Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljunk a kisfiammal...

Mit csináljunk a kisfiammal hogy ne csak lábujjhegyen járjon?

Figyelt kérdés
Teljes biztonsággal jár lábujjhegyen,nem szokott elesni,csak sokszor megbotlik,és nagyon csámpás,mindig rászolunk hogy talpra magyar,de a következő percben már megint lábujjhegyen közlekedik!Meg szoktam kérdezni hogy fáj e ha teli talppal megy azt mondja nem!mit tegyünk?
2012. okt. 1. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. Majd megunja, és leszokik róla.
2012. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2012. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, emlékszem még hogy én is így jártam kiskoromban, mert kényelmesebb volt... nem tudom miért. De aztán le is szoktam róla.
2012. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4 éves
2012. okt. 1. 22:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Vidd el egy szakemberhez.
2012. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már rég rendesen kellene járnia. Ortopédia minél hamarabb!
2012. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi kisfiunk is így járt, csak nem csámpásan. Megnézettük, és nem volt feszes sehol az izma, szalagjai. Érdemes megnézetni, mert lehet, hogy feszes, és akkor kell neki gyakorlat amit csinálnátok. Lehet, hogy lúdtalpas is mellé, azt is minél előbb el lehet kezdeni alakítani betétekkel. Nálunk ez volt, enyhe lúdtalp.

Egyébként már 8 éves és még mindig inkább a lába első felére támaszkodik, de már nem kimondottan pipiszkedik.

Enyhén figyelemzavaros, nem tudom van e köze, de egy hozzáértő azt mondta, lehet autisztikus jel is, de ahhoz csomó más is hozzájárul, ne ijedj meg.

Mindenesetre nem árt megnézetni, hogy megnyugodj. Egyébként pedig csak rá kell mindig szólni. Hónapokig, évekig

2012. okt. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

vidd el szakemberhez, ez tényleg nem normális :(


ez ennyi idősen születéskori oxigénhiányra utalhat leginkább, születésénél minden rendben volt?

de az is lehet, hogy az achilles ina meg van rövidülve.

eddig egyáltalán nem fordultatok ezzel orvoshoz?

2012. okt. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elvittem két-három évesen a fiam ortopédushoz, leguggoltatta, amit teli talppal tett meg, ezért mondta, hogy fizikai problema nincs. Mindig rászólok, hogyan járunk, bent szupinált szandálban van, amiben nem tud lábujjhegyezni, simàn megy jobb hijján telitalppal.4 éves szintén.
2012. okt. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ortopédia! merev az achilles ín,tornáztatni kell majd. minél előbb kezditek annál jobb,mert egyre merevebb lesz.
2012. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!