Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges hogy tüdőgyulladása...

Lehetséges hogy tüdőgyulladása van a 2,5 éves fiamnak?

Figyelt kérdés

5-től beteg,előtte 2napot volt bölcsibe,és beteg is lett...

Folyt az orra,meg néha köhögött.Másnap el i vittem a dokihoz,aki azt mondta ez egy kis nátha,különösebb teendő nincs vele,gyógyszer nem kell,nem volt piros a torka.Orrát szivjam,köptetőt adjak neki..stb.

Hétfőn visszavittem,mert nem múlt el neki,de ugyanez volt a helyzet,csináljam amit eddig.Tegnap már 2x hányt,este 39 fokos láza volt.Annyira durván köhög,hogy azt hiszem megfog fulladni,főleg este,vagy a délutáni alvásnál,szegénykén 15 percet tud aludni.Iszonyatosan szörcsög,annak ellenére,hogy szivom neki ezerrel,előtte-utána fújom neki,és ha lefekszik(vagy ha nem,akkor is)alig kap levegőt,úgy szörcsög.Ma nem hányt,láza sem volt,csak hőemelkedése,de ugyanolyan csúnyán köhög,és folyik az orra.Ezek már másfél hete tartanak.Holnap reggel viszem vissza a dokihoz.

Elképzelhető hogy tüdőgyulladása van?Anyum beleültette a bogarat a fülembe,és most nagyon félek..

Az a baj,hogy egy bunkó dokink van,aki sok mindent nem vesz és nem vett észre.Hogyan tudja megállapitani hogy tüdőgyulladása van?Kérhetem hogy küldje tovább?Vagy mit csináljak?


2012. dec. 12. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A hideg is rázott miközben olvastam. Nekem ugyanez van a fiammal csak ő 16 hónapos, szószerint ugyanezek a tünetek ugyanilyen sorrendben ugyanígy...Én holnap viszem vissza az orvoshoz mert szerintem ez így nem normális már, és nem tudom eldönteni hogy a megfázásra még elkapott egy hányósat vagy pedig szegény csak a köhögés miatt hányt...
2012. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
én se tudom hogy mitől hányt,meg csak egy nátha igy eldurvuljon...lehet amit felköhög ugye,ő még nem tudja kiköpni,igy visszanyeli,és egy idő után meg kihányja,mert másképp nem tud távozni..vagy nem tudom.. :( de félek nagyon.Remélem nem ez lesz a baj nálatok se én nálunk se!
2012. dec. 12. 21:58
 3/17 anonim ***** válasza:
első vagyok egyébként láza van?? mert az én fiamnak nincs láza a hányásos rész előtt egy két napig volt estére láz de amúgy most sincs neki...a tüdőgyulladás az nem magas lázzal jár?
2012. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

tegnap este volt neki csak 39 fokos láza,ma már csak hőemelkedés.

Állitólag 2féle tüdőgyulladás létezik,(már nem emlékszem pontosan a nevükre)az egyiknél hasonló tünetek vannak,a másiknál meg van hogy semmi,észre se lehet venni.Most olvastam épp a neten.

2012. dec. 12. 22:11
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt az 5 évesemmel. Antibiotikumot kapott. Nagyon durva légcsőhurutja volt. Szerintem ne várj hétfőig. Könnyen lehet belőle ügyelet a hétvégén. Ezt kezelni kell. Dokit meg lecserélni.
2012. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, és hasonló tünetekkel több ovis társ kórházba került. Holnap menjetek dokihoz!
2012. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi,hétfőig semmiképp nem is várnék,holnap reggel viszem amúgyis dokihoz.Na meg akkor elmegyek én is ha tudok,mert én meg a fiamtól"kaptam el",2napig hangom sem volt,meg az ágyból sem birtam kikelni,olyan végtag fájdalmaim voltak,mint még soha..épp mondtam akkor a páromnak,hogy úgy fáj a derekam,a forgóm,mint a jóslófájásoknál....
2012. dec. 12. 22:33
 8/17 anonim ***** válasza:

oh hát a tüdőgyulladásra akartam reagálni, de az utolsó kommented...

fiadtól kaptad el-végtagfájdalom-izületi fájdalom...


na ezek a tünetek az influenzára utalnak, ha tőle kaptad el, csak ez lesz a megoldás, ami mondjuk nem jó, de a tüdőgyulladástól sokkal jobb.


nekem tavaly volt tüdőgyulladásom, meghallgatta a doki a tüdőmet, nagyon húzott ezért röntgenre küldött ami egyértelműen kimutatta. kérheted, hogy küldjön tovább, de ha bunkó az orvosotok akkor lehet jobb megoláds ha a másik orvoshoz viszed le, lehet az alaposabb

2012. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

elvittük reggel a dokihoz,azt mondta nem tüdőgyulladás,direkt rá is kérdeztem hogy tuti nem az?Azt mondta nem.Hát nagyon remélem hogy ennyiből biztosra tudja hogy nem az.

Éjjel semmit nem aludtunk szinte vele,éjjel 1-kor rohantunk be mindketten a párommal mert azt hittük megfullad,úgy köhögött....ott is maradtam vele éjjel,mert ő nem akart a mi ágyunkba jönni most.Felszakad neki nagyon szépen,csak ugye vissza is nyeli....ezeket mind mondtam a dokinak is,azt mondta erre a "kis náthára" most összeszedett valamit,úgyhogy antibiotikumot irt fel neki.De nem vagyok nyugodt :S

Én délután megyek a dokihoz,3-tól rendel.

2012. dec. 13. 10:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Fenistil cseppet mindenképpen kérjetek (vényköteles), az csökkenti a köhögést és a nyák mennyiségét is.

Próbáljatok Ipecacuanha homeós bogyót adni, és emeljétek meg a fejét egy vékony párnával.

Ha nem javul, lehet hogy Ventolint (hörgőtágító) is kell kapnia.

2012. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!