Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak az extra válogat...

Mit csináljak az extra válogatós/finnyás 2,5éves gyerekemmel? Mennyire baj ha a gyerek ugyan azokat eszi heteken keresztül?

Figyelt kérdés

Hetek óta csak 3féle ételt hajlandó megenni,már az őrületbe kerget!:( Túrós tészta sok tejföllel,kenőmájas de ebből is csak 2féle,valamint pirítós kenyér de azt is meg kell kennem tejföllel.

Mikor megkérdezem mit akar enni ezeket mondj,ha mást rakok elé,csak néz rám és meg sem kóstolja. Tegnap a "változatosság" kedvéért sajtos tejfölös tésztát adtam neki,de nem lehetett becsapni,egyből kiszúrta hogy nem túrós tészta,így 2villa után nem evett többet.

Olyan is volt hogy a szokásos 2féle kenőmájas helyet mást vette,azt sem ette.

Volt hogy egész nap nem evett,mert bármit adtam neki nem volt jó. Este viszont már annyira éhes volt hogy megivott vagy 1liter tejet/kakaót! Az apja szerint adjam neki azt amit megeszik. Na de minden nap??? Teljesen tanácstalan vagyok!!! Nála nem vált be ha éhes lesz eszik rendesen!:(((



2012. aug. 22. 16:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom is válogatós: húsleves, banán, krémtúró, vagy kétféle keksz, esetleg egy kifli csücsök, ha nagyon éhes, és ennyi. És ez már majdnem egy éve! Nem tudok vele mit csinálni, nem tudom egész nap éheztetni, mert amikor nem adtam neki kekszet (teljes kiőrlésű) akkor nem kakált 7-8 napokig. tehát előbb utóbb enni kell adni neki, és azt amit meg is eszik. Mielőtt ezt elkezdte, mindent evett. Most meg ez van, és nem tudom, mi tévő legyek. Úgyhogy kitartás kedves kérdező, nem vagy egyedül.
2012. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Új ételek bevezetésénél kitartónak kel lenni.

Legyen heti 2 alkalom mikor új ételt raksz elé

Ilyenkor te is ülj le vele enni és látványosan jó ízűen falatoz

Ha csak bele nyal már siker és dicsérd meg érte.

Nem kell erőltetni nem kéri elveszed kicsit éhes lesz túl éli.

Majd pár nap múlva újra próbálkozol ugyanezzel az étellel.

Akár 6-10 alakalommal is próbálkozz mert idő kell míg megszokja az újdonságot.

Ha először bele nyal majd 2 kanállal eszik már siker ez 1 lassú folyamat.

2012. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Ok, látom, hogy most már fogjuk a korszakra, a családra, az anyósra meg mindenki másra a helyzetet, ahelyett, hogy belátnánk, hogy a kis 2.5 éves épp uralkodik a helyzeten. Remek, hogy már hisztiznie sem kell, mert anya úgy is ugrik egy szavára is. Érdekes, hogy miért az oviban múlik el? Mert ott tényleg szarik rá a konyha, hogy az édes kis bogárka épp mit kíván, ez van, ha eszik ezsik, ha nem, nem. És láss csodát: eszik! Igen, egy napig nem enne, ha én lennék az anyja. Természetesen kapna tejet, ha kér, este. De nem főznék hetekig hülyeséget, vagy teljesen egyforma kaját csak azért, mert ő úgy akarja, az ziher. Szívesen átmegyek hozzátok, és hidd el, meglepődnél. Szerintem egy anya nem akkor jó anya, ha mindent ráhagya gyerekre, és ha nincs veszekedés, az anyós elégedett, a gyerek sem rinyál, akkor minden rendben van? Nem, mert a gyerek hetekig nem eszik se húst, se zöldséget. Anyósom bele nem merne szólni abba, hogyan nevelem a gyerekem! De ez is úgy látom személyiség kérdése! Az viszont biztos, hogy ha a gyerek érdekeit tartom szem előtt, akkor a legrosszabb döntés a legkisebb ellenállás irányába menni, hisz az egyoldalú táplálkozás vitaminhiányhoz, és betegségekhez vezethet, de tudom, tudom, legalább csend van és eszik valamit... ti tudjátok. Idáig eljutni is nehéz, visszatérni az egyenes kerékvágásba még nehezebb. De én megtenném.
2012. aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

utolsó, te mindent megeszel? úgy értem, MINDENT? gyerek korod óta, mindig?

az enyém is válogatós. de nem érdekel. azt eszi, amit szeret, ez nem dróton rángatás, magamról is tudom, hogy megnézhetné magát az, aki káposztával (pl) próbálna megkínálni.... utálom, mindig is utáltam és mindig is utálni fogom. viszont van egy csomó dolog, amit gyerek koromban nem ettem meg, soha nem kényszerítettek rá, most meg a kedvencem (pl gomba, zöldségek, stb...) az ember ízlése változik, a gyerekemberé is, rákényszeítheted, hogy megegye és büszkén verheted a melled, hogy te győztél, de ez nagyon kétes és rövid távú győzelem, szerintem.

