Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire jellemző...

Szerintetek mennyire jellemző az, ahol soha nem kiabálnak a gyerekkel és egyáltalán nem "kapnak ki", nem is rosszalkodnak, nem hisztiznek?

Figyelt kérdés

Az én tapasztalatom az, hogy bármennyire is szeretnék a végletekig türelmes lenni, olykor elszakad a cérna, és kiabálok, és volt, hogy már odacsaptam amikor századszor is megcsinálta ugyanazt a veszélyes hülyeséget. Ezért meg borzasztó bűntudatom van, hogy talán túlzásba esek. Persze el szoktam neki mondani, hogy nagyon szeretem, akkor is, amikor balhézok vele, stb...

És ugyanezt hallom át a szomszédokból is mindig, hogy ugyanúgy mérgelődnek, kiabálnak, és mintha azokba a gyerekekbe is az ördög bújna bele időnként.

Ismerek olyat is, aki tényleg még soha nem ordította le, nem ültette le büntibe az enyémmel egykorú gyerekét, de ott meg a gyereknek meg se fordul a fejében, hogy ellentmondjon, vagy azért is megcsinálja, amiről tudja, hogy nem szabad.

Minden véleményre, tapasztalatra kíváncsi vagyok, és remélem aki válaszol, kulturáltan fogja leírni.


2012. nov. 30. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
a 15.11 es vagyok ennek ellenére jól lepontozott valaki :))) azért köszi. Én meg az utánam következőre akartam reagálni hogy nagyon jó és igaz dolgokat ír!! Tehát nyilván ha olyan típusú a gyereked akire elég "rászólni" határozottan és már érzi hogy na itt az elég akkor senki se veszi elő a kiabálást vagy a ritkán fenékre csapást...Mert minek is venné elő.
2012. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ebben tökéletesen igazatok van, és nem is értem a lepontozásokat sem...

Az enyém is tipikusan az a gyerek, akiről lepattan, ha rászólok először "normálisan".

Otthoni példákat inkább nem alkalmazom, mert apukám mindig az az érzelmi zsarolós "csendes terrorista" fajta volt, ez tőlem nagyon idegen és sokszor a mai napig iszom a levét. Túlzott megfelelési kényszer és társai... mint az egyik válaszban a vécébe zárt kislány. Anyukám meg sokszor leordította a hajunkat meg üldözött fakanállal, aztán meg együtt sírtunk, hogy milyen bolondok vagyunk mind. Hát ezek után azt hiszem az lenne meglepő, ha birkatürelmem és angyali gyerekem volna. De továbbra is kíváncsi vagyok mások véleményére!

2012. nov. 30. 16:01
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen gyerekfüggő. Én írtam ki a kérdést, hogy mit lehet tenni a gyerek agresszív kirohanàsai elken. Nálunk nincs kiabálás, nincs verés, agyon készültem magam, hogy mindenre oda figyeljek, és azt hittem ezzel mindent hú, de nagyon jól csinálok, nem lesz semmi gond, probléma. Hát, van két igencsak temperamentumos fiacskám(akiket persze imádok), akik bizony olyanokat tudnak produkàlni, hogy a hajam égnek áll. Extra türelemmel vagyok megáldva, vagy inkább megátkozva, de nálam is szakad a cérna. Ilyenkor az uraság megy büntibe, én meg bőgök az idegtől. A legjobb, hogy azt mondom nincs kiabálás! Persze, én nem üvöltök, viszont a kisfiam olyan hisztiket kivág, hogy zeng a ház. Még bírom, próbálom a nem kiabálok, nem csapok a fenekére hozzáállást, de nem tudom jól teszem-e? Az idő majd eldönti.

Rám gyerekkoromba soha nem kiabáltak, soha nem voltam büntiben, soha nem hisztiztem. Viszont egy rém gátlásos, félős kislány voltam. Ez sem hiszem, hogy jó. Nagyon sok idő volt mire meg tudtam változni.


Én már nem mondok semmit, elfogadom, hogy mindenkinek más módszer jön be, hiszen minden gyerek más. Én se gondoltam, hogy olyan problémákkal fogok szembenézni, hogy a gyerekem verekszik. De megteszi, pedig nagyon nyugodt, stabil háttere van. Biztos voltam benne, hogy ez nevelés dolga, de rájöttem, hogy nem csak ezen múlik.

2012. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy nevelni kell a gyereket, igeni szükségük van a korlátokra- az iránymutatásra, hogy később normális felnőttek legyenek.

ÉN is szoktam több hangnemben beszélni a gyerekeimmel, és bizony tudják, hogy mikor már ordítok és égnek áll a hajam, akkor abba kell hagyni. :)))

Ha csak kezdek mérges lenni, és nem akarok a végső ordításig eljutni, akkor én is hangosan kérdezem meg tőlük, hogy na most megint ordítsak?? Nagyon sokszor ez is bőven elég, és tudják....

Attól, hogy néha kiabálok-ordítozok velük az nem jelenti azt, hogy nem szeretem őket. Pont azért csinálom ez, mert igenis szeretem őket és szeretném ha tudnák hol a határ.

Ők gyerekek- mi felnőttek, ők próbálgatják a határokat, mi pedig max addig engedjük őket. A módszer szerintem mindegy, a lényeg, hogy szépszóval, vagy hangos szóval, de tudják, hogy hol a határ.

2012. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
hasznosak,sok tapasztalatot nyertem veluk.
2012. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
a 13assal is mélyen egyetértek és legszívesebben elolvastatnám minden okoskodó nulla gyerekessel vagy egy gyerekessel mert sokszor megkapja ám az ember a nagy tuti beszólásokat olyantól is akinek van már gyereke, de egy, és épp pont a gátlásosabb visszahúzódó típus és akkor meg van győződve róla hogy egyszerűen attól függ az egész hogy a szülő jól csinálja e a dolgokat mert ha jól csinálja (mint ő) akkor kizárt hogy kiabálni kelljen azzal a gyerekkel. (továbbmegyek, SZEGÉNY gyerekkel).
2012. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az első feszegette a határokat, rendben van (én is úgy szoktam), jó hangosan leüvöltöttem. Megijedt tőle abbahagyta. Aztán jött a második és mi lett? Megtanulta az első, hogy ez a módszer működik, leüvöltötte a tesóját. Aztán jött a harmadik gyerek! És azóta egy olasz családhoz hasonlítunk, ordítanak, mint a fába szorult féreg, ha kell ha nem. És ismét nekem kell elüvölteni magamat: hogy fogják már be, mert nem lehet megmaradni a zsivajtól!


Szóval: lehet, hogy rossz módszert választottam. Most már hiába próbálunk türelmesek lenni, megy egy darabig, aztán már a környék is csak csendben van, mert a közelünkbe sem mernek jönni, úgy eleresztem magam! Egyébként meg szeretjük egymást, csak hangosan ...


43F

2012. dec. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!