Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami segítség az óvodába...

Van valami segítség az óvodában a kistestvéreseknek? Hogy oldjátok meg totyogóssal az oviba vitelt és hazahozást, ha ez csak rátok van bízva? Az óvodának nem kellene biztosítani valamit erre?

Figyelt kérdés

4 és fél és másfél éveseim vannak, a nagy most kezdte az ovit. Az óvoda emeletes, mi szerencsére lent vagyunk, 2 csoport van lent, 3 fent. A fenti csoportoknak egy közös öltöző részük van, kiskapu, elkerített részek nélkül, ez maga az aula, innen nyílnak a csoportszobák. Lent van ugyan egy előszobája a csoportnak, ami öltözőként működik, de szabadon nyithatóak a csoport és a kinti ajtók. A mosdónak nincs is ajtaja.

Azt akarom ebből kihozni, hogy a kisebbek, totyogósok szabadon tevékenykednek az öltözőben/aulában, míg az anyuka a nagyot vetkőzteti, illetve rendezi a ruhás zsákot, átadja a nagyot az óvónőnek, stb. Reggelente hihetetlen káosz van: eleve aki sírós, azt vigasztalgatják az óvónők, várják, veszik át folyamatosan a gyerekeket, ergo idő és ember sincs arra, hogy az elkószált babákat levadásszák a csoportszobában, segítsenek esetleg az anyukának, hogy nem kelljen 6 felé szakadni reggel. Arról nem is beszélve, hogy hely az minimális az öltözéshez, egymás tetején lógnak a zsákok, félfenéknyi ülőhely jut egy gyereknek, és ha egyszerre 3-4 gyerek érkezik, egy horror az átadás, még egy gyerekkel is. Nemhogy plusz egy totyogóssal. Marhacsapásnyi hely van a szemben lévő padok között, két felnőtt el se fér egymás mellett, tehát a babakocsiba tevés kizárva. Babakocsi max az előtérben fér el, de ott se nagyon. Egy nagy asztal és székek (hótt feleslegesen) foglalják el a helyet a földszinti előtérben.

A kicsi fiam pakol, rámol ki az ovisok zsákjából, folyton a nyomában lenni, rászólni, lefoglalni, közben foglalkozni a naggyal is, ellátni utasításokkal és infókkal a mai napot tekintve, és persze búcsúzkodni, ezután futni a kicsi után, hogy ne szaladjon be a csoportba, vagy ki az utcára, vagy be a mosdóba....iszonyatos.

Voltam a vezető óvónőnél a problémával, igazából érdeklődtem, hogy hosszú pályafutása alatt milyen trükkökkel találkozott etéren, akár az anyukáktól, de eléggé lelombozott. Szerinte az a megoldás, hogy vegyem le a kicsi kabátját, csizmáját is, és engedjem beszaladni a csoportba, ott elvan amíg a naggyal foglalkozom....de hát ez nonszensz...másfél éves, mindent bekap, vannak ott pici gyöngyök, legó elöl, óvónő az éppen érkezőket vagy a sírókat gyámolítja, nem várhatom el tőle, hogy figyeljen a kicsimre! A múltkor egyik kislány kiment kakilni a mosdóba, mondom ajtó nincs, csak függönyök a kis wc-k előtt, amit vagy behúznak, vagy nem maguk után. Persze a kicsi fiam szaladt be a kislány ölébe, a wc-ről szedtem le...higiénikus és biztonságos nagyon...



Mit tehetünk? Van ilyen szabály, hogy az ovi biztosítson valamit ennek elkerülésére? Én járókára gondoltam, az előtérben, lent és fent is elférne, ha a böhöm asztalt elvennék onnan, ami nincs is használva...fent meg van nagyobb hely.

(basszus eleve nem értem, hogy akadályozzák meg, hogy a fenti csoportba járó kistesója ne zúgjon le a kőlépcsőn....áldom a sorsom, hogy legalább lentre kerültünk!)



Van még valaki hasonló helyzetben?



2012. dec. 7. 10:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
64%

Nem a legszebb de ha 1 gyerekhámot adnál a kicsire és hát kikötnéd addig míg a másikat öltözteted.

Amúgy nem fer hogy az óvodátol várod a megoldást mert nekik a kistesohoz nincs közük, nem az ő dolguk megakadályozni hogy leesen a lépcsön hanem a szülőé ehez plusz munkaerő kéne.

2012. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
29%
Jujj, itt jártak a lepontozós szuperanyák, lepontoztak engem, a pocakost, (8-as) ezek szerint irigyek rám, mert strammabb vagyok, mint ők.
2012. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
33%
Én felpontoztalak.én vagyok az akit mindenki utál itt :'(
2012. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok....

