Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alkoholista a ferjem, nem...

Alkoholista a ferjem, nem tudom, mit tegyek? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Az van,hogy mar nem tudom mit csinaljak,helyzet a kov:kulfoldon elunk,direkt ohozza koltoztem ki,munkam itt meg sosem volt,mert jott a gyerek..anyagilag nem allunk rosszul,viszont ezert a ferjem allandoan dolgozik,vagy sportolni jar,vagy zenel,..ha megjon,az az elso,hogy kitolt maganak egy felest,aztan meg megiszik,min.egy uveg bort.nem agressziv fizikailag,bar csunyan beszel velem,es sokat veszekszunk,sajnos a gyerek elott is..:((( en mar egyre nehezebben viselem az egesz szitut,hogy itt vagyok egyedul,vagy egy reszeg ferjjel,ha hazakoltoznenk,viszont a teljes letbizonytalansag,elozo munkahely mar reg kilove(vendeglatas),anyukamhoz,egy egyszobasba?es a kicsi nem sinylene meg a gyokeres valtozast?(bar o se nagyon ragaszkodik az apjahoz,alig latja)bocs,h hosszu lett,de volt mar vki hasonlo hekyzetben?
2012. nov. 1. 02:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Neked is sok boldogsagot kivanok!!!
2012. nov. 1. 02:19
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Ki mint vet, úgy arat.
2012. nov. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholista apa mellet nőttem fel. Nem volt leányálom. A hétvége gondolatától is görcsbe rándult a gyomrom, mert akkor egész nap ment a kiabálás, mivel szinte kötelező volt apámnak berúgni reggel 8-ra. Sajnos nem nagyon volt hová vinnie anyunak minket, tehát így éltük a mindennapjainkat. Persze mikor nem ivott kenyérre lehetett kenni apámat. Na mindegy is! Érdemi dolgot nem tudok neked tanácsolni, mert miért is szólnék bele az életedbe, de azt leírom, hogy ha az én párom elkezdene inni, biztos nem maradnék mellette egy perccel sem többet, mert nem akarom a gyermekemnek is azt az életet, amit én éltem át kicsi koromban.

Sok erőt kívánok neked!

2012. nov. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Ti elég lelketlen b... vagytok,hogy lehet ilyet írni(ingyen r...) ááááááááááá Magyarok vagyunk és ez látszik itt az nem számít,hogy gyereket nevel,főz-mos,takarít ja vagy az alap a nő végül is csak egy robot mi?????ÉN is anya vagyok és ingyen élő de jó nekem ugye....
2012. nov. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem látok bele az életetekbe, csak ötletelek...

Sehogy nincs lehetőségetek érdemben beszélni egymással? Valami közös, gyerekmentes programot beiktatni?

Mióta tart ez, tényleg kimondható már, hogy alkoholista? (Lehet, hogy pont a megromlott párkapcsolatotok miatt iszik otthon?)

Ha már nem tudtok kommunikálni, vagyis végképp elmérgesedett a helyzet, akkor muszáj lépned - vagy külső segítséget kérni (te vagy a férjed ismerősei? vagy valamilyen családsegítő szervezet?) vagy egyedül a gyerekkel hazaköltözni anyukádhoz (később albérletbe) és saját lábra állni. Ha válásra kerül sor, gondolom, kapnál gyerektartást és mielőtt még lépsz, már tán érdemes elkezdened munkát és bölcsit/ovit keresni.

2012. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne is foglalkozz az első válaszolókkal...valószínűleg nincs még család-gyerek...így azt sem tudják mi mivel jár!!!

Én is alkoholista Apa mellett nőttem fel :(

Ha én lennék olyan helyzetben mint most te, akármennyire is nehéz mindenképpen eljönnék. Nem jó az egyszobás lakás sem, de a gyereknek ideglenesen (fél év- 1 évig) még ez is sokkal jobb mint állandó veszekedést ivást látni....

Itthon biztos segítenének a rokonok gyerek felügyelettel, hogy el tudjál menni dolgozni. Sokan nevelik egyedül a gyerekeiket és még is sikerül nekik, biztosan neked is menne!!!!

Én kívánom, hogy sikerüljön helyrehozni az életeteket!!!


Ha úgy érzed képes lenne megváltozni abbahagyni az ivást...első lépésként mindenképpen ezt kellene megpróbálni...bár nálunk ez sosem vált be Apunál :( :(

2012. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebből az derül ki, hogy a férjed józanul is egy szemét dög.

