Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesednek kb. hány könyve...

2 évesednek kb. hány könyve van? Szeret olvasni? Hogy érjem el, hogy a lányom hajlandó legyen legalább 2 soros mondókát végigülni, és megszeresse az olvasást? Párom szerint nagyon rákattantam a könyvtémára.

Figyelt kérdés

Felesleges sok könyvet venni a gyereknek. Miért?Ma is láttam többezres könyveket párszázért használtan.Megvennétek úgy, hogy elteszitek későbbre?

Szerinte sok van a gyereknek. ( kb. 10 db)


2012. dec. 1. 16:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Most megszámoltam, 42 db ami itt van, meg nagyiknál elvétve még pár ami utazás során ottmaradt,komplett mondókákat szaval, képeket nézegeti, de hogy megüljön, amíg olvasnék, azt nem neki találták ki:-)))
2012. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én kétéves fiamnak kb. 100 könyve van - viszont a legtöbbjét tőlünk örökölte :) A könyvespolc két alsó polca az ő birodalma, mióta csak állni tud, nagyon szereti pakolni a könyveit. Persze leginkább a nagy képes mesék kötik le, amiket végig tud mutogatni.
2012. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22 hónapos, és csak az állatos könyve érdekli kb. 2 percig, amíg megtalálja benne a bogarat. Akkor behozza a légycsapót, lecsapja és kész. Ennyi az olvasás. Nem szereti, ő inkáb felmászik, belebújik, leugrik, épít, összedönt (lány). Születése óta szól neki a szobában a mondókás CD, én meg énekelem. Sok könyve van, szem előtt vannak, de pakolni jobban szereti. Ne izgulj, én mindig arra gondolok, hogy majd, ha már folyamatosan beszél, akkor jobban ért mindent és leköti. Persze ő is mutogatja, meg 1-1 szóval mondja, hogy mi micsoda, de csak pár percig köti le.
2012. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma megvettem őket.

Kedves utolsó, ne haragudj, de ezen olyan jót nevettem, hogy párom megkérdezte, mi bajom. Az én gyerkőcöm ily örökmozgó. :)

2012. dec. 4. 13:26
 25/29 anonim ***** válasza:

21 hós lányom van

Nagyon érdeklik a könyvek szerencsére. Vannak korszakok amikor kevésbé köti le, de van olyan amikor egész nap csak olvasni kell neki. Kb 35 könyve van, de most a Mikulás és a Jézuska sok könyvet fog hozni neki :) Alig várom, hogy újabbakat olvassak neki. Egyébként nagyon sokat beszél már, mondatokban is, mondókákat is mondja. Lehet ezért érdeklik őt jobban.

Ne aggódj! Biztos a tiédet is fogja idővel érdekelni, nem egyformák a gyerekek. A lényeg sztem h legyenek könyvei! Jól tetted h megvetted őket!

2012. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ. Most ott tartunk, hogy párom felajánlotta, hogy vegyünk neki még állatosat :)
2012. dec. 4. 15:09
 27/29 anonim ***** válasza:

Ha ez nincs meg nektek, akkor szívesen ajánlom ezt az állatos könyvet. A kisfiam nagyon szerette!


[link]


Csak nem hagyott a kíváncsiság, megszámoltam a könyveket: 111 db + ragasztós albumok + az ünnepek alatt 7-tel gyarapszik a gyűjtemény! :D

2012. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

a lányomat se érdekelte 2 évesen, illetve olyan 2,5 évesen elkezdte egydedül lapozgatni, és most ott tarunk, 3év 2 hósan, hogy eggggész nap olvasunk...már a fülem kettéáll..

Nem kell rávenni, ha látja, hogy ti is olvastk néha, akkor magától fogja igényelni...még a mozgás a legeselegfontosabb most nekik..:-))

2013. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nálam rendszeresen látja a könyvet, és már egyedül is próbál "olvasni". Most azon gondolkodtam, milyeneket lenne érdemes venni neki..
2013. okt. 25. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!