Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A helyemben visszamennél...

A helyemben visszamennél dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok itthon a gyerekkel és nagyon szeretem ezt az állapotot. Magas pozíciót és sok fizetést hagytam ott a gyerekvállalásért. Most megkerestek, hogy visszamegyek-e és még több pénzt, kevesebb munkát ajánlottak.


Csakhogy nem tudom elképzelni, hogy délben más fektesse le a kisfiamat, hogy nem "rosszalkodunk" itthon, hogy nem megyünk délután a játszóra...


Nem vagyunk rászorulva erre a pénzre, a férjem is jól keres, de azért érezhető, hogy amit én korábban hozzátettem az most nincs.


Nem tudom, mit tegyek, érzem, hogy ez egy kivételes lehetőség, de megszakad a szívem, ha a bölcsire gondolok.


2012. jún. 26. 14:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
51%
Off: A fiam 7,5 órát tölt bölcsiben, 8-15:30-ig. Ebből 8-9 között reggeliznek, fogat mosnak, stb. 9-11-ig játszanak kint vagy bent, ha rossz az idő, utána ebéd és 12-15-ig alvás. Majd uzsonna és megyek érte.... nem gondolom, hogy nagyon hiányoznék neki, hiszen tele vannak programokkal, amit itthon sem tudnék felülmúlni...
2012. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A 12-es válaszát erősen lekezelőnek és fölényesnek érzem. Lehet, hogy nem vagyok annyira tele pénzzel, mint a kérdező, de azért el tudom képzelni, milyen, ha van pénze az embernek, és csak azért nem fogom azt mondani, hogy menjen vissza dolgozni, mert én 2,5 éves gyerek mellett visszamentem. Van fantáziám, és nem vagyok az a típus, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.

De ha gondoljátok, létre lehet hozni egy olyan oldalt, ahol jövedelemigazolással lehet csak regisztrálni, és akkor nem kell a kisebb pénzű tömegek véleményét meghallgatni.

2012. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom,segít-e a válaszom,de hasonló szituban voltam én is.

Amikor eljöttem szülni egy jó pozícióban voltam,magas fizetéssel.A párom szintén jól keresett.2 éves volt a manó,amikor tettek nekem egy szuper ajánlatot.Nagy dillemában voltunk,de nem fogadtam el.Én úgy gondolom az együtt töltött idő felejthetetlen.A nagy már 4 éves a kicsi kettő,én pedig 37 hkm vagyok.Egyáltalán nem bántam meg és a kicsivel is maradok 3 éves koráig.;)

Az ember egyszer fiatal,a gyerek egyszer kicsi,és minden időt meg kell ragadni,amit vele tudunk tölteni.Gondolj arra,hogy nemsokára kamasz lesz,és nagyon hamar kirepülnek a családi fészekből.És te megteheted azt,hogy vele legyél.Hát,tedd.Hidd el nagyon meg fogod bánni később,hogy megengethetted volna,de elszalasztottad.A gyereknek az otthoni környezet a legjobb.Aztán,ha nő a társaságigénye ezer meg ezeregy lehetőség van,ahova tudtok járni.Nem tudom mennyivel ajánlottak többet,de ha nem lőne főbe az az x ezer forint,akkor maradj otthon.Ha marad a fix 8 óra az meg pláne az otthonmaradást erősíti.

2012. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rosszat akart az a válaszoló, aki azt írta, hogy itt több az olyan anyuka, akiknél a megélhetés probléma így eszerint válaszolnának. Nem gondolom, hogy lekezelő akart lenni, de tény, hogy egészen másként látja egy olyan anyuka a kérdést, akinek nap mint nap szembesülnie kell a nehézségekkel anyagi téren, mint az, aki viszonylag kényelmesen megél, mert a férje eleget keres.

A másik: lehet, hogy sok gyerek okosodott a bölcsiben, de azt nem tudjuk meg, mennyit okosodott volna, ha otthon marad, ugye? Én ezzel nem érvelnék.

Jó, hogy van bölcsi, hiszen sok anyukának nincs is választása, mennie kell dolgozni, nekik a bölcsi óriási segítség. De azért ne essünk át a ló túloldalára. Bizonyított TÉNY, hogy a gyerek jobban és harmonikusabban fejlődik az édesanyja mellett. Vagyis aki teheti, az maradjon a gyerekével - ennek az az előnye is megvan, hogy aki viszont nem maradhat, annak a gyereke befér a bölcsibe. :-)

A gyerekeknek két éves koruk után valóban gyakran jól jön valamiféle társaság, viszont erre vannak a játszóterek, játszóházak, baba-mama klubok, de a szomszéd gyerekek, a barátnők hasonló korú gyerekei, az unokatesók stb. is - kinek mi van elérhető, ugye.

Azt az időt pedig, amit csak a gyerekünkkel tölthetünk, szerintem nem tudja pótolni semmi, visszahozhatatlan és érdemes minden pillanatát kiélvezni, mert elmúlik, nagyon hamar!

2012. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
az en kislanyom meg nem volt 2 eves mikor muszaly volt dolgozni mennem mert lehetoseg adodott ami lehet kesobb nem lett volna. reggeltol estig dolgozom minden nap, 1 nap szabad van a heten, csak reggel 10 ig tudok egyutt lenni a kislanyommat, nagyon szomoru vagyok emiatt! de mult heten kiderult hogy jon a kisteso igy csak vagy 6 honapot kell meg igy dolgoznom(ha veszelyeztetett leszek meg kevesebbet (elozoleg az voltam) szoval megis csak jol dontottem mert kell a munkaviszony az ujabb gyedhez. de ha nem varnek gyereket es nem tudnam hogy mar keves ideig leszek a kislanyom nelkul...hat az elmabaj hataran allnek. annyira hianyzik!
2012. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ még egyszer!


Férjemmel leültünk és megbeszéltük a közeli és távoli terveket, lehetőségeket és abban maradtunk, hogy ma visszamondom az ajánlatot. És már nem fáj a szívem miatta! A pénzből kijövünk, a kisfiam pedig a szemem láttára fog fejlődni, mint eddig! Minden nap mutat valami újat, olyan rossz lenne ezeket a pillanatokat átengedni a bölcsinek.


Tényleg olyan hamar elszalad ez a 3 év!

2012. jún. 29. 11:41
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Vissza, épp ideje, hogy megint dolgozzál. Egy gyerek sem halt még bele a bölcsődébe, nem maradhatsz vele otthon az egyetemig. Mert most a lefektetés hiányzik, de később meg majd éesz még más, ami miatt kifogást keresnél. A keresőképes embereknek dolgozni kell, és kész. A gyereked már nem kisbaba.
2012. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Utólsó, neked biztos nincs gyereked. Vagy ha van, az elég gáz. :-(
2012. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Az ügy szempontjából ez irreleváns, nem foroghat minden a gyerek körül örökké.
2012. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

és nem tudod otthon végezhetőre kérni??

így meloznál is,és a gyermekedet is látnád,esetleg segítséget, babysittert alkalmaznátok

2012. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!