Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt másnak is kb havonta...

Volt másnak is kb havonta visszatérő lázas megbetegedése? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 éves lányomnak 4x tér vissza 4 hónap alatt. Belázasodik, nem látni rajta semmi mást, két nap múlva piros a torka, és ennyi. Akkor kap antibiotikumot és még pár napig lázas, aztán elmúlik. Volt hogy 1 hónap múlva újra előjött, volt hogy egy hét múlva jött elő. És mindig pontosan ugyanígy... Mi lehet ez??????

2012. júl. 29. 20:12
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Hát most is épp beteg. Most 1,5 hónap telt el az előző betegsége óta, előtte dec. legelején volt beteg. Megint mandula gyulladt. Megint voltunk immunológián pesten, átnézték a leleteit, és ennyi volt. nem gyanakodnak periódikus lázra, mert nem produlákja a tipikus tüneteit. nincs afta, nincs hasfájás, nincs izületi fájdalom. De most persze mutogatja a hasát hogy fáj, meg úgy néz ki van egy kis szájfertőzése is. ... Fül-orr-gégész látta most, azt mondta tipikus mandulagyulladás, látszik rajta hogy beteg a mandula, ki kell venni, de ők csak 3 éves kor felett veszik ki, addig még van 8 hónap... addig meg mindig hónapban legyen lázas napokig, és kapjon folyton antibiotikumot???? már 8x kapott az elmúlt 10 hónapban!!! a mostani vérvételnél meg májfunkciós problémák is előjöttek, rosszak lettek az értékei, úgyhogy most meg ezt is ki kell vizsgálatatni... teljesen tönkremegy a gyerek ebbe a sok betegségbe. Illetve mindig ugyanaz jön elő nála, más baja soha sincs. Már tiszta ideges szegény, még ha egészséges is, retteg hogy orvoshoz visszük. De 3 éves kor alatt akkor se nyúlnak a mandulájához....
2013. jan. 19. 13:03
 32/37 A kérdező kommentje:
Én már hívtam a Telkit, ott csak alapvizsgálatokat tudnak elvégezni, alapostan sajnos nem tudják átnézni. Tehát tudnak röntgent, uh-t, vérvételt, de abból sem a speciálisat, és nagyjából ennyi. Én is úgy gondoltam oda elvisszük, és alaposan megnézik, de ők maguk mondták hogy mit tudnak "csak". De azt a háziorvosunk már mind végigjáratta velünk.
2013. jan. 19. 13:07
 33/37 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni a Madarászban Marosi Anikó doktornővel. Veszteni valód nincs, max ő is elküld. Jó orvosnak tartom.
2013. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
nálunk is a középső fiamnál most- MA vetődött fel a Marshall szindróma lehetősége, neki is 4 hetente visszatérő magas láza, aftái vannak és nagyon fáradékony. Elég új a helyzet, de látom vannak itt régi motorosok, azt kérdezném, mennyire gyakori a hallássérülés lehetősége, illetve mi történik, ha kezeletlen marad a betegség, ha inkább a lázat választom, mint a szteroidot. A betegség hogy függ össze a mandulával?
2013. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"hallássérülés lehetősége" Én ettől nem tartok,a kezelőorvosunk nem is beszélt ilyesmiről nekünk és a tájékoztató kiskönyvben sem olvastam róla amit az orvostól kaptunk a szindrómáról .


" mi történik, ha kezeletlen marad a betegség, ha inkább a lázat választom, mint a szteroidot."

Ha nem alkalmazod a szteroidot akkor súlyosabb fokú lesz a tünetek megjelenése,illetve hosszabb ideig eltaratanak majd .Előbb -utóbb mindenképpen javulás fog beállni,ritkulnak majd a periódusok .


" A betegség hogy függ össze a mandulával?"

Erre konkrét magyarázatot nem olvastam még,de tény,hogy a mandulakivétel előtt a fiam 4 hetente hétvégén belázasodott,majd másnapra iszonyú csúnya aftái lettek,majd a műtét után mintha elvágták volna az addigi tüneteit,alig-alig vannak már aftái . :)


Alapvetően jóindulatú betegségről van szó ,magától elmúlik idővel ,pláne ha mandulakivétel is történik !

2013. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Áprilisban kivették a kislányom manduláját, azóta(lekopogom) megszűntek a problémák. Úgy tűnik neki tényleg a mandulája volt a góc. Csak hát a szakkönyvek azt írják hogy ennyi idősen (1,5 évesen kezdődött) még a mandula nem tud begyulladni. Ezért nem is volt egyértelmű párszor a mandulagyulladás. Látszott hogy beteg a mandula, 12 hónap alatt 10x volt neki ilyen baja, abból kb 7x genny is volt rajta. Pesten találtunk orvost aki végül kivette a manduláját, mert itt nálunk csak 3 éves kor után vennék csak ki. Azóta eltelt 4 hónap és kutya baja sincs a gyereknek. Erősítjük az immunrendszerét, utazgatunk vele, vitaminok, játszunk, jól érezzük magunkat, egy évig szenvedett szegény eleget :). Szeptembertől kezdődik az óvoda, remélem siekrült felerősíteni .
2013. aug. 22. 13:30
 37/37 gaboka07 válasza:
Mi sajnos ugyanebben a problémában vagyunk. 2022 júniusban történt valami. Azóta napra pontosan 10 naponta lázas a kisfiam. Voltunk immunológusnál az immunológiai vérvétel teljesen tökéletes. 3 különböző füll orr gégész azt mondta a mandulájának nincs baja. Most elvittem infektológushoz. Végig jártunk nyaki uh, hasi uh, mellkas röntgen, szívultrahang+EKG, vérvétel teljesen tökéletes, toxoplazma vérvétel is jó, vizelet tenyésztés is tökéletes. És 10 naponta lázas a kisfiam más tünete nincs, ilyenkor tart 2-3 napig a 39 fokos láz. És nem tudom hova forduljak vele. Én periódikus lázra gondolok, de az orvosok csak legyintenek. Nagycsoportos a kisfiam, ősszel suliba megy. Ez így nem mehet tovább hogy 10 naponta lázas. Emiatt rengeteget hiányzik az oviba, mert mire a gyerek orvos vissza engedi közösségbe megint eltelt a 10 nap és lázas. Van erre valami gyógyszer?? Valakinek valami tapasztalata?
2023. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!