Először: nem hallgatok, "mint hal a szatyorban", hanem elnézést, de nem ülök egész nap a gép előtt :) Megbocsátasz, kedves egyik válaszolóm? :)

Másodszor: eszemben sincs vitatkozni, ötleteket vártam, illetve történeteket, hogy mások ezt hogyan csinálják, meg persze érdekelt, van-e erre valami hivatkozási alapom, ha felvetem az ötletet a vezetőségnek. Ezek szerint ilyen nincs, így (meg amúgy sem) fogom verni az asztalt. Azt gondoltam, egy próbát megér, legalább elméletben. Nem egyszer volt már olyan, hogy egy költséggel nem járó, kellemetlenséget nem okozó ötlet egyszerűen nem ugrott be senkinek, míg valaki felvetette, a többiek pedig örültek és közösen megoldották. Pl a csoportpénz, tisztasági csomag, ajándékok, stb terén is volt ilyen-olyan zagyvaság, majd egy kreaatív anyuka a szülőin tök jó javaslattal állt elő.

Szerintem nem attól szuperanya valaki, hogy mindent megold, vannak olyan helyzetek, hogy persze megoldjuk, nyelünk egyet, mert ezvaneztkellszeretni, de HA VAN lehetőség könnyíteni a dolgunkon, én pl nem fogom visszautasítani csak azért, hogy naénbezzegbíromegyedül. Értitek :)

Szerintem a járóka nem bánt senkit, de ha nem engedik, hát nem engedik. Külföldi barátnőm megdöbbent ezen, náluk maximálisan partnerek abban, hogy az amúgy sem stresszmentes reggeleket megkönnyítsék mindenkinek. Ovisnak, anyának, kistesónak...és saját maguknak is. Egyszerű lenne, de ez nem külföld :)

Az írásom némileg indulatos lett, mert betelt aznap a pohár, kicsit nagyon elegem lett ebből. Ez nem jelenti, hogy nem fogad szót nekem a kicsi, nevelem én, és sokszor már van is foganatja, de lássuk be, egyszerre 6 felé figyelni, nem lehet. Szegénytől nem várhatom el, hogy álljon haptákban overálban, míg a tesó állva vetkőzik overállból, mert hely az nincs leülni...közben belelép a tócsába zokniban, áhh, nem részletezem, hisz értitek :)

Most összefogtam egy ovis anyukával, hogy először ő viszi fel a fiát, én lent vigyázok a babakocsiban fekvő picire, aztán ő marad kint az aulában a kicsimmel, míg én bent vagyok a naggyal. Ha nincs "zavaró tényező", 2 perc alatt megvagyunk bent. Ha ott a kicsi is, 15 perc.

2012. dec. 8. 07:14
 25/35 anonim ***** válasza:

Nyáron jó ötlet lehet a járóka. De azért valljuk be, hogy ez télen nem igazán megoldható, hisz a gyerek meg sem bírna mozdulni overálban a járókában, abból csak üvöltés lenne. Ha meg ezt el akarod kerülni, akkor nekivetkőzteted a kicsit is? Főleg, ha soha nem volt még olyanba téve (az én fiam tuti utálta volna, mert nem ismeri, sosem használtuk).

Esetleg ha van hely, egy babakarámmal el lehetne keríteni egy részt a kicsiknek, és megbeszélni a vezetőséggel, hogy egy dadus a reggeli forgatagban esetleg vigyázna a kicsikre, míg az anyukák a nagyot beadják.

2012. dec. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Ha egy gyermek centrikus fejlett európai országból ide jön egy kultúrállt ember, és meglátja itt milyen megoldások vannak és az emberek hozzáállása milyen a kisgyermekes családokhoz, állítom otthon egy hétig pszichológus kezeli majd.
2012. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Babakocsiba vidd a kicsit.
2012. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
nincs babakocsink
2012. dec. 8. 16:03
 29/35 anonim ***** válasza:

Vegyél. Használtan 5000- ért simán kapsz egy könnyű vázas sportkocsit.

Én 2 és 4 évessel járok. Az enyém is szökik. Elkapom, félkézzel tartom a másikkal segítek a 4 évesnek. Kb másfél perc. A kicsit igyekszek úgy is lefoglalni hogy pl keresse meg a nagy váltócipőjét.

2012. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

5.5 éves ikerlányaimat, 4 éves lányomat (hárman három különböző csoportba járnak, máshol is öltöznek) viszem minden nap oviba + magammal kell vinnem a 2 évesemet és az 5 hósomat, valamint megküzdenem a folyamatos hányingerrel és gyomorforgással(11 hetes vagyok a 6. + 7. babáinkkal).

Baromi meleg van minden reggel az oviban, folyik rólam a víz, könnyű babakocsim nincs, csak testvérkocsink, amit kint hagyok az épület előtt, úgyhogy a picit a legkülönfélébb pózokban fogom a kezemben.. Én a tömeget úgy kerülöm el, hogy 7 körül megyünk, mert nagyon kicsik a padok, nagyon kevés a hely köztük. Mondjuk a 2 évesemet nem hagyom elmászkálni (eljétől megszokta, eszébe sem jut kimenni az öltözőből), feladatokat adok neki (keresse meg ezt vagy azt és hozza ide)

Nem könnyű, de a nagyok már mindent megcsinálnak egyedül, csak igazítani és fésülni kell őket, és beszélgetünk közben mindenről. Amikor még viszem mindehhez a 3 váltás ágyneműt, az az igazi...

2012. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!