Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami segítség az óvodába...

Van valami segítség az óvodában a kistestvéreseknek? Hogy oldjátok meg totyogóssal az oviba vitelt és hazahozást, ha ez csak rátok van bízva? Az óvodának nem kellene biztosítani valamit erre?

Figyelt kérdés

4 és fél és másfél éveseim vannak, a nagy most kezdte az ovit. Az óvoda emeletes, mi szerencsére lent vagyunk, 2 csoport van lent, 3 fent. A fenti csoportoknak egy közös öltöző részük van, kiskapu, elkerített részek nélkül, ez maga az aula, innen nyílnak a csoportszobák. Lent van ugyan egy előszobája a csoportnak, ami öltözőként működik, de szabadon nyithatóak a csoport és a kinti ajtók. A mosdónak nincs is ajtaja.

Azt akarom ebből kihozni, hogy a kisebbek, totyogósok szabadon tevékenykednek az öltözőben/aulában, míg az anyuka a nagyot vetkőzteti, illetve rendezi a ruhás zsákot, átadja a nagyot az óvónőnek, stb. Reggelente hihetetlen káosz van: eleve aki sírós, azt vigasztalgatják az óvónők, várják, veszik át folyamatosan a gyerekeket, ergo idő és ember sincs arra, hogy az elkószált babákat levadásszák a csoportszobában, segítsenek esetleg az anyukának, hogy nem kelljen 6 felé szakadni reggel. Arról nem is beszélve, hogy hely az minimális az öltözéshez, egymás tetején lógnak a zsákok, félfenéknyi ülőhely jut egy gyereknek, és ha egyszerre 3-4 gyerek érkezik, egy horror az átadás, még egy gyerekkel is. Nemhogy plusz egy totyogóssal. Marhacsapásnyi hely van a szemben lévő padok között, két felnőtt el se fér egymás mellett, tehát a babakocsiba tevés kizárva. Babakocsi max az előtérben fér el, de ott se nagyon. Egy nagy asztal és székek (hótt feleslegesen) foglalják el a helyet a földszinti előtérben.

A kicsi fiam pakol, rámol ki az ovisok zsákjából, folyton a nyomában lenni, rászólni, lefoglalni, közben foglalkozni a naggyal is, ellátni utasításokkal és infókkal a mai napot tekintve, és persze búcsúzkodni, ezután futni a kicsi után, hogy ne szaladjon be a csoportba, vagy ki az utcára, vagy be a mosdóba....iszonyatos.

Voltam a vezető óvónőnél a problémával, igazából érdeklődtem, hogy hosszú pályafutása alatt milyen trükkökkel találkozott etéren, akár az anyukáktól, de eléggé lelombozott. Szerinte az a megoldás, hogy vegyem le a kicsi kabátját, csizmáját is, és engedjem beszaladni a csoportba, ott elvan amíg a naggyal foglalkozom....de hát ez nonszensz...másfél éves, mindent bekap, vannak ott pici gyöngyök, legó elöl, óvónő az éppen érkezőket vagy a sírókat gyámolítja, nem várhatom el tőle, hogy figyeljen a kicsimre! A múltkor egyik kislány kiment kakilni a mosdóba, mondom ajtó nincs, csak függönyök a kis wc-k előtt, amit vagy behúznak, vagy nem maguk után. Persze a kicsi fiam szaladt be a kislány ölébe, a wc-ről szedtem le...higiénikus és biztonságos nagyon...



Mit tehetünk? Van ilyen szabály, hogy az ovi biztosítson valamit ennek elkerülésére? Én járókára gondoltam, az előtérben, lent és fent is elférne, ha a böhöm asztalt elvennék onnan, ami nincs is használva...fent meg van nagyobb hely.

(basszus eleve nem értem, hogy akadályozzák meg, hogy a fenti csoportba járó kistesója ne zúgjon le a kőlépcsőn....áldom a sorsom, hogy legalább lentre kerültünk!)



