Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesednek kb. hány könyve...

2 évesednek kb. hány könyve van? Szeret olvasni? Hogy érjem el, hogy a lányom hajlandó legyen legalább 2 soros mondókát végigülni, és megszeresse az olvasást? Párom szerint nagyon rákattantam a könyvtémára.

Figyelt kérdés

Felesleges sok könyvet venni a gyereknek. Miért?Ma is láttam többezres könyveket párszázért használtan.Megvennétek úgy, hogy elteszitek későbbre?

Szerinte sok van a gyereknek. ( kb. 10 db)


2012. dec. 1. 16:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom januárban lesz kétéves, neki kb 30 könyve van, de van köztük sokféle: keménylapos is és van Pöttyös Panni is.

Neki már kb fél éve esti mesét olvasok, általában Pöttyös Pannit vagy Micimackót kér. Eleinte nem ment egyszerűen, mert mindenképp olvasni akartam neki, ő meg kérdezgetett, hogy ez mi-az mi? aztán átgondoltam és rájöttem, hogy másfél évesen :) kérdezzen csak, onnnantól a képeket néztük és nagyjából a képek alapján elmeséltem a mesét.

A fordulóponotot talán az hozta, amikor elkezdte szeptemberben a bölcsit. Azóta is kérdez, de már hagyja is, hogy meséljek. :) Sőt, sokszor délután is hozza a könyvet, hogy olvassunk. Máskor meg csak lapozgatja és a képek alapján mesél belőle a babájának/macijának.


De minden gyerek más, lehet, hogy egy év múlva le se fogod tudni vakarni a könyvekről, meg az is lehet, hogy csak találni kell valamit, ami miatt megszereti. :)


A másik kérdésedre válaszolva: igen, megveszek neki könyveket, amiket elteszek és csak később kapja meg. A könyv tipikusan az, ami nem romlik meg, nem kér enni. Ráadásul ha úgy látod, hogy itt a pillanat, akkor bármikor elő lehet kapni, nem olyan mint egy szandál vagy épp nagykabát. :)

2012. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Hű, nekünk sok van :) olyan 30-40, ebből kb10 leporelló, böngészők, a többi lapozós, leginkább állatos, meg bár APG és BB. Imádja mindent, órákat el tud tölteni velük, elalvás előtt fél órát "mesélünk" de mostanában reggel is azzal indítunk.


21 hónapos egyébként.


szerintem nincs olyan, h sok könyve (a férjemmel közös könyvtárunk 3000 feletti... )

2012. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Nekünk kb 30 könyvünk van, ebből 5 kedvenc, amit szinte minden nap végig olvasunk, legalább egyszer, a többi hébe-hóba kerül elő, de szinte mindegyiket forgatjuk heti rendszerességgel. A mondókás könyvek a kedvencei, én már tudom őket fejből. Valószínűleg azért szereti őket ennyire mert már fél éves kora óta járunk zenebölcsibe heti rendszerességgel és én amikor olvasok el is játszom. Egyik kedvence pl az Arany Lacinak, amit fejből tudom és el szoktuk játszani, mostanra annyit hallotta és látta, hogy már ő is besegít. Most másfél éves.

Szerintem ez egyrészről alkati kérdés másrészről pedig hogy mit szokott meg.

Szerintem ha játékos az olvasás és őt is bevonod, kérdezgeted, akkor jobban fogja érdekelni.

2012. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Megnéztem a 9-es válaszoló könyveit. Ezek közül egy pár meg van nekünk is, és az egyik kedvenc a Kerekecske-dombocska, ez az amit naponta többször is elolvasunk. Sok pedig a nagymamának van meg közülük.

Én is megszoktam venni előre könyveket. Most vettem egy gyönyörű könyvet karácsonyra, amihez még pici másfél évesen, de nem bírtam ott hagyni a boltban. Gyönyörű történetek, gyönyörű rajzokkal és magyar.

[link]

2012. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Az enyém 15 hónapos, kb. 8 hónapos kora óta rendszeresítettem, hogy az ölemben ülve könyvet lapozgatunk, és beszélünk róla. Megmutogatom, mi micsoda, kis történet, de még nem is lenne türelme végighallgatni. Ő diktálja a tempót, de félórákat simán elvagyunk a könyvekkel. Vannak kemény laposak, de nagyon sok normál könyv is van, amiket ügyesen, tépés nélkül lapozgat egész pici kora óta. Összesen szerintem neki is van 30-40 db, de a legtöbbet kapta/örökölte, és az enyémek is közte vannak, én is könyvmoly gyerek voltam.

Tényleg nincs olyan, hogy sok könyve van valakinek, de minden attól függ, hogy ki mennyire könyvszerető. A gyerek abba nő bele. Szóval vásárolj bátran, és ne feltétlenül a felolvasást erőltesd, hanem inkább játékosan beszélgessetek egyelőre a képekről!

