Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mennyit és mit segít...

Nektek mennyit és mit segít otthon férjetek/párotok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk elég változó tud lenni, van, hogy 1-2 napig szinte semmit nem csinál, mert elfárad a munkahelyén, de olyan is akad, hogy folyamatosan pörög itthon. Az udvari munka nagyrészt az övé, szeret főzni, ha megkérem kitereget, elpakol, porszívózik. A gyerekekre gyakran (heti 3-4 alkalommal pár órát) és szívesen vigyáz, amíg én kikapcsolódok, vagy a dolgomat intézem.
2012. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem, hogy segítenie kéne, hiszen én itthon vagyok, és nem sok tenni való van, de ettől függetlenül ha olyanja van megcsinál dolgokat.
2012. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Szia, a férjem napi 1órát játszik az udvaron a lányunkkal, pelenkát cserél, etet, öltöztet , mosogat,segít teregetni, ezeket akkor ha kérem, minden este ő fürdet,alkalomadtán bepakolja-kiszedi a mosogatógépet,bevásárol,elpakol, porszívózik, nekem nagyon nagy segítség mert nincs rokonunk, nagyink ebben a városban, egyedül elúsznék.
2012. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De jó lenne, ha az én férjem is porszívózna, mosogatna...de nem panaszkodok, mert sokat segít (már amikor nem dolgozik, de az ritka). Minden reggel bevásárol, szívesen főzőcskézik, elpakol, gyereket fürdeti-eteti-altatja, csak sajnos alig van itthon. :(
2012. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkel bármit megcsinál, teljesen el tudja látni.


Heti 3-4x megyek hajnalban tornázni, ilyenkor ő van vele. Minden este van 1-1,5 órám amíg ők játszanak, megfürdeti, megeteti. Aztán még közös játék 10-15 percig és alvás.


A házimunkában nincs mit segítenie, azzal végzek. Ha mégis marad mosogatnivaló, megcsinálja. Maga után ugyanúgy pakol, mint korábban: ha koszos cipővel jön be feltöröl, szennyes megy a tartóba stb. Hétvégén együtt főzünk, közben felváltva foglalkozunk a babával.

2012. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos heti 5X12órát távol van,nagy az udvar és állatok is vannak.Amit nekem segít:viszi,vagy elmegy az oviba a nagyobbikért.Játszik velük.Fürdeti,öltözteti őket.Pakolászik,rendet rak,tereget.A "nagy rendrakást" mindig ő csinálja.Ritkán mos,mosogat.Szinte mindig ő vásárol.Nem főz és nem porszívózik,nem rakja el a tiszta ruhákat.Nem várom el ezeket csak a teljesebb válasz miatt írom.Rengeteget dolgozik és ami erejéből telik segít.Most is 22-ig dolgozott,bement a Tescoba és most ért haza.(Szeretem....)
2012. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mégcsak kismamaként: egyre inkább óv, így a főzésen, mosogatáson kívül mindent ő csinál szinte. Úgy heti egyszer mentesít a mosogatás alól is, mert látja, hogy egyre inkább problémás ott állnom, és lassan nem érem el a szárogató belső felét. Főzni is tud. Elkezdtem fagyasztani elkészített ételeket a szülés utáni pár hétre, de ő már szóvá tette, hogy tud ám ő főzni. :)

Mivel az öccse 8 évvel fiatalabb nála, sokat pelenkázta, öltöztette, oviba hordta, vigyázott rá, stb, így nagyon várja a baba körül teendőket is.

És anyum nevetve ki is adta neki, hogy reméli, hogy naponta 1-2 óra pihenésnyi időre majd mentesít. (Tette ezt azért, mert a húgom párja nem igazán segít, nincs otthon, csak éjszaka, és olyan kijelentései is vannak pl, hogy már megint miért bőg a gyerek - három és fél hónapos.)

2012. szept. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítve az előző mondataim: Nem várom el egyáltalán tőle, sőt, mindig mondom neki, hagyja, majd apránként megcsinálom - sajnos a picur sokat nem hagy dolgozni. Persze a mosás az enyém, de a teregetéshez ő hajol a mosógépbe és adja a kezembe a cuccokat. A vasalás az enyém még. Szeretném mielőbb visszakapni majd a munkabírásomat, mert nem érzem jól magam ennyire kiszolgáltatottan, de nem akarom majd később azt sem, hogy csak én viszem a háztartást. Én a munkamegosztás híve vagyok.
2012. szept. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben segít szerencsére.bevásárlás, főzés, takarítás. nálunk mindig is munkamegosztás volt, együtt végezzük a házimunkát akkor is amikor még nem voltam terhes.
2012. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
nem segít. max. fôz vasárnap, mondjuk nekem az nagy segítség. náluk a családban anyuka kiszolgál mindenkit, eszetlenul, hozzáteszem, ezért a szétdobált zokni, elhagyott ruhák, otthagyott tányérok természetesek - neki. persze amikor otthon van, ami jo esetben hétvége, sokszor akkor sem. a gyermekunk 4 éves, nem mondom, h olyan sokat foglalkozik vele, bár tôbbet mint 1-2 éve.
2012. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!