2012. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én imádom a szüleimet, de egy dologban egyáltalán nem tudok egyetérteni a nevelésükkel, ez az evés volt.

Emlékszem, hányszor ültem úgy az asztalnál, hogy azt mondták: addig innen fel nem állsz,amíg meg nem eszed! És tényleg nem állhattam fel. Félreértés ne essék: nem arról volt szó, hogy nem akartam megenni valamit, hogy utána mást ehessek, egyszerűen amit nem ettem meg,azt nem szerettem, és kész.

Ezzel a "terrorral" azt érték el a szüleim, hogy tényleg marha válogatós lettem, rántott húst pl sosem csinálok, mert rosszul vagyok tőle, de mindig meg kellett ennem.


Na én nem akarom, hogy a gyerekem miattam legyen finnyás. Ha valamit nem eszik meg, akkor nem eszik meg, lerakom aludni ebéd nélkül, nem csinálok neki más kaját. De nem kényszerítem, hogy olyat egyen, amit nem akar!!!

2012. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem mindent szeretek. De nem is arról van szó, hogy a gyerek utál két -három ételt és mindenáron azzal akarják tömni, hanem arról van szó, hogy berendeli azt a kaját, amit akar, és emiatt a kiegyensúlyozott táplálkozása és az egészsége kerül veszélybe. Feltenném a kérdést, hogy ha kizárólag Nutellát lenne hajlandó enni, semmi mást, akkor azt is hagyjuk rá, ne erőltessünk semmi mást, mert ha egyszer azt kívánja? Kinek kell gondolkodni itt elsősorban? Nem egy kis felnőttről hanem egy gyerekről beszélünk, és nem arról, hogy nem szeret 5 ételt, hanem nem hajlandó megenni mást, mint 5 ételt! Nagyon nem mindegy!
2012. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 82%, te egy kicsit félre érted a helyzetet. Az én extra válogatós gyerekem nem akarna nutellát enni, MERT AZT SEM TUDJA, MI AZ.

Az én gyerekem abban válogatós hogy a húslevesen kívül (amit nyilván nem adhatok neki minden nap) szinte csak száraz dolgokat eszik meg, a gyümölcsök közül pedig a banánt. (ez utóbbit nagyon ritkán kapja, mert hasfogó hírében áll.)


Soha nem kapott édességet, azóta kap teljes kiőrlésű győri édes kekszet, mióta nem hajlandó enni és azt is azért, mert a heti egy kaka kicsit durva volt. Lehet, hogy ilyen sz@r anya vagyok, de inkább kakáljon a gyerek fájdalom nélkül kétnaponta, és egyen valamennyi kekszet, kölesgolyót, minthogy játsszam a szigorú anyát és egész napos sírás és éhezés után ágyba küldjem egy liter tejjel, mert AMIT NEM AKAR, AZT NEM ESZI MEG.


Hány napig éheztessem hogy "jó anya" legyek? Mert egy nap nem elég, azt már próbáltam, másnapra tiszta roncs voltam.

Tudom, hogy ez baj, tudom hogy veszélyes, de mit tehetek? Minden gyerek más, van amelyik még a kanalat is megenné, és vannak ilyen kis éhségsztrájkolók.


Azt is hozzátenném, hogy ezeket a helyzeteket tovább bonyolítja a családi háttér. Nálunk ez másfél éves korától van, amióta apuka lelépett. Előtte nem volt nagy baj, leszámítva, hogy mindent turmixolni kellett neki. Hidd el nem lustaságból nem etetem őt, és nem viccből vagyok kétségbeesett. De ne szólj le mást azért, mert nála nem mennek flottul a dolgok.

2012. aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Sziasztok, én most olvasom ezt a témát, mert most vagyok ebben a cipőben.

Érdekelne, hogy nálatok hogy alakult a dolog?

Elkezdett más kajákat is megenni?

Nálunk ez a majd az oviban nem fog válogatni nem működik.

Ugyan nem ovi, hanem bölcsi, de szerintem mindegy.

Ott is amit szeret megeszik, ha olyan az ebéd ami nem ízlik neki, akkor nem eszik belőle egy falatot sem.

Délután mikor megyek érte szólnak, hogy evett vagy nem és akkor itthon kénytelen vagyok adni neki valamit, mert este viszont nem alszik ha éhes. Nálunk is van, hogy megiszik olyankor valamennyi tejet, meg egy fél szelet kenyeret és már jó is.

De ez a helyzetből nem jelent kiutat.

Nem akarom, hogy a fejemre nőjön, de azt sem, hogy válogatós legyen, ahogy azt sem, hogy miattam utáljon meg kajákat...

Mindenki köszi a tippeket előre is :)

2014. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!