Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Befelé dől a bokája? A védőnő...

Befelé dől a bokája? A védőnő szerint normális?

Figyelt kérdés

21 hónapos lányomnak észrevettem,hogy befelé dől a bokája a bal lábán. Említettem a védőnőnek,azt modnta az ortopédián enniy idősen nem fognak vele foglalkozni.

Msot nem is tudom elvinni, napok kérdése és megszületik a kistesó. A gyerekorvosnál szokás,hogy mindne lányt elküld csípőszűrésre, kérjek akkor a nagyobbamnak is időpontot??


Most állunk cipővásárlás előtt, eddig Linea és Superfit, valamint Bobby shoes cipői/szandijai voltak. Merjek ilyet venni,vagy keressek supináltat???


2012. aug. 19. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Már hogyne foglalkoznának vele!! Attól kezdve nézik, hogy elkezd egyedül járni! Valószínüleg supinált sarkú cipő kell majd. A bokafogós alap. Vidd el amint tudod.
2012. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ebben a korban ez természetes. Mindenképpen bokafogós cipőt vegyél neki, de nem szupináltat. Mert még alakul a lábuk. Többet árthatsz vele, mint segítesz rajta. Majd 3 évesen kap a lábára megfelelő cipőt az ortopédián. Addig tényleg nem kell vele foglalkozni. Nálunk az oviba évente jár ki az ortopéd orvos, és a lábukra készítik a cipőt, szandált. De azért ha viszed majd a kicsit, megmutathatod a nagy lábát is.
2012. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az megnyugtat, nyugodtan kérj neki is időpontot az orthopédiára. Veszíteni nem vesztes vele. Az orvos megmondja kell-e neki szupinált cipő, vagy ék. 26 hónapos volt a fiam, amikor az öccsét vittük 3 hetesen vizsgálatra, őt is megnézettük. Kapott sarokéket, majd fél év múlva kell visszavinni.
2012. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* bocs: veszítesz
2012. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én egyik lányomnak is befelé dőlő bokája volt, nekünk a salust javasolták (ez is szupinált), azóta is azokat hordja. Mindenképp kell vele foglalkozni, mert a későbbi tartására is kihat, ha most rosszul alakul a lába, esetleg még gerincproblémája is lehet. Miért ne foglalkoznának vele?
2012. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

3 éves korig nem írnak fel gyógycipőt de MINDENKÉPPEN őszre szuppináltat vegyél neki, bokafogósat.

És nem Szuppináltat nem szabad, hanem betéteset.


Szupináltat javasolnak ma már az ortopédusok is még az egészséges lábú gyereknek is.


Tehát szuppinált(döntött sarkú) legyen, NE betétes és jól tartsa a bokát.


Ha már úgyis mentek, azért nézze meg az ortopédus!!!

2012. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!