Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen és mi volt az...

Mennyi idősen és mi volt az első csúnya szava a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 27hónapos. Tegnap nagyon elkeseredtem. Valamiért dühös voltam, és odébb dobtam egy párnát. Ő a párna után kiáltott, hogy kurv* f*sz. Először dühösen ránéztem, aztán jobbnak láttam ha nem dorgálással reagálom le és megkérdeztem tőle hogy "körbe fuss?". Azt mondta igen, de tudom hogy valójában mit mondott. Tőlem ilyet nem hall, így nagyon elkeserített a dolog. Havonta egy- két napot találkozik az unokatestvéreivel, akik több mint 4 évvel idősebbek nála, nekik viszont rendszeres szóhasználatuk ezek és még cifrábbak is. Nem korai még hogy ilyen szavakat használ? Hogy reagáljam le hogy ne mélyítsem benne, hanem feledtessem?
2012. dec. 15. 16:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Van egy 2 éves ismerősöm aki februárba 2 é. lesz ,és mond egy pár cifra szót
2012. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 éves kora körül az autóban a nagy csöndbe egyszer csak megszólalt,hogy b@az.meg a qva anyád!

A férjemmel csak összenéztünk és se köpni se nyelni nemtudtunk!Ő akkor kezdte a bölcsit úgyhogy gyanítom onnan vette mert mi nem beszélünk így!

Most 31 hós de azóta is 1-2 x már mondott hasonló csúnya szót de mi mindíg úgy reagáljuk le hogy egyik fülünkön be másikon ki,így ő is azt gondolja nem nagy dolog ez és leszokik róla.Ha lseszidod vagy túl nagy fenekét kerítesz a dolgoknak annál inkább mondja sztem!

2012. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2 eves volt kabe a lanyom, mikor egy kedves rokontol azt hallotta, hogy anyad...na egy ideig emlegette, de aztan valahogy elmaradt...azota se mondott semmi csunyat. most 2 eves es 5 honapos a honap vegevel.
2012. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Jajj nagyon jol csinaltad, igy kell, ha valami csunyat mond, talalj ki hasonlo szot. En is pont erre gondoltam, hogy igy fogom csinalni
2012. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
dédink igen káromkodós..fiam 10 hónaposan eldobta a játékát, majd ezt mondta: odabattam! Azóta szépen kimondja a t helyett az "sz"-t.. de a buta, büdös azóta is megy. 1 éves múlt, nem értheti a szavak jelentését, így nem is tudom neki elmagyarázni, hogy mit jelent és miért nem szabad mondani
2012. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 2 éves körül volt.Nem tudta kimondani az "L" betűt.

Gyakoroltunk:

Én mondtam neki,hogy mondja:l l l ló

Ő meg mondta:j j j Lóf*sz

Alig bírtam ki, hogy ne röhögjek!

Aztán mondtam neki, hogy ilyet nem mondunk mert csúnyát jelent. Mindig ezt mondtam neki ha valami csúnyát mondott és nem mondta többször.

2012. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam is 2 eves....hetvegen nem indult be az apja autoja, kiszallt es mondott egy f@szat(nem voltam velük).Masnap a kerdezgetem mi törtent apa autojaval, mire ö lelkesen mesel:nyekk-nyekk, nemindul, apa dühös, es ekkor magasra emeli a kezet a comjara csap....na f@sza.Azt hittem lefordulok a szekröl(masreszröl alig tudtam visszatartani a nevetest).
2012. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 17 hónapos volt a lányom, amikor kiesett egy pohár a szekrényből, és ő rögtön kiabált, hogy "B@sszus!" Oké, nem annyira durva, de azért nem örültem. :) Aztán egy darabig mondogatta, de leszokott róla szerencsére. Most 21 hónapos, annyira nem fogékony a csúnya szavakra. Remélem nem azért, mert most raktározza őket, aztán egyszer előszedi.

Múltkor vezetés közben elkiáltottam magam, hogy tetűláda, erre ő is mondta, hogy "tetűlabda". :)

2012. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi, írjatok még, ezek nagyon jók :D Szakadok a röhögéstől.

Alig várom, hogy nekem is babám legyen :')

27/N

2012. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

2 éves volt a lányom, fent vártuk a liftet teljesen felöltözve (tél volt), a pici kistestvér a babakocsiban totál bebugyolálva. Nem jött a lift, mert lent fogták, hallottam, hogy beszélgetnek, nem engedik. Már vagy 10 perc vártunk, azt hittem, a kabát rohad le rólam. Belerúgtam a liftajtóba és elkiabáltam magamat, hogy "a fa*sz*o*mért kell fogni a liftet?" (a lift ezután persze megjött). Mentünk sétálni, vége a napnak.

Másnap délelőtt megint várjuk a liftet. A kis 2 évesem belerúgott a liftajtóba és mondta, hogy "a fa***sz*omért nem jön a lift"

2012. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!