Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog szolni a bolcsiben,...

Mikor fog szolni a bolcsiben, hogy pisilnia kell?

Figyelt kérdés

Mennyi idobe telhet, mire egy nappal otthon szobatiszta 26 honapos kislany a bolcsiben is szol, hogy pisilnia kell? Nalatok meddig tartott?

Megertem, hogy meg nem szol, vegul is tudom az okat.

Angliaban elek, kislanyom meg nem erti az angolt. 3. hete jar bolcsibe. 2 hetig csak delelott volt bolcsiben, a heten mar teljes napot tolt ott. A helyzetet meg tovabb bonyolitja, hogy miutan 2 evig itthon voltam vele, most hirtelen alig talalkozunk. 1 hetig a delutanokat egyutt toltottuk, de kaptam egy delutanos melot (meg szerencse, hogy parom 1 het szabin volt, igy delutanonkent o volt vele), tehat 2. hete alig talalkozok kislanyommal. Ez nekem is nehez, nemhogy neki. Reggel felkeltem, es viszem a bolcsibe. Ennyit talalkozunk hetkoznap. Szombat vasarnap is dolgoztam mult heten, igy a hetvegen felnapot lattuk egymast. A heten mar teljesen kiakadt szegeny, igy probalom kesobb bevinni, de sajnos meg kell szoknia. Azert van egesz nap bolcsibe, mert a jelenlegi munkam nem igazan tetszik, csak atmeneti megoldasnak szanom, amig nem kapok jobbat. Barmelyik pillanatban felhivhatnak, hogy azonnal menjek (itt igy mukodik), ezert viszem egesz napra bolcsibe. Valoszinu ezek a dolgok nagyban hozzajarulnak ahhoz, hogy nem szol a bolcsiben.

Amugy semmi problema nincs vele, eljatszik a bolcsiben, meg ha kicsit inkabb o kulon vonul is, de ezt betudom annak, hogy egyreszt 2 eves, az ilyen koru gyerekek nem igazan jatszanak meg egyutt, masreszt, hogy nem erti a tobbieket. Neha csatlakozik a foglalkozasokhoz. Egyre batrabban eszik az ovodaban, ha beviszem, a csoporttarsai orulnek neki (ma is odajott hozzam az egyik kislany es mondta, a lanyom nevet, hogy "o itt Lara". Aranyos volt nagyon)

Kerdeztem a dadusokat, nekik nem problema, es azt javasoltak, hogy ne adjam ra vissza a pelust, es probaljam meg en pisiltatni ott a bolcsiben reggel. Tegnap probaltuk, nem ment, ma meg pont indulas elott pisilt. Probaljak elvinni pisilni, de valahogy nem sikerul, nem szeretne pisilni. Elso par nap sikerult az egyik dadusnak elvinnie, de csak rault a wc re, nem tortent semmi. Most megbeszeltuk, hogy megprobaljak a bilit. A daduskaja, aki ala tartozik, a heten es a jovo heten szabin van, azt hiszem o is hianyzik neki, mert azota van, hogy nem akar menni bolcsibe.

Szerintetek is ezek miatt nem szol? Szegenykem hirtelen olyan sok dolog tortenik vele, pedig probaltam lassitani a dolgokon. Nem hittem, hogy ilyen gyorsan lesz melom, azt hittem tobb ideje lesz szegenynek.

Ha delelottos melot kapnek, sajnos akkor is egesz napra kene maradnia, viszont akkor a delutanokat 17 oratol egyutt tolthetnenk. Ha delutanos melot kapok ott, ahol szeretnek, akkor meg atiratnam csak delutanra. De amig nem kapok ott allast, addig muszaj egesz napra benn lennie.

Eltelhet akar tobb honap is, mire szolni fog?


