Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami segítség az óvodába...

Van valami segítség az óvodában a kistestvéreseknek? Hogy oldjátok meg totyogóssal az oviba vitelt és hazahozást, ha ez csak rátok van bízva? Az óvodának nem kellene biztosítani valamit erre?

Figyelt kérdés

4 és fél és másfél éveseim vannak, a nagy most kezdte az ovit. Az óvoda emeletes, mi szerencsére lent vagyunk, 2 csoport van lent, 3 fent. A fenti csoportoknak egy közös öltöző részük van, kiskapu, elkerített részek nélkül, ez maga az aula, innen nyílnak a csoportszobák. Lent van ugyan egy előszobája a csoportnak, ami öltözőként működik, de szabadon nyithatóak a csoport és a kinti ajtók. A mosdónak nincs is ajtaja.

Azt akarom ebből kihozni, hogy a kisebbek, totyogósok szabadon tevékenykednek az öltözőben/aulában, míg az anyuka a nagyot vetkőzteti, illetve rendezi a ruhás zsákot, átadja a nagyot az óvónőnek, stb. Reggelente hihetetlen káosz van: eleve aki sírós, azt vigasztalgatják az óvónők, várják, veszik át folyamatosan a gyerekeket, ergo idő és ember sincs arra, hogy az elkószált babákat levadásszák a csoportszobában, segítsenek esetleg az anyukának, hogy nem kelljen 6 felé szakadni reggel. Arról nem is beszélve, hogy hely az minimális az öltözéshez, egymás tetején lógnak a zsákok, félfenéknyi ülőhely jut egy gyereknek, és ha egyszerre 3-4 gyerek érkezik, egy horror az átadás, még egy gyerekkel is. Nemhogy plusz egy totyogóssal. Marhacsapásnyi hely van a szemben lévő padok között, két felnőtt el se fér egymás mellett, tehát a babakocsiba tevés kizárva. Babakocsi max az előtérben fér el, de ott se nagyon. Egy nagy asztal és székek (hótt feleslegesen) foglalják el a helyet a földszinti előtérben.

A kicsi fiam pakol, rámol ki az ovisok zsákjából, folyton a nyomában lenni, rászólni, lefoglalni, közben foglalkozni a naggyal is, ellátni utasításokkal és infókkal a mai napot tekintve, és persze búcsúzkodni, ezután futni a kicsi után, hogy ne szaladjon be a csoportba, vagy ki az utcára, vagy be a mosdóba....iszonyatos.

Voltam a vezető óvónőnél a problémával, igazából érdeklődtem, hogy hosszú pályafutása alatt milyen trükkökkel találkozott etéren, akár az anyukáktól, de eléggé lelombozott. Szerinte az a megoldás, hogy vegyem le a kicsi kabátját, csizmáját is, és engedjem beszaladni a csoportba, ott elvan amíg a naggyal foglalkozom....de hát ez nonszensz...másfél éves, mindent bekap, vannak ott pici gyöngyök, legó elöl, óvónő az éppen érkezőket vagy a sírókat gyámolítja, nem várhatom el tőle, hogy figyeljen a kicsimre! A múltkor egyik kislány kiment kakilni a mosdóba, mondom ajtó nincs, csak függönyök a kis wc-k előtt, amit vagy behúznak, vagy nem maguk után. Persze a kicsi fiam szaladt be a kislány ölébe, a wc-ről szedtem le...higiénikus és biztonságos nagyon...



Mit tehetünk? Van ilyen szabály, hogy az ovi biztosítson valamit ennek elkerülésére? Én járókára gondoltam, az előtérben, lent és fent is elférne, ha a böhöm asztalt elvennék onnan, ami nincs is használva...fent meg van nagyobb hely.

(basszus eleve nem értem, hogy akadályozzák meg, hogy a fenti csoportba járó kistesója ne zúgjon le a kőlépcsőn....áldom a sorsom, hogy legalább lentre kerültünk!)



Van még valaki hasonló helyzetben?



2012. dec. 7. 10:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
utolsó, én már attól kilettem amit olvastam,hát le a kalappal előtted.bár én még a helyebe bevállalnám a szomszéd gyerekét is,fél válrol simán lenyomod.:)hát kitartást neked.
2012. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Utolsó...én már az első mondatnál elakadtam alig bírtam kiszámolni,hogy akkor most hányan is vagytok/lesztek?!


GRATULÁLOK,LE A KALAPPAL!!

2012. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó előtti, tőled szeretnék kérdezni. A férjed lelkipásztor?
2012. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
30. válaszoló vagyok. Ha nekem szólt a kérdés, nem nem lekipásztor a férjem, hanem víz - gáz - központifűtésszerelő, és nem, nem vagyunk vallásosak.
2012. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Látod, már találtál is valami megoldás-félét. Jó ötlet összefogni másik anyukával. Üdv. a szuperanyák körében!:) 4. válaszoló voltam.
2012. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!