Én a helyedben megpróbálnám ott, ahol vagytok kézbe venni az életemet. Tanulj, keress munkát, és tartsd fenn magad meg a gyereket. Sehol nincs kolbászból a kerítés sajnos.

2012. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert én is ebben a cipőben járok :(

Mondjuk a párom nem felest iszik, hanem "csak" sörözik. Ha nem figyelek oda, akkor hétköznap, meló után 2-3-4 üveg sör is lecsúszna neki. 1-2 még nem látszik rajta és az nem is zavarna, ha nem lenne mindennapos, de így bizony rohadtul idegesít, amit el is mondok neki mindig.

Sajnos az ő apja is alkesz volt mindig is, jelenleg nyugdíjas az öreg és egész nap iszik...

Nem értem miért nem elrettentő ez a példa a párom számára! És érdekes módon a bátyja is iszik...

Na szóval, jelenleg ott tartunk, hogy az állandó szájtépésem következtében kevesebbet iszik ugyan, de ugyanúgy minden nap. Az a baj, hogy nem érti meg, hogy ez már bizony alkoholizmus még akkor is, ha nincs semmi baja a piától. De ha meg meg sem érzi, akkor meg minek issza???? Számomra érthetetlen.

Nem vagyok álszent vagy antialkoholista, én is szoktam olykor inni, na de ezt kizárólag alkalmakkor és társaságban teszem, tehát kb. 2 havonta 1x.

Szóval egyszerűen nem értem, miért kell a mindennapos zsibbadás???? Ilyen sz.r az élet vagy mi?


Mondjuk azt, hogy csúnyán beszél veled és sokat veszekedtek, nagyobb problémának tartom, bár gondolom egymásból következnek a dolgok...


A helyedben önállósodnék, legalább egy kicsit. Gondolom minden szempontból tőle függsz, így talán úgy érzi, hogy több mindent megengedhet magának veled szemben.

2012. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segito,tamogato valaszokat,nagyon jolestek!bevallom tobb hasonlora szamitottam,mint az elso ketto(az elsot toroltek mar,ezt is koszonom) Az a helyzet,hogy a ferjem mindig is borozott,de talan vhogy nem ennyit vagy nem tunt fel,nem zavart,lehet ,mert a terhesseg elott idonkent en is ittam vele egy pohar bort a vacsihoz,nem tudom..kerdeztem is tole,h miattam iszik-e,mert boldogtalan,de azt mondta,azert iszik,mert szereti a bort.mondjuk,ha nem felesezne ujra,lehet elviselhetobb is lenne.es regen azert nem beszelt velem ilyen rondan,most meg ocsarol meg kritizal,soha semmi nem jo neki!mondtam is ha mar ennyire nem jovunk ki,hat valjunk el bekeben,erre o kozolte,h jo en mehetek,ahova akarok,de a gyerek marad,es o fogad egy ugyvedet,aki bebizonyitja,h alkalmatlan vok a gyereknevelesre...:-((( azt talalta ki,h direkt felidegesit robbanasig es orvul felveszi a telefonjaval a reakcioimat,h megmutathassa a birosagon,h en milyen idegbeteg allat vagyok.azt meg nagyon jol tudja,h gyerek nelkul sehova nem megyek!hat igy allunk...
2012. nov. 1. 14:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Huuuh.... Hat en is voltam igy, kimentem a 7 honapos kislanyunkkal a parom utan kulfoldre. Az elso este mar nem jott haza, mert pialni ment. Hajnalban hulla reszegen ebresztett fel, valami nem tetszett neki. Az alvo gyerek felett ordibalt velem es dobalozott. Masnap megvartam mig magahoz ter és kozoltem vele, hogy hazamegyunk. Mivel pont december 24e, volt nem tudtam foglalni jegyet csak 3 nappal kesobbre. Feltem tole, de elengedett. Hatarozott voltam es nem tudott mit tenni... Sajnos vannak ilyen apak is. Utana meg kibekultunk, de megint hazajottunk, most o dobott ki minket, mert zavarjuk az eletet.Nem tud elmaszkalni, bulizni, a gyerek mindenhez hozzanyul, szetpakol... Nem vagy egyedul a problemaddal, o is mindig ivott, minden nap. Most anyueknal vagyunk, aztan majd tavasszal visszamegyek dolgozni. Muszaj lepni, mostmar belatom utolag, ilyen ember mellet csak azert, mert van penz nem szabad elni!
2012. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!