2012. szept. 21. 08:06
 1/3 gelazso ***** válasza:
Lehet , hogy csak aza oviban kezd el szólni
2012. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

már olvastam egy kérdésedet pár hete, akkor kezdtétek a bölcsit ha jól emlékszem, akkor is a szobatisztaságról kérdeztél.


azért egy 2 éves nem hülye, felfogja, hogy ő sem ért senkit és őt sem értik, minek szóljon? semmire nem menne vele :(

szerintem ez így hirtelen rengeteg, hogy elváltok, egyáltalán nem találkoztok, ráadásul egész nap reggeltől estig egy olyan közösségben van ahol nem az ő nyelvét beszélik!

pont fordítva gondolom mint te. szerintem nem kéne csak azért reggeltől estig beadni mert meg kell szokni. általános helyzetben ez oké lenne, de mivel egy teljesen új nyelvet kell megtanulnia, míg ez valamennyire sikerül én nem tenném be egész napra ha meg tudod oldani, hogy később vidd majd másik héten előbb elhozd!

gondolj bele ez mennyire nyomasztó lehet, hogy fogalma nincs mi történik körülötte, mindenkit "elveszít" és hiába dumálnak, nem érti!

minél többet legyetek vele és tanítgasd neki az angolt, mondjad mi mit jelent, hátha gyorsabban megy majd szegénynek

2012. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy maskepp nem tudom csinalni...tudnam, csak kevesebb esellyel kapnek melot. A problema ott van, hogy iszonyat draga a bolcsi. Tehat muszaj dolgoznom. Ami melora varok, ott mar dolgoztam elozoleg, csak most oda ebben a pillanatban nem kell ember. De barmelyik pillanatban kellhet. Barmelyik muszakba. Egy fizetesbol most mar nem jutunk elorebb. Eppen megvagyunk, de hazat szeretnenk es egy kistestvert. Sajnos nem tudok lassitani a tempon. Probaltam volna, azt gondoltam eltelik egy par het, mire megkapom az elso allasajanlatot, es addig felesben hagyom a lanyomat a bolcsiben.

Sajnos nincsen segitseg se, a tagabb csalad Magyarorszagon lakik. Ha par evvel idosebb lenne anyosom, ki tudna jonni, mert csak par eve van nyugdijig. Par honapot otthon toltene minden evben es otthon felmarkolna a nyugdijat. Na nem sok, de ha mar fedezi a cigiet mar orulok neki. Sokat sporolhatnank, ha mar itt lenne. Akkor is beadnam bolcsibe a gyereket, de csak utana, miutan folyamatosan dolgozom, es akkor is csak delelottre, hogy gyerekek kozott legyen. Igy en kezdhetnek akarmikor. ...Ezek lennenek a pozitiv oldalai...de minden eremnek ket oldala van:D O benne lenne, hogy kijon, mi meg nagyon agyalunk rajta...eletre szolo dontes lenne, viszont az meg hagyjan, hogy oldjuk meg egy gyerekkel a dolgokat, de mi lesz majd kettovel? Az egyikre fizethetjuk majd a draga bolcsit, a masiknak a dadat, aki suli utan vigyaz ra, mert a sulinak hamarabb vege, mint ahogy mi vegzunk....viszont nekem kell dolgoznom, mert nem gyulnek az eveim, meg amugy is szeretnek hozzajarulni a kasszahoz. Bocs, elkanyarodtam.

Sajnalom szegenyt, hogy igy belecsoppent a kozepebe. Ma pl felhivtak, mikor epp huztam fel a gyerek cipojet, hogy menjunk a bolcsibe, hogy menjek mar dolgozni a delelottos muszakba. Mondtak, hogy egy oram van. Felkaptam a gyereket, elfutottam vele a bolcsiig, visszafutottam, csinaltam szendvicset, futottam a buszra, majd a buszrol a munkahelyre es pont percre pontosan egy ora alatt ott voltam. Ha nem csinalom, felhivnak mast, en meg befejeztem a melot. Ez a munkahely ilyen, a masik nem, azok emberkozpontubbak, csak ott meg nincs hely. Addig is muszaj dolgoznom, mert ahogy mondtam, iszonyat drag a bolcsi. Taxira nem volt penzem, per pill egy petakom se volt, soha nem fordult meg elo, de mult honapban utado, auto biztositas (egesz evre), ilyen szamla, olyan szamla...A szamlan mindig van 1000 font, hat most egy font nem sok, annyi se volt rajta...ma erkezett meg ra az elso fizetesem (hetente utaljak)

Ugyhogy nagyon kell a penz, le vagyunk gatyasodva

2012. szept. 21. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!