2012. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

19 hós kislányomnak elég sok könyve van, vagy 10 leporello, 5-6 kemény táblás lapozós, meg vannak rendes mesekönyvek is. Kedvence a Boribon, azt minden nap kétszer el kell olvasni és végig is üli az ölemben. De általában először végiglapozgatja, megmutogat benne néhány dolgot, és utána kezdem el olvasni. A másik amit imád, a Tesz-vesz város. Na az is minden nap többször előkerül, de azt nem lehet olvasni, inkább csak a képeket nézegetni.

És vannak már komolyabb mesekönyvek is amiket később fogunk csak olvasni, de azok még az én gyerekkoromból maradtak pl magyar népmesék, Óz, Grimm mesék, Bambi stb.

2012. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tegnap megmutattam páromnak a kérdéses könyveket, és belátta, hogy igazam van, agy a jövő héten el is hozom őket :)

Mi i gyakran nézegetjük, mutatja, melyik a kedvenc mondókája, stb... Igazából nem baj, ha hosszabb mesét nem ül végig, csak legalább a képek kössék le :)

2012. dec. 2. 18:47
 18/29 anonim ***** válasza:

Hát akkor hozzánk mit szólna :)


Most mentem és elkezdtem számolni, de 100 után abbahagytam. Ebben van kb 30 leporellós, de a többség szép nagy mesekönyv. Megvan a Boribon összes, a Benedek Elek nagy mesekönyv sorozat összes, Bóbita stb. Egy egész falnyi könyvespolca van, szerintem mire iskolába kerül megtelik :)

Amúgy 3 éves múlt, és nagyon szereti a mesekönyveket. Van amit már kívülről mond ahogy lapozgatja. (Kipp-kopp, Boribon, Kóckásfülű Nyúl, Kisvakond)


Azt mondjuk tudni kell, hogy nekünk a párommal több ezres könyvtárunk van. A sf-in át a fantasyn, történelmi regényeken és a művészeti albumokon keresztül sok minden. :) Eléggé könyvmolyok vagyunk.

2012. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Az en Kisfiam nemreg toltotte a 2. Nagyon szereti a "tapogatos" konyveket es van egy kedvence ami nagy kepeskonyv szoveggel, amit leegyszerusitettem egy mondatra minden oldalon. Szereti az allatos konyveket kulonosen a Tanya allatai cimut amiben elmondjuk "ez itt a kutya. a kutya azt mondja hogy..." Szoval arra ugyelek, hogy az egy mondatos sztoriaim ugyanazok legyenek, mert nagyon szereti ismetelni a dolgokat SOKSZOR! Sok angol nyelvu konyvunk van de azokat is leforditom, roviditem - bar van mikor angolul olvasok neki. Nem banja. Oh!!! es azokat a konyveket is szereti amiknek az oldalain ki lehet nyitni az "ablakokat". Pl. ott egy szek! Nezzuk csak meg mi van alatta?! - o kinyitja es en ravagom - ott egy barna cica!

Lehet csak egy kicsit erdekesebben kellene megprobalnod meselni nem feltetlenul ragaszkodva a leirt szoveghez de az is lehet, hogy Kislanyod meg nincs "ott". Probalni lehet kulonosen akkor kezd el erdeklodni, ha latja te is olvasol.

Mondokak: mi enekelunk es mondokazunk verselunk amiota megcsillant a a bizonyos kinyiltam a vilagra ertelem a kis szemeben. A csiga-bigat mutogatja ugy 15 honapos kora ota- ez Anyukam erdeme! Ma mar ott tartunk, hogy angol nyelvu hosszabb dalokat mutogatunk es ami reszeket tud o maga mondja. Szoval amikor fozol, vagy leultok enni, furdes kozben, teregeteskor stb enekelj, mondogasd...egyszercsak azt veszed majd eszre, hogy o is veled egyutt elvezi a dolgokat.

Most hetvegen egy kedves ismerosunk megjegyezte, hogy mennyire muzikalis es tancos a mi gyermekunk es hogy az ove soha nem volt az, es hogy neki ez mennyire hianyzik. Lehet a te Kislanyod maskent kozelit dolgokat. Probalgad ujra es ujra majd meglatod merre orientalodik.

2012. dec. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen kb 50 könyvük volt. Baba koruk óta hallgattattam velük mindent: gyerekdalokat, mondókákat, verseket, rövidke képes meséket. Mivel 3 különböző korú gyerekem van, a polc roskadásig teli van gyerekkönyvekkel. A nagyobb mellett a kicsik is bekapcsolódnak az olvasásba. 95%-ban kaptuk, vagy használtan vettem őket, és sok maradt az én gyermekkoromból is. Anna Peti Gergőt ők is imádják. Ha bírnám, egy este alatt az egész könyvet kiolvastatnák velem. A 10db nem sok, gondolom főleg lapozgatós leporellok vannak. Kezd el, hogy az öledbe ülteted, és beszélsz neki a képekről. Hagyd, hogy mutogasson ő is. Szerintem ha nem bírja, akkor nem a szöveg a lényeg, hanem a törődés, foglalkozás, és testi kontaktus.
2012. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!