Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyós-kérdés. Rosszul reagálok...

Anyós-kérdés. Rosszul reagálok rá vagy érthető, amit érzek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kisfiunk, anyósoméknak első unokájuk, nagyon szeretik. Jelenleg albérletben lakunk. A férjemnek is, nekem is van állandó munkaviszonyunk, jelenleg mindenünk megvan. Úgy döntöttünk, hogy gyesen maradok. Időközben azonban kiderült, hogy babát várok, 6 hét körül vagyok. Úgy hozta a helyzet, hogy szóba került anyósoméknál ez, és hát anyósom nem kifejezetten örült neki, állítólag a mai magyar helyzet miatt, a munkahelyek miatt stb. Aztán mégis felderült az arca, hogy akkor majd mikor megszületik a pici vagy ha kórházba kerülök, akkor a nagyfiam megy majd hozzá több napra, akár hetekre. Én nem reagáltam rá semmi konkrétat, de nekem ez olyan rosszul esett, még most is, ha eszembe jut. Hogy nem azért örült neki először, mert lesz megint unokája, hanem mert akkor majd rábízom a fiam.

Egyébként anyósom már kb. 1 éve szeretné, hogy náluk hagyjuk a kicsit, ottalvásra, akár több napra is. Még csak velünk együtt aludt náluk, mert én úgy tudnám könnyebb szívvel elengedni, hogy már el tudja mondani, amit szeretne. De még nem nagyon beszél, sokszor anyósom is félreértelmezi. Folyton ölbeveszi, enged a hisztinek, stb. 100km-re lakunk egymástól, ha éjjel nem tudná megnyugtatni vagy este elaltatni, akkor mégcsak ott sem tudnánk lenni 10 perc alatt. Ezek és hasonló kaliberű eltérő nevelési elvek miatt nem engedtük még ott aludni.

Elnézést a hosszúságért, csak muszáj volt kiírnom magamból, mert óránként eszembe jut és olyankor teljesen magam alá kerülök, gyomoridegem lesz.:( A férjemnek nem mondtam el a szituációt anyóssal, mert talán nem is értené meg, ő nem gondolkozik ennyire "bonyolultan".

28/N



2012. szept. 26. 13:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom akkor igen mert a gyes a fizus 60%-a mig a tgyás az 70%-a. De ez nem biztos, még járj utána.
2012. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem gyes hanem a gyed.
2012. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azzal ne törődj hogy anyósod mit szeretne ne az ő gyereke hanem a tiétek egyébként is tudhatná hogy nem kívánságműsor.Még annyit hogy nem tudom miért ,nincs semmi bajom az anyósommal de valahogy nem szívesen bíznám rá a lányomat sem 1 napig sem hetekig.
2012. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Anyósom is fiút akart 2-nak, rajta kivül mki örült, h lány lesz :) Eleinte nagyon tartózkodó volt vele, első fiúunokája első fürdetését kikövetelte pl., a kislányé nem is érdekelte.... Most ahogy már nagyobb a csajszi, kezd úgy "összebarátkozni" vele. Pl. ruhákat hoz neki, vigyáz rá, fülbevalót vett neki,...stb.

Amúgy meg ha otthagyod pár napra a nagyobbat úgymond az Ő (mmint anyósod) gondja lesz, ha nem alszik el, ő fog vele kínlódni. Hidd el , nem hajtja maga ellen a vizet az anyósod, ha nem jön be neki az éneklés, majd altatja úgy, ahogy mondtad neki!........

2012. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy én két esetben monanám, h nem szabad anyósra még 2 percet se bízni gyereket: ha alkoholista vagy ha mentálisan zavart. Ha nem áll fönt ez a kettő, simán ott lehet hagyni, bízni kell abban, h meg tudja oldania helyzeteket. Nem 1 hétről beszélek , először csak 2-3 nap pl. Neked lenne könnyebb igazság szerint, annyi minden tennivaló van az elején egy kicsi babával, a felét már elfelejtetted szerintem....:)
2012. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Anyósom -akit tényleg tisztelek és becsülök, soha nem volt egy rossz szavunk egymásra- úgy reagálta le a második baba érkezésének hírét, hogy minek nekünk még egy gyerek, miért nem tudunk megelégedni azzal amink van... Hát megállt a kés a levegőben az biztos. Nem vagyunk gazdagok, de mindenünk megvan, nem nélkülözünk. Szeretet is van, szépen egyetértésben neveljük őket, tehát nem értettük miért esett nekünk. Amikor megszületett a kicsi akkor is csak eljött megnézni, de talán ha 10 alkalommal látta pedig 2 éves már... ebből 9-szer mi vittük... (nem lakik közel, de nem is elérhetetlen távolságra 50km)


Na ez az én történetem. A véleményem az, hogy magatoknak szülöd, nem neki. Viszont hagyd szeretni magatokat. A kisfiadnak is jót tesz ám, ha néha kimozdul, mamázik, más közegben van. Addig ti élvezzétek ki a gyerektelenséget, menjetek moziba, színházba ahová gyerek mellett nem tudtok eljutni. Az nem baj, ha másképp szereti, mint ti, a megengedés, a hisztikezelés az ott úgy történik, nálatok pedig a megszokott módon. Persze biztosan kell 1-2 nap, mire visszarázódik a gyerek a megszokott kerékvágásba. Az ott alvást pedig igenis engedném, persze csak szakaszosan, nem rögtön egy hétre, hanem először egy napra aztán szépen fokozatosan emelve. Később meghálálja magát a dolog, ha hagyod magadról leválni a kicsit, mert lesznek olyan események amikor nem lehetsz ott vele. (akár amikor a picur megszületik, de az ovis beszoktatás is könnyebb lesz, ha már kicsit el tudod engedni)

Persze értem/érzem én, hogy miről beszélsz, de hagynod kell, hogy más is szerethesse a kisfiad.

Sok sikert, boldog babavárást!

2012. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Már attól jobban érzem magam, hogy leírhattam.:) Ja és az anyagiakról sem tudtam ennyi mindent, például a táppénz eszembe se jutott volna. Szóval köszi!
2012. szept. 26. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!