Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti próbálkoznátok még vagy...

Haramia kérdése:

Ti próbálkoznátok még vagy hagynátok annyiban a dolgot?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos. Mikor a babát vártam még voltak ígéretek az apuka részéről stb... de már szülés előtt kiderült, hogy Ő inkább kihúzza magát a felelősség alól. Persze tudtam, hogy nem lesz könnyű, egyedül is vállaltam a kicsit. És a mai napig tudom, hogy a legjobban döntöttem, egyszerűen imádom. Két alkalommal próbáltam kapcsolatot teremteni az apukával, aki külföldön volt (küldtem képet a babáról), de semmi válasz. Így aztán elindítottam egy gyerektartási díj megszabására irányuló pert, mert persze anyagilag sem támogatott bennünket soha. Ezen végül 15 hónap után megjelent. A bíró kérdésére elmondta, hogy nem adott még nekünk soha semmit és nem látta még a fiát. Arra a kérdésre, hogy akarja e látni, annyit mondott, hogy jó kérdés...valószínűleg nem.

A bíró döntést hozott a pénzügyiek terén, most majd fizetnie kell havonta a minimális összeget. Bennem meg néha kettős érzések vannak: egyszer az, hogy ha már egy akkora senki, akkor miért lenne szükségünk bármilyen kapcsolatra vele, máskor pedig, hogy mégiscsak a kisfiam apukája, és ha határozatlan volt abban, hogy akarja e látni, akkor még lehet tennem kéne egy lépést a fiam érdekében azért, hogy legyen köztük kapcsolat.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Előre is köszi, aki ír!


2012. nov. 29. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném a dolgot. Ha nem akarja látni, akkor el fogadnám az apuka döntését. Békén hagynám, és szépen felnevelném a fiamat. Nem nevelném soha az apja ellen, de ha tinédzser korában kérné hogy meséljek az apjáról, akkor őszinte lennék. Elmesélném hogy mi történt, nem szépítenék, nem szidnám..De fontos hogy majd megtudja nem a te hibád, hogy az apja nem kért belőle..
2012. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, én azt gondolom eleget tettél, innentől rajta lenne a sor. Ha ő keresne titeket, hagynám hogy felvegye a fiával a kapcsolatot (látom te is hajlasz rá, szerintem ez a normális), de ha nem, akkor nyögvenyelős találkozásra semmi szüksége a kisfiadnak. Majd ha nagyobb lesz, megkeresi ő és vagy alakul valahová a dolog kettejük között, lehet h akkorára apuka feje is benő, vagy a kisfiú belátja h ilyen apára nincs is szüksége. Bízom benne h találsz számára megfelelő pótapát és akkor igazán hiányérzete sem lesz, a férjem így nőtt fel, pótapa mellett és nemigazán hiányolta az igazit, most h gyerekünk lett, felvettük nagyapával a kapcsolatot de be kellett látnunk hogy semmit nem változott!
2012. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a rész nem tiszta, hogy ő is akarta ezt a gyereket vagy nem?
2012. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tervezett baba volt, de amikor kiderült, hogy úton van Ő azt mondta részt szeretne venni benne, mindenben támogat...együtt jártunk 4D-s vizsgálatokra, babakocsit szereltünk stb, apasági nyilatkozatot tett...aztán már a terhesség vége felé egyre érezhetőbb volt, hogy vmi megváltozott. Mikor rákérdeztem, sosem mondott semmi konkrétumot, de én a mai napig úgy gondolom, hogy szülői nyomásra gondolta meg magát. Végül a szülés előtt pár héttel külföldre ment és onnantól nem volt semmilyen kapcsolat...
2012. nov. 29. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem. Nem erőltetném semmiképp, mert az erőltetett kapcsolatnak semmi értelme nem lenne. Azért minden évben küldenék neki egy képet a gyerek szülinapjáról, hogy legyen esélye jóvá tenni a hibáját, és a kisfiúnak is legyen esélye visszakapni a papáját.


Szomorú, ha tényleg szülői nyomásra történt mindez.

2012. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy! Én azt tanácsolnám, hogy hagyd a fenébe ezt az apát! Elmesélem a történetemet, mert hasonló cipőben járok/jártam. Mára már megbántam, hogy erőltettem az apának a láthatását. Szerintem jobb lenne nektek is nélküle!

Nálunk is nem tervezett baba volt a lányom. Annyi a különbség a ti történetetek és az enyém között, hogy ő abban a pillanatban le is lépett ahogy megtudta a terhességemet. A lényeg, hogy én is próbálkoztam egész terhesség alatt, sőt amíg pici volt a lányom akkor is, hogy látogassa a gyereket. Mindent bevetettem, mert én is úgy gondoltam, hogy joga van a lányomnak ahhoz, hogy legyen apja! Fénykép küldés, levél stb. Ezekkel azt értem el, hogy a végén feljelentett zaklatás vétségéért. Ő ráadásul még el sem ismerte a gyerekét, azt is dns útján állapították meg. Sokszor voltam azon a ponton, hogy már a gyerektartás sem kell, felejtsük el egymást. A bíróság persze ezt is megállapította. Ezek nem az én kezdeményezésemre történtek, hanem a gyámügyére. Ők javasolták továbbá, hogy indítsak egy gyerekelhelyezési pert, hogy ez is legyen lepapírozva, mert így bármikor beállíthatott volna, hogy elvigye a gyereket, hisz az övé is. Nálatok ez megtörtént??? Ekkor megállapították a láthatást. Addig ő is kétszer látta a lányát. Ekkor a kislányom 19 hónapos volt. Ekkor kezdte el látogatni valójában. Most 28 hónapos a lányom, heti egyszer jön, ami le van neki írva. Tulajdonképpen azon a két órán túl már nem érdekli, soha nem érdeklődik felőle. Folyamatosan megy a veszekedés, beszólogatás a részéről felém a gyerek előtt. Amikor már kijelentette, hogy majd felhasználja a gyereket ellenem (a bosszúra) akkor már azt is megbántam, hogy erőltettem ezt az egész láthatást. De én is csak azt szerettem volna, hogy a lányomnak apja legyen. De ilyen??? Ha betölti a 3-at jogilag elviheti. Rettegek tőle!!! A családját sem érdekli, de már tervezgeti, hogy mi lesz ha ő már el fogja vinni. Számomra az lesz az igazi rémálom...

Ezt a történetet tanulságként írtam le neked. Én is reménykedtem benne, hogy megjön az esze, és jó apja lesz a kislányunknak. Egyenlőre sajnos nem úgy néz ki.

2012. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!