Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A helyemben visszamennél...

A helyemben visszamennél dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok itthon a gyerekkel és nagyon szeretem ezt az állapotot. Magas pozíciót és sok fizetést hagytam ott a gyerekvállalásért. Most megkerestek, hogy visszamegyek-e és még több pénzt, kevesebb munkát ajánlottak.


Csakhogy nem tudom elképzelni, hogy délben más fektesse le a kisfiamat, hogy nem "rosszalkodunk" itthon, hogy nem megyünk délután a játszóra...


Nem vagyunk rászorulva erre a pénzre, a férjem is jól keres, de azért érezhető, hogy amit én korábban hozzátettem az most nincs.


Nem tudom, mit tegyek, érzem, hogy ez egy kivételes lehetőség, de megszakad a szívem, ha a bölcsire gondolok.


2012. jún. 26. 14:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%

Én elvállalnám, mert nekünk nagyon kéne a pénz.

De ha te férjed jól keres, nincsenek anyagi gondjaitok, akkor inkább maradnék oviig.

2012. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
Egy év múlva úgy is vissza kell menned. Ha én kapnék ilyen helyzetben ilyen ajánlatot, és egy év múlva is állna az ajánlat, akkor lehet nem fogdnám el, de ha nem, akkor elfogadnám.
2012. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
63%

Ha a férjed fizetéséből is vígan megéltek, akkor ne menj!


Az én lányom is 2 éves, októbertől mehetne oviba, de nem adom. Sajnos mi nem állunk túl jól anyagilag, a férjem nem keres százezreket, de akkor sem megyek vissza dolgozni. Nem magas pozícióban dolgoztam, elég gyenge fizetésért, a meló pedig minden évben több.

Nem tudnék a gyerekkel annyi időt tölteni, amennyit szereték. A munkám pedig teljes embert kíván, mert sajnos nem tudom le annyival, hogy kijövök a m.helyről, otthon pedig élem az életem, hanem itthon folytatom azt, amit ott abbahagytam. :(

Így még egy évet szeretnék csak a gyermekemmel foglalkozni!

2012. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%

a mai világban ebben az országban mindenképp visszamennék!

ha nem lépsz lesz helyetted más, aztán mikor meg te mennél akkor azt mondják,hogy sorry!

a gyerek most 2 éves, még lehet elég vagy te neki, de nemsoká gyerektársaságra vágyik és unni fog! az én gyerekeim is kb eddig igényeltek engem, aztán már semmi sem volt jó velem, mindig gyerekekkel akartak játszani.

a fiammal 3 és fél évig voltam itthon mert nyár eleji születésű és csak szeptemberben mehetett az oviba, és hát ne tudd meg mennyire unt már engem! én visszamentem volna dolgozni ha lett volna hova pedig az én férjem is jól keres. hidd el nem egészséges 3-4 évig minden nap egy 3-4 éves gyerek szintjén lenni. a felnőtteknek a felnőttek között van a helye. a gyereknek gyerek a játszótársa. szerintem 2 év bőven elég együtt. más országban a tizede sem megengedett.

szóval én mennék még akkor is ha a pénz nem számít.

2012. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom egy év múlva már nem lesz meg ez az állás.


A kevesebb munka mit jelent? Napi fix 8 órát túlóra nélkül? Akkor én elvállalnám.

Szeretted a munkádat? Ha nem, akkor ne menj vissza.

2012. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

A szíved szerint dönts!!!

A gyerek csak egyszer 2 éves!


Én a magam részéről itthon maradtam és nagyon nem bántam meg. Sőt, ha tehetném, nem is mennék vissza 8 órába dolgozni, csak mondjuk napi 4 órába. Az lenne az ideális nekem. Akkor a gyerekre is maradna időm, és a munkára is.

2012. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Igen, lehet hogy jövőre amikor mennél, akkor már nem kellesz majd. Lehet, lesz egy jobb, fiatalabb, gyerektelen, stb.


Amúgy 3 évesen sem lesz jobb a helyzet, ugyanúgy fog hiányozni a kisfiad. :)

2012. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is, csak nekem a piszkos anyagiak miatt nincs más választás, vissza kell menni... De a bölcsibe nem tudtam belenyugodni, mert a mi bölcsink (egyetlen a városban) csak gyermekmegörző, még az alapvető higiéniával sem foglalkoznak...

Így arra jutottunk, hogy kiveszem a maximális szabimat ami jár, és a kicsivel anyukám megy nagyszülői gyesre. Még így is nagyon nehéz lesz megemésztenem, de a sok rossz közül ez tűnt a legelfogadhatóbbnak...


Esetleg ez nálatok nem lehetne megoldás? Vagy ötvözve, hogy csak részmunkaidőben menj vissza+ nagymama?

2012. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

Soha, semmilyen szakmai siker vagy óriási összegű fizetés nem pótolja azt az időt, amit a gyerekedtől távol töltesz. És csak egyszer ilyen kicsi.

Én is visszamehetnék. Jól keresnék. Még bölcsibe se kéne adni a gyerekeket, mert anyukám otthon van, meg tudnánk oldani.

Nincs az a pénz, hogy én visszamenjek. Lassan 4 éve vagyok itthon, júli végén lesz négy éves a legnagyobbom, azóta még született kettő, a pici mindössze 8 napos. :-) Mi is érezzük, hogy az én fizum kiesett, de a férjem jól keres, megélünk így is, én nem bántam meg hogy itthon maradtam és hogy még vállaltunk több babót. Jó eséllyel lesz negyedik is. :-)))

2012. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
55%

Én visszamennék dolgozni.

Szerintem jót tesz egy két évesnek a bölcsőde. Az én lányom sajnos nem mehet, mert a kisebbikkel vagyok itthon Gyeden. Bár az én lányom már elég régóta vágyik a gyerektársaságra. Imád más kicsikkel együtt szaladgálni, játszani. És rám is rám férne némi felnőtt társaság, no és az agytekervényeim megmozgatása. Nekem hiányzik a munka.

2012. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!