Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges hogy tüdőgyulladása...

Lehetséges hogy tüdőgyulladása van a 2,5 éves fiamnak?

Figyelt kérdés

5-től beteg,előtte 2napot volt bölcsibe,és beteg is lett...

Folyt az orra,meg néha köhögött.Másnap el i vittem a dokihoz,aki azt mondta ez egy kis nátha,különösebb teendő nincs vele,gyógyszer nem kell,nem volt piros a torka.Orrát szivjam,köptetőt adjak neki..stb.

Hétfőn visszavittem,mert nem múlt el neki,de ugyanez volt a helyzet,csináljam amit eddig.Tegnap már 2x hányt,este 39 fokos láza volt.Annyira durván köhög,hogy azt hiszem megfog fulladni,főleg este,vagy a délutáni alvásnál,szegénykén 15 percet tud aludni.Iszonyatosan szörcsög,annak ellenére,hogy szivom neki ezerrel,előtte-utána fújom neki,és ha lefekszik(vagy ha nem,akkor is)alig kap levegőt,úgy szörcsög.Ma nem hányt,láza sem volt,csak hőemelkedése,de ugyanolyan csúnyán köhög,és folyik az orra.Ezek már másfél hete tartanak.Holnap reggel viszem vissza a dokihoz.

Elképzelhető hogy tüdőgyulladása van?Anyum beleültette a bogarat a fülembe,és most nagyon félek..

Az a baj,hogy egy bunkó dokink van,aki sok mindent nem vesz és nem vett észre.Hogyan tudja megállapitani hogy tüdőgyulladása van?Kérhetem hogy küldje tovább?Vagy mit csináljak?


2012. dec. 12. 21:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szia, az első vagyok, mi is megjöttünk. Hörghurut. És amúgy ez ami nálatok is van hogy nagyon erős fulladásszerű köhögés durva váladék aztán hányás azt mondta a doki (nekünk nagyon rendes orvosunk van amúgy) hogy most nagyon sok ilyen van!

kaptunk mi is antibiotikumot, egy más fajta köptetőt mint amit eddig szedtünk, spiropentet, keverős orrcseppet. Normaflort.

2012. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
köszi.Fenistil helyett cetirizint kap,azt irt fel neki,napi 2x10cseppet,csak azt elfelejtettem irni.
2012. dec. 13. 11:10
 13/17 A kérdező kommentje:
SZia!Na szép.Szegényke,de legalább nem tüdőgyuszi.Nem tudom,a mi orvosunk semmit nem diagnosztizált,csak annyit mondott hogy "összeszedett valami még"...Nekünk a köptetőt leállitotta teljesen,meg a sinecodot is,mert azt is kellett szednie,úgyhogy csak az antibiotikumot meg a cetirizint kel szednie.
2012. dec. 13. 11:13
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát newm tudom,én soha nem fogom elfelejteni,amikor 1 éves volt a kislányom,és nagyon csúnyán köhögött,hányta is a cucott,ami feljött.2 hétig szedett antibiotikumot,mikor harmadszor látta az orvosunk,már aznap nem akart inni,enni semmit,és furcsán szedte a levegőt,de ő hallgatózásra azt mondta,hogy nem tüdőgylladás,de beutalt minket a kórházba mivel nem ivott,meg egész délelőtt csak aludni akart.Az ottani osztályos orvos egyből mondta,hogy fullad a gyerek,akkor már gyerektenyérnyi tüdőgyulladása volt.Inni iszik rendesen?
2012. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
inni szerencsére iszik,enni nem akar nagyon 2napja.Ő 40 fokos lázzal is szaladgál,meg nem áll,úgyhogy nála erre nem lehet alapozni,mert nem fáradt,nem álmos.A délutáni alvásnál napok óta max fél órát tud aludni jó esetben,de inkább 15 percet,mert annyira köhög hogy fullad meg...
2012. dec. 13. 11:31
 16/17 anonim ***** válasza:
Add az antibiotikumot és én is a ventolint ajánlom! Nálunk, ha köhög, akkor azt adjuk, nagyon jó! Receptköteles, kérd a dokidtól, illetve mondja el a véleményét róla! 4,5 éves kislány anyukája.
2012. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

az első vagyok na a sinecod az eleve nem jó ha van minek felszakadnia mert az köhögés csillapító...nálunk egyértelműen hurutosan köhög de ha hányik is tőle akkor gondolom hogy nálatok is hurutos lehet nem is értem arra miért adott sinecodot a doki na mindegy:(

Jobbulást!!

2012. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!