Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt másnak is kb havonta...

Volt másnak is kb havonta visszatérő lázas megbetegedése? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 éves lányomnak 4x tér vissza 4 hónap alatt. Belázasodik, nem látni rajta semmi mást, két nap múlva piros a torka, és ennyi. Akkor kap antibiotikumot és még pár napig lázas, aztán elmúlik. Volt hogy 1 hónap múlva újra előjött, volt hogy egy hét múlva jött elő. És mindig pontosan ugyanígy... Mi lehet ez??????

2012. júl. 29. 20:12
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Viki-Vivi
2012. júl. 31. 22:32
 12/37 A kérdező kommentje:
És a láz mindig szinte ugyanannyi idő után jelentkezett? tehát kb 4 hetente? erre az immunbetegségre jellemzőek az azonos periódisok? Egyébként mi is megyünk immunologiára, remélem majd ott kiderül hogy van-e ilyesmi baja, vagy "csak" a mandulája.
2012. júl. 31. 22:34
 13/37 anonim ***** válasza:
Nem ismerlek! O.O
2012. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

"És a láz mindig szinte ugyanannyi idő után jelentkezett? tehát kb 4 hetente? erre az immunbetegségre jellemzőek az azonos periódisok?"


Igen kifejezetten ez jellemző rá,nálunk is 4 hetente jött a láz,ilyenkor rendszerint a gyermekorvos azt mondta,hogy 3 napos láz ,meg ,hogy mandulagyulladás,nekem is feltünt,hogy de miért jön ez mindig 4 hetente pontosan...

Az immunológus a tünetek alapján mindjárt gyanakodni kezdett ,de nem mondta meg,hogy mi a gyanúja csak tüneti naplót kellett vezetni pár hónapig és a láz alatt jelentkezni ,ilyenkor van egyfajta vérvétel ami PFAPA szindrómánál jellemző lehet (prokalcitonin és CRP ,az egyik normáls a másik magas,tehát nem olyan mint egy sima fertőzésnél ) .

Amikor a vérvétel is alátámasztotta a gyanút akkortól tartós betegnek nyilvánította és megkaptunk mindenféle juttatást ami ilyenkor jár.

Mandulaműtét után még közvetlenül egy hónapig volt tünet,aztán elvágták :-) !!!


Bárcsak tudtuk volna ezt előbb,hogy ez a baja és nem kapta volna a sok antibiotikumot.

Mikor jött a láz,akkor kb 3-4 napig szinte semmivel nem lehetett levinni,aztán elmúlott ,mintha mi sem történt volna,sokszor semmire nem lehetett ráfogni ,hogy mégis mitől lázas,mert a torka sem indokolta igazán,néha ráfogták arra.

REngeteget hiányzott az oviból ,mert a gyermekorvos ha 3 napig lázas volt más tünet nélkül,akkor egy hétig nem engedte közösségbe,hiába volt már jól.

2012. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Nálunk viszont nem azonosak a periodusok, a crp-je magas 130-140 körüli, a láza nekünk is nehezen megy le, de azért levihető. Jövő héten megyünk immunologiára, meglátjuk mit mondanak. egyelőre nálunk is a mandulára van fogva. köszi mégegyszer
2012. aug. 2. 14:13
 16/37 A kérdező kommentje:
Voltunk azóta immunológusnál, az eddigi eredmények és a lefolyása a betegségeknek nem valószínűsít immunológiai problémát (pfapa-t,marshallkórt sem). Van valakinek még valami ötlete? Megint éppen beteg, 4. napja 39 fokos lázakkal küzdünk, megint piros torok, gyulladt mandula. Most 4 hét után jött elő megint....
2012. szept. 3. 12:24
 17/37 anonim ***** válasza:

Hát...remélem egy nagyon jó immunológusnál voltatok,mert nálunk az első nem foglalkozott velünk,nem érdekelték a gyermek visszatérői tünetei.


Azt mondja ,hogy nem valószínűsíthető PFAPA és ennyi ,semmi további vizsgálat tüneteke esetén sem és ráadásul ismét lázas ?


Van még sokféle periódikus lázzal járó szindróma,aminek gyakorlatilag alig vannak konkrét kézzel fogható diagnosztikai lehetőségei,viszont kezeletlenül tönkreteszi a belső szerveket,de gondolom utána olvastál.


Nálunk az volt a diagnosztikai kritérium,hogy ha belázasodott vérvétel történt ahol CRP és prokalcitoninszintet néztek és állítólag tipikusan PFAPA-ra utalt .

2012. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

A mandulaműtét szóba került most nálatok?

Mert nálunk egy az egyben megszüntette a lázas periódusokat :-) !

2012. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Azt hadd kérdezzem még meg hogy a crp-je volt mindig magas? Azt nekünk mindig nézik, a prokalc... azt viszont nem. az crp úgy alakul hogy mikor belázasodik akkor 25 körüli, pár nap múlva már 140 körüli antibiokum mellett is...

Mi a Budai gyerekkórházban voltunk egy doktor úrnál, immunológusnál.

Voltunk fül-orr-gégésznél is, az meg azt mondta hogy nincs baja a mandulájának mert akkor náthás is lenne, meg fülgyulladása is lenne, ezek meg nincsenek. Egy másik doki meg azt mondta ez hülyeség, nincs összefüggés....

Mandulaműtét egyelőre nem került szóba, az itteni orvosok nagyon nem akarnak ilyen kicsiknek mandulát kikapatni mert "néha" betegek, majd kinövik.... de hát addig meg folyamatosan betegek legyünk???? MÉg néznek pár paramétert a vérben, vírusra, erre-arra, aztán meglátjuk. De egyre több "közembertől", tehát nem orvostól! hallom hogy ilyen baja volt a gyereknek, és kivették a mandulát és megszűnt... De várom a további öteletket, mert már nagyon megviseli szegényt ez a lázas állapot. Most 6 napig voltak 39 fokos lázai, most injekcióba kapja az antibiokumot, most márjobban van..

2012. szept. 6. 12:11
 20/37 anonim ***** válasza:
Szia, most egy picit én is elgondolkodtam, mert a fiam 2 éves , 3 hónapos, de nekünk is havonta jelentkezik kb. ugyanakkor a lázas állapot, általában 1 napig van magasabb láza, majd csak hőemelkedés közeli állapot. De 8 hónap alatt nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna beteg, átestünk már a 3 napos lázon, több mandula, garatgyulladáson, aftás gennyes mandulán. Többször hányt is ekkor.Nagyon csúnya köhögéssel együtt. Nekünk is a közösségre fogják, de nekem is gyanús, pláne, hogy olvastam ezt a kérdést most. Adtam már neki több immunerősítőt, de volt olyan, hogy elkezdtem az egyiket adni és 3 nap múlva nagyon beteg lett. Én fiam is betegsebb az átlagnál , de akkor én is elkezdem vezetni a dolgokat, mert hó eleje van, és már eltelt 1 hónap, "várható" a következő ...Én is addig voltam beteges amíg 3 éves koromba ki nem vették a mandulámat, utána nagyon ritkán voltam csak beteg, évente 1-2 maximum.Én is voltam vele allergológusnál, mert már arra is gyanakodtam, de minden rendbe vele+streptococcus vizsgálata is volt, az is negatív. De idegörlő a betegség nagyon.
2012. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!