Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zsidónév? Hátrány?

Zsidónév? Hátrány?

Figyelt kérdés
Bár nem vagyunk zsidók, érdekelne, mennyire hátrány, ha valaki mégis ilyen eredetű nevet ad a babócának. Fogják csúfolni? A név egyébként a Rebeka lenne.
2012. aug. 2. 17:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

17:54 Én nem vagyok antiszemita, de nem is arról szólt a kérdés, hogy én fogom-e csúfolni. Remélem azért nem lesznek álmatlan éjszakáid, hogy szegény szerencsétlen gyermekem milyen rossz anya mellett nő föl, aki nem szeretné, ha csúfolnák.


Többiek: köszönöm a kedves, megnyugtató szavakat, meggyőztetek :)

2012. aug. 2. 19:25
 12/16 anonim ***** válasza:
Speciel ha nem mondod, hogy a Rebeka zsidó név akkor soha a bűbánatos életbe nem tudom meg :)
2012. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A Rebeka szerintem nem az a tipikus zsidónév. A Dániel és Dávid is az például, mégis teljesen elfogadodtak. Emiatt nem fogják csúfolni, legalábbis én ilyet még sose hallottam. Amúgy szép név, nekem is az egyik kedvencem.
2012. aug. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Rebeka szép hangzású és közismert név, emellett pedig (lásd fent) sokan nem is sejtik h zsidó eredetű, mint a közismert nevek kb fele (József, Mária, Erzsébet, Noémi, Zsuzsanna, Abigél, János, Éva, Ádám, Mátyás, Pál, Péter, István, igen sokáig lehetne sorolni) Ha pl Mirjamnak, Rútnak vagy Jozefának neveznéd, akkor elgondolkodnék a származásotokon vagy a névválasztás okán, nem mintha bajom lenne vele, csak ezek a nevek tényleg nem annyira tipikusak nem zsidó közösségekben.
2012. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat! Megnyugodtam :)
2012. aug. 3. 22:28
 16/16 anonim ***** válasza:
Az István az ógörög eredetű.
2020. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!