Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjen oviba a nagy vagy ne?...

Menjen oviba a nagy vagy ne? Kikészülök ha itthon marad mikor érkezik a kistesó? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 3 éves lesz. Olyan oviba tudnám beadni, ami viszonylag messze van, kb 30 percet kéne utazni, vagy egy olyan oviba, ami közel van viszont nekem nem annyira tetszik, kicsit lelketlennek tűnik az egész monstrum meg az óvónők sem túl szimpik.

Ha megszületik a tesó, akkor vele kellene hazahozni a nagytesót, (néha vinni is) szóval a 30 perces utazás, metróval, busszal kicsit macerás.

Vagy legyen itthon velem, mikor születik a tesó, mert ki fogom bírni? Csinálta valaki így, hogy a nagy otthon volt a kicsi születésénél?

4.emeleten lakunk, lift nélkül. Segítségünk nincs.

Mit csináljak?

Segítsetek légyszi tapasztalatokkal, nem tudom mi legyen.


2012. szept. 27. 11:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

ha meg még csak félidős vagy,pláne kezdjétek el,mert 1: van időd-energiád a beszoktatáshoz,2 ő sem köti össze a két eseményt,az lesz neki az evidens,h ő megy te meg otthon vagy a kicsivel.


utolsó

2012. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 van kis különbséggel (2-2 évek) Amikor a második babám született, eszembe se jutott a nagyobbat közösségbe adni persze ő még csak 2 múlt akkor. Úgy tudom meg úgy olvastam hogy nem szerencsés akkor kezdeni közösséget a nagyobbnak amikor a pici születik hogy ne érezze úgy hogy ő el van paterolva otthonról.

Amikor a harmadik született, a legnagyobbam ment oviba de előtte egy évet már járt 3-4 éves koráig úgyhogy nem volt neki újdonság.

Ezt csak azért írom hogy 2 gyerekkel otthon az még nem olyan nehéz szerintem.

Most a nyáron én is 3 gyerekkel voltam itthon na az nehéz dió volt (nincsenek nagyszülők a férjemnek alig adtak szabit úgyhogy nekem kellett válogatott mókákat kitalálni nekik 3 hónapig az ellátási háztartási kerti munkák mellett).

Nekünk 40 percre van utazással az ovi mert az a szimpatikus óvoda, szeretem az óvónéniket is szeretik a gyerekemet és ez nekem megér napi 2x40 perc utazást.

A középsőm is oda fog járni nemsokára úgyhogy akkor meg kettejüket hagyom ott és délután 4re meg értük megyünk a kicsivel.

Én biztosan inkább ezt választanám!

2012. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én 3 és fél évig voltam itthon a fiammal, s azt tapasztaltam, hogy már a végén nagyon unta itthon a négy fal között. Most ovis és örül, hogy közösségben van, hogy új dolgok történnek vele, hogy irányított foglalkozásokra jár. Szüksége van már ebben a korban a kis barátokra, bátran be lehet adni, szerintem, sőt. Én biztosan ezt tenném azzal együtt, hogy a beszoktatás azért lehet nehezebb is, sok gyermek megkínlódja. Ha teheted, add be csak fél napra, nézd meg, hogyan viseli. Ha nagy gáz van, még mindig kiveheted bármikor.
2012. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha ilyen macerás a közlekedés, akkor én a télen nem adnám be az oviba.Márciusban viszont igen.Addigra a legkisebb is nagyobb lesz, könnyebb lesz vele az utazás, és a 3 évesed sem viszi haza a betegségeket az oviból.

Nem nehéz, meg lehet szokni a két gyerkőcöt.Nekem 2,5 év van a kettő között.A 3 éves most kezdte ovit.Nekünk is sokat kell babakocsizni, hogy odaérjünk az oviig.Úgy utálom, viszont a nagyobbnak szüksége van a társaságra, a foglalkozásokra.

2012. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek a válaszokat, tapasztalatokat!

Én a márciust még túl korainak tartom, mivel a tesó január végén érkezik.

Szóval ha előtte nem adom be, akkor valószínű csak jövő ősz lesz belőle, amikor már 3 1/2 éves lesz a nagy.

Vagy még megpróbálhatom a májust, de az nagyon gyenge lábakon áll, hogy sikerül év végén felvetetni.

Viszont igen, a betegségek a másik, ami elgondolkodtat még. Pont akkor fogja hazahozni a nagy az összeset, amikor a kicsi még nagyon kicsi :( jajj nem jó ez sehogy sem.

2012. szept. 27. 14:25
 16/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, de nem kötelező 3 éves kortól az ovi?

Az én lányom még csak 21 hós, de már én is ezen agyalok.

2012. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
21 hónap van a két lányom között, és eszembe sem jutott a nagyot beadni valahova. Ki lehet bírni a kettővel nagyon is, ráadásul nálunk elég durva tesóféltékenység volt, pszichológushoz is vittem őket, ő azt tanácsolta még mindig ne vigyem oviba a nagyot (pedig most múlt 3). Ha a márciust korainak tartod, akkor majd ráérsz ősszel vinni, nyáron valamivel könnyebb úgyis a két gyerkőccel.
2012. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Mi külföldön vagyunk, itt nem kötelező 3 éves kortól.


Utolsó,

nálatok 21 hónap különbség van, nálunk viszont 35 hónap.

Elég leszek én a nagynak? Vagy unatkozni fog?

2012. szept. 27. 20:48
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

én is azon a véleményen vagyok mint az első, add be a közelibe, pár nap-hét alatt látni fogod, hogy milyen is valójában, lehet nagyon fog neki tetszeni, ha meg nem akkor kiveszed és otthon maradhat veled :)


én ha csak 1 gyerek lenne se utaznék fél órát, metróznék, buszoznék egy ovi miatt :( nagyon megterhelő ez az utazgatás még egy 3-4 évesnek, hóban-fagyban-esőben-kánikulában, szerintem ha tudod ezt kerüld el, főleg ha a kicsivel kell menned, az nagyon nagy macera lesz :(


2. válaszoló, nem értem miért írod ezt :) enyém decemberben tölti a 3 évet, a környék 2 óvijába felvették decembertől, még választhatunk is, hogy melyikbe menjen! nálunk a környéken 4 óvoda van, ezek a kerületiek, és egy nagy lakótelep mellett lakunk ahol 7 ovi van! szóval van bőven választék és mindenhol van hely. persze gondolom, hogy nem mindenhol ilyen rózsás a helyzet, de leírtam, hogy Bp.-en van olyan környék ahol pont az ellenkezője van annak amit írtál :)

2012. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!