Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportosoknál mennyire...

Kiscsoportosoknál mennyire gyakori a bepisilés a délutáni alvásnál?

Figyelt kérdés
Az ovónők mennyire tolerálják a baleseteket a délutáni pihenő alatt, vagy egyáltalán nem szokott lenni bepisilés?
2012. dec. 5. 17:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nálunk szeptember óta ovis a kisfiam, a beszoktatásnál nagyon sírt, egyedül azért, mert nem akart bent aludni, be is pisilt az első héten. Ekkor mondták, hogy még ne erőltessük a bent alvást, mert szerintük még nem érett rá és "mellesleg" be is pisilt. Térjünk vissza rá fél év múlva. Azóta hazahozom, de otthon is egy héten kb egyszer bepisil a délutáni alváskor. Már lassan eltelik a fél év, de így nem merem megkérdezni, hogy bent alhat-e, mert mi van ha ott is bepisil. Pedig ő már nagyon szeretne bent aludni, mindig nyavalyog hogy ne hozzam el ebéd után. Egyébként nagyon hamar beszokott. Nekem viszont jobb lenne ha bent aludna, mert így nem tudok elkezdeni dolgozni.

Nappalra már egy éve szobatiszta.

2012. dec. 6. 09:33
 12/15 A kérdező kommentje:
Ja és csak akkor pisil be, amikor előtte sokat ivott. Mindig pisil elalvás előtt, de amikor látom hogy olyan vizes a pisije, akkor tudom hogy túl sokat ivott, és biztos nem fogja bírni alvás alatt.
2012. dec. 6. 09:35
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon tolerálják. A fiam szeptemberben kezdte az ovit, mondták szülőin, hogy jó sok váltó ruhát vigyünk. Bár ő nem alváskor pisilt be, hanem napközben, annyira belemerült a játékba, hogy nem ért ki a wcre. Így volt olyan hét, hogy naponta 3-4 váltás ruhát is hordtam haza. Már sokat javult a helyzet, 2-3 hetente hozok haza 1 váltás pisis ruhát. Pedig még 2 éves sem volt, mikor szoba- és ágytiszta lett.

Alváskor eddig összesen 3szor pisilt be, de nem szóltak semmit emiatt sem. Viszont heti 2-3 alkalommal biztos ki van téve ágy száradni a folyosóra, soha nem szóltak még emiatt senkinek.

2012. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, én is gondoltam mindenféle okra, épp ezért el is vittem szakrendelésekre. Bár szervi vizsgálat csak 5 éves kora után volt (akkor már délután nem pisilt be, csak éjjel), minden rendben volt a vérvételen, hasi ultrahangon, vizeletvizsgálaton. Járunk gyerekpszichiáterhez is, mert éjjel még mindig bepisil (6 éves) aki azt mondta, hogy abszolút semmi baja a gyereknek, lelkileg teljesen ok, de mivel nagyon szeret járni, havonta egyszer megyünk. Ártani nem árt. :)

Ő az a típus, aki ha elaludt, nem ébred fel semmire, csak ha kialudta magát. Olyan apróságok, mint a pisilés (vagy hogy már bepisilt), vagy például ha átöltöztetem, vagy bekapcsol a légzésfigyelő tőle 2 méterre, abszolút nem zavarják meg az álmát. Simán le lehetne mellette bontani a házat, azt sem venné észre. Pont, mint az apja, akivel az anyósom szintén jó sokáig küszködött, de végül is csak ágytiszta lett ő is. :)))

Szóval gondolhatod, mindenfelé elvittem emiatt, de azon kívül, hogy fogadjam el, hogy ő ilyen és meg kell várnom, hogy megérjen az ágytisztaságra, nem tudott senki jobb tanácsot mondani. A délutáni alváshoz kb 4,5 éves korára lett 100%-osan száraz, remélem, az éjjeli sincs már messze. :)

2012. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, akár én is írhattam volna a kérdést.Szintén szeptembertől ovis a fiam, és már jó lenne ha bent aludna, mert addig míg délben haza kell hozni, nem tudok mozdulni, más nem tud menni érte.Nálunk nem tudom mennyire tolerálják, de ahogy megismertem az ovit, semennyire.Így is akit csak lehet úgymond hazavitetnek délben.A fiam abszolút bepisil alvásnál.Szinte sosem volt még hogy száraz pelussal ébredjen, délben sem.Mikor próbáltam levenni róla, egy hétig csurom pisi volt, simán aludt benne.Nappalra már egy éve szobatiszta, nappal nem is szokott baleset lenni.

Hiába nem itatom annyit, egyszer akkor is pisil alvás alatt is, este meg többször.Valahol olvastam hogy ezrét is egy hormon felelős, van amelyik gyereknél hamarabb termelődik, van akinél később.Hiába mondja szegény hogy Ő nem pisil be, ha pelus nélkül rakom le aludni akkor is bepisil.Úgymond nem rajta múlik, ha amúgy még nincs megérve rá.

2012. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!