze,hogy onnan nem lehet csak úgy elindulni:)

Én nem az ovónővel beszélnék hanem az ovodavezetővel.Ha az ovodavezető sem az a kedves segítőkész ember,akkor a helyi gyámügyihivatalban tennék jelentést,hogy az óvoda hanyagsága miatt veszélyeztetve van a gyermekem.Nincs biztonsági zár az ajtón nem figyel rá a hozzá rendelt óvónő és dada emiatt baleset érheti,eltűnhet esetleg elrabolhatják.Ők már kötelesek lépni.

2012. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ezt valakinek mindenképp jelezned kéne!!!!Ha már nem először fordúlt elő akkor semmi garancia nincs rá,hogy nem fog mégegyszer,és akkor akár baj is lehet.Ezt gondolom te sem akarod.Én mindenképp az óvodavezetőnél kezdenék.
2012. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Te jo Eg!!! Kisfiam ovodajaban a bejarati kapu elektormos es egy villanykapcsolo szeruseget kell megnyomni ami kapun belul van es igy nyillik amikor tavozunk. A gyerekek nem erik fel mert szuloi fejmagassagban van es ahogy kileptel rajta automatikusan zarodik. Kivulrol kaputelefon van szam koddal.


Egyebkent szerintem nem a te hibad. Aki felugyel a gyerekre aze a feleloseg. A gyerekek fejeben fordulnak meg furcsasagok es senki nem gondolat olvaso, hogy ezt kivedje. En lehet finoman kozoltem volna vele, hogy ha emiatt bortonbe kerulhet akkor igazan jobban oda kene figyelnie. Megall az eszem. :(

2012. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Értem, hogy a kérdésed az, hogy hogyan reagáltunk volna, de most megkérdezném, hogy így utólag szándékozol e valamit még tenni, vagy annyibanhagyod ?

2012. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ezert az ovono a felelos... akar fel is jelenthetned, mivel az ovonok felelnek a gyerekekert! En is voltam ovis, es meg emlekszem, hogy mindenben benne voltam, amiben a tobbiek, ha egy kicsit is egyedul maradtunk, volt, hogy atmasztunk a keritesen, a patak partjan voltunk... jo, ez egy kis falu volt, nem lett volna bajunk, de egy modern ovodai rendszerben azert ez durva...
2012. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a sok-sok választ! :)

Természetesen tegnap az oviból haza érve az első dolgom volt, hogy leültettem a gyereket és megbeszéltem vele a dolgot, próbáltam tudatosítani benne, hogy rossz az amit csinált, csak egy ekkora gyereknek nehéz még ezekről a dolgokról érthetően magyarázni. Évekig oktattam ovis korú gyerekeknek bűn és baleset megelőzést, van tapasztalatom a dologban. Épp ezért kéne jobban odafigyelni rájuk, de hát elvileg ezt egy óvónőnek tudni kéne.

Ahogy már írtam is én ezt ma mind megbeszéltem az óvónénivel, mivel amúgy a lányom nagyon szereti mindkettőt és ők is nagyon szeretik őt, így most annyit fogok csinálni, hogy ha vége a szünetnek bemegyek hozzájuk egyik délután, amikor nyugodtan lehet beszélgetni (mert reggelente mindent lehet csak nyugodtan nem a csoport ajtóban), és tudatosítom bennük, hogy még egy hasonló dolog és megyek a vezetőhöz, vagy tovább.

Csak az a baj, hogy eredménye nem sok lesz. Rengeteg panasz van az ovink ellen és soha nem történt még semmi. :(

2012. ápr. 3. 20:36
 17/18 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért kellene a problémákat, észrevételeket írásba adni. Nem pedig fenyegetni az óvónőt, hanem máris leírni az iginek csak észrevételként és kérésként a jobban odafigyelést.

Bizonyi a szó elszáll......

2012. ápr. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Van szülői munkaközösség. Ha sok a panasz az óvodára, össze lehet gyűjteni a szülőket és az óvónőkkel, vezetővel leülni, szembesíteni a problémákkal.Akár megvitatni közösen, milyen módon lehetne megoldani a gondokat.
2014. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!