Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vizsgálatot kérjek...

Milyen vizsgálatot kérjek orvostól, ha úgy gondolom, hogy másfél évesem gyakran fájlalja a fejét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tudom, mindig ez van, hogy hazaküld az orvos, hogy túlreagálom a dolgokat. Lehet, hogy így van, de talán mégis meg kéne nézni a dolgot, csak bújkál bennem, hogy ő még nem tudja elmondani, ha esetleg van más panasza is. Egyébként kb. másfél hete minden nap fogja a fejét. Ha kérdezem, fáj-e, azt mondja, igen, de hozzáteszem még nem vagyok biztos, hogy megfelelően használja az igent. Bár volt egy seb a kezén, ami fájt neki, és mutatja mindig, mikor kérdezem, hogy olyan, mint az a seb volt, én úgy gondolom, fájhat neki. Sokat alszik szerintem, éjszaka 12, nappal 2 órát. Bár nem kirívó.

Szóval a lényeg, tuti azt mondja majd, hogy semmi baja, menjek haza, csak a front, stb., de szeretném, ha kivizsgálnák, mondjam ezt, hogy akkor is kérek egy teljes vérképet?

Ne nézzetek hülyének lécci, nem vagyok az állandó paramami, de ez tényleg aggaszt. Sosem zavarta az időjárás, tavaly nyáron sem volt nyűgösebb, mint tavasszal, vagy télen. Kutacsa már benőtt.


2012. júl. 8. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha fogja a fejét, úgy kérdezd tőle, hogy miért fogod?

Engem is már "átvertek" a gyerekek, nem mindegy hogy kérdezek.

Az orvos meg elmehet a sóhivatalba... Keress másikat!

Amúgy labor, szemészet elsőkörben.

2012. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.

A szemét most vizsgálták státuszon, és rendben volt. Köv. státusz még sokára lesz.

Még nem beszél, ez a baj, csak igen meg nem, amit mond. De természetesen imádja sajnáltatni magát, persze ha elesik, és megkérdezem, fáj-e, akkor jön, hogy igen, pusziljam, de ez azért aggaszt, mert nem esik el, meg semmi ilyesmi, csak napközben, egyszer csak játék közben vagy akármi közben elkezdi fogni. Volt már gyulladt a kukija, a füle, és ezeket is mindig fogta olyankor.

2012. júl. 8. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Szemész vizsgálta a státuszon??

Mert ha "csak" a doki, az nem elég. Be kell méretni a szemét rendesen. Én is szemproblémára gondolnék.

2012. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem abszolut nem alszik sokat.

a viselkedése nem változott?

2012. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonló gondunk volt. Fáradékony volt, és a fejét fájtatta 2 évesem. Az első, hogy szemész lássa, ne csak a státuszon a gyerekdoki. Plusz labort kérj neki és én még a neurológiára is bevinném (minket ide küldött a dokink a szemészet és a labor eredménnyel), ott csináltak neki koponya ultrahangot és eeg-t. Nálunk a laborvizsgálat kihozta a vashiányos vérszegénységet, de a doki azt mondta, hogy bár ez okozhatja, de emellett az a biztos, hogy ha a neurológia is látja. Semmi sem mutatott ot eltérést, ami megnyugtatott. Pótoltuk egy fél évig a vasat, közbe voltak kontroll laborok,ó és már jó ideje nincs fejfájás és álmosság. Ha ezt nem lépi meg a dokid, akkor váltsatok!!!
2012. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Státuszon a sima doki vizsgálta a szemét, nem szemész, úgyhogy mondani fogom azt is, meg kérek egy labort.

Köszönöm!

2012. júl. 9. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!