Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt másnak is kb havonta...

Volt másnak is kb havonta visszatérő lázas megbetegedése? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 éves lányomnak 4x tér vissza 4 hónap alatt. Belázasodik, nem látni rajta semmi mást, két nap múlva piros a torka, és ennyi. Akkor kap antibiotikumot és még pár napig lázas, aztán elmúlik. Volt hogy 1 hónap múlva újra előjött, volt hogy egy hét múlva jött elő. És mindig pontosan ugyanígy... Mi lehet ez??????

2012. júl. 29. 20:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Nekünk is a CRP magas volt a prokalcitonin pedig nem és ezt többször is nézték és azt mondták,hogy PFAPA szindrómánál ez így szokott lenni.


A mandulaműtét szinte elvágja a tüneteket :-),tavaly októberben szedték ki a fiam manduláját azóta kb ,ha 2 x volt lázas,de akkor nem csak lázas volt,ahenm tudtuk is ,hogy közben van más tünete amivel magyarázható a láz előtte pedig havonta 3-4 napig volt magas láza,megmagyarázhatatlan okokból kifolyólag ,ha jött a láz szteroidkuppot kellett adni rá.

2012. szept. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
VAN valakinek még ötlete? Mert már december van, és még mindig ugyanúgy havonta megbetegszik, piros, ált. gennyes mandula, magas crp, több napig magas láz, antibiotikum. A körzeti doki szerint tuti a mandulája a góc, a fülészek szerint 3 éves kor előtt nem veszik ki a manduláját, mert nem lehet. sőt szerintük nem is lehetne ennyi idős (2,5 éves) gyereknek mandulagyulladása, pláne nem ilyen gyakran. Ja és negatív a torokváladék!! Szóval szerintem fogalmuk sincs mi van, jó lenne ha valaki már átesett ilyenen, és van tapasztalata, és ott megtalálták a baj igazi okát.
2012. dec. 18. 14:04
 23/37 anonim ***** válasza:
Továbbra is a PFAPA nevű betegségre tippelek és ezen segít a mandulakivétel,az én fiamnak tavaly októberben vették ki és azóta szinte megszüntek a problémáink.
2012. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Sajnálom! :(

Nem olvastam el az összes kommentet és nem vagyok orvos, csak annyit tudok az antibiotikumról, hogy egy kezelés vele 1,5 évre is tönkreteszi a bélflorát, innentől kezdve a védelmirendszer rendesen meg van gyengítve. Van olyan immunerősítő, amely max.50 perc alatt leviszi a lázat és 2-3 nap alatt minden vírust elpusztít, mellkhatások nélkül. A keresztlányomnak a havonta visszatérő vizeletfertőzését ezzel szüntettük meg, 8 antibiótikumos kezelést követően! Érdemes volna tenni vele egy próbát...és a bélflorát is helyre kellene állítani...vannak teljes spektumú bélflora helyreállító készítmények... (de ha naponta enne natur joghurtot, az is sokat segítene).

Kívánok nagyon jó egészségez!

2012. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Megköszönném ha meg tudnád írni annak az immunerősítőnek a nevét. Egyébként szedünk ám mindenfélét, a probiotikumot abba se hagyom neki, mivel szinte havonta kapja az antibiotikumot... Actimel joghurtot is próbálok vele itatni szinte minden nap. szedünk még 2 fatjta immunerősítőt, béres cseppet, c vitamint, multivitamint...
2012. dec. 18. 15:42
 26/37 A kérdező kommentje:
14.26-os: Amíg lázas szokott lenni, előfordult olyan, hogy 1-1 hónap kimaradt? tehát hogy a várt időpontban mégsem lázasodott be, csak a következő hónapban ugyanakkor? mert nálunk 2x már kimaradt hónap, akkor "csak " hőemelkedése volt, de már tényleg gyanús, hogy mindig hónap végén jön elő a láz. Esetleg tudsz valakit ajánlani aki alaposan megvizsgálja, vagy szakértője ennek a fajta betegségnek?
2012. dec. 18. 19:31
 27/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Most találtam rá a kérdésedre. 5letem sajnos nincs, hogy mi lehet, de orvost ajánlok. Dr Marosi Anikó a Madarász utcai gyerekkórházban. A lányomnak 1 éves korában derült ki, hogy enyhe neutropheniája van, amit 2,5 éves korára kinőtt, de ezalatt a 1,5 év alatt 3 havonta jártunk a doktornőhöz. Nem tudom, hogy oda kell tartozni, vagy bárkit fogadnak, de szerintem bárki mehet. Jobbulást!

2012. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sikerült dokit találni? Hogy van a lányod?
2013. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Szia, én is írtam neked, nekem beteges a fiam, minden hónapban. tavaly július óta minden 9-én lebetegszik, vittem mindenfelé, de nem tudtak vele mitkezdeni, vérvétel minden, most az utóbbi 2 hónpban nem adtam be az antibiotikumot, hanem cataflamcseppet adtam inkább, neknk is a mandula mindíg a góc, viszont elvittem hétfőn egy homeopata dokihoz, akinél ott ültünk 2 órát,mindent kikérdezett, lefotózta a fiam arcát stb.másnapra megvolt az alkati szere, amit be is adott neki, és ebben a hónapban nem betegett meg 9-én, habárá még csak 11 van, de ennek nagyon örülök, várom hogy mi lesz a továbbiakban, de azt mondtam, max 1-2 hónapot várok, ha nem lesz javulás, akkor elviszem Telkibe a magánkórházba, mert nem állapot ez így. Sokba kerül, de átvizsgálják a gyereket rendesen.
2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:

Sziasztok!



Mi van a lányoddal, és a másik hozzászólónak a fiával?

Nekünk is hasonló problémánk van, havonta visszatérő láz.

2013. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!