Van még valaki hasonló helyzetben?



2012. dec. 7. 10:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
4%

A 6 hónapos babámat leültettem a padra fél kézzel tartom hogy ne essen le, ne másszon el, erre a dadus leba...a mellé a kukát:D

Nincs elég bajom, még a kukát is arrébb kell tennem mert a kicsi azzal akar játszani.

2012. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
40%
Babakocsit nem tudtok betolni az oviba? Én betolom, leállítom az öltöző elé, levetkőztetem a kicsit, mert bent min. 25-26 fokos hőség van, aztán a nagynak segítek átöltözni.
2012. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
4%

EMELETEN van a csoportszoba. A gyerek 11kg a babakocsi kitudja. Szerinted?

Ja a bejárati ajtóhoz is lépcsőn kell felmenni azt is lég áthidalni.

2012. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tehetünk? Van ilyen szabály, hogy az ovi biztosítson valamit ennek elkerülésére?"

Nincs ilyen szabály. Mindenki a saját gyerekéért felel, míg le nem adja. A kistestvér a szülő gondja, nem az intézményé. Persze ettől lehetne beszélni a vezetővel, ha van kivitelezhető ötlet (pl. járókát jónak tartom, hely lenne is rá).

Az adjon erőt, hogy ez nem tart sokáig, hamarosan nagytesó is okosabb, ügyesebb lesz és közben a kicsi is növekszik, így talán (mondom talán) könnyebb lesz.

Gondozók, ovónők parasztsága pedig határtalan: még egy idegen pocakos anyukának is segítek cipekedni 3 évesemmel (bizony, ő is hoz egy könnyű szatyrot), hogy meg ne csússzon, vagy éppen megpihenjen.

Sajnos kezd kihalni az emberekből az együttérzés, a visszaemlékezés ereje, hogy mikor mi voltunk pocakosak, milyen nehéz helyzetek voltak és hogyan lehetne másoknak szebbé tenni.

2012. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nálunk könnyen megoldják, nem járhat oviba, akinek otthon kistesó van és anya otthon van vele. Kivéve, ha a nagy óvodás korú (tehát 5 éves), akkor meg anyuka oldja meg, általában a kicsi nélkül jönnek oviba, vagy hordozókendővel, de a nagy már ugye 5 éves, tud öltözködni, úgyhogy sok segítség nem kell neki.
2012. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

13-as! Nem neked válaszoltam, hanem a kérdezőnek!

Én babakocsival megyek, felcipelem 16 lépcsőn a kocsit, ami üresen is nagyon nehéz, plusz még benne a 10 hósom! Ha emeleten lenne a csoportszoba és nem lenne más megoldás, oda is felcipelném a kocsit!

2012. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
5%
Bocsi kedves utolsó ha megsértettelek. Én nem bírom felcipelni ilyen szar vagyok. Meg nem is láttam még ilyet, hogy egy gyönge törékeny nő aki még nő felcipeli a babakocsit az emeletre benne a majd 1 éves gyerek:D de biztos van ilyen pl Oroszországban :DDD
2012. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező jó kis vitát szítottál akaratlanul, hallgatsz mint hal a szatyorba...
2012. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
81%
6-os vagyok,nem a kérdező szította a vitát,hanem az az egy válaszoló aki ocsmány stílusban lehordta azokat akik próbálják megoldani és tanácsot adni a kérdezőnek,persze tökéletes anyukának titulálta,pedig csak a kérdezőnek válaszoltak.na ő szította a vitát,egyébként ez egy normális kérdés,normális probléma,normális válaszokkal,hasznos tanácsokkal.csak egy ember lóg ki a sorból,ő tudja ki.
2012. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Nálunk megoldották a helyzetet, a kapuban leadod a gyereket és oda is hozzák neked délután vissza, a szülő nem mehet be:(:(

Jövő szeptemberben kezd a lányom,4 ovi van a környéken, de sajna mindenhol így működik!!!

2012. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!