Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen és mi volt az...

Mennyi idősen és mi volt az első csúnya szava a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 27hónapos. Tegnap nagyon elkeseredtem. Valamiért dühös voltam, és odébb dobtam egy párnát. Ő a párna után kiáltott, hogy kurv* f*sz. Először dühösen ránéztem, aztán jobbnak láttam ha nem dorgálással reagálom le és megkérdeztem tőle hogy "körbe fuss?". Azt mondta igen, de tudom hogy valójában mit mondott. Tőlem ilyet nem hall, így nagyon elkeserített a dolog. Havonta egy- két napot találkozik az unokatestvéreivel, akik több mint 4 évvel idősebbek nála, nekik viszont rendszeres szóhasználatuk ezek és még cifrábbak is. Nem korai még hogy ilyen szavakat használ? Hogy reagáljam le hogy ne mélyítsem benne, hanem feledtessem?
2012. dec. 15. 16:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
előző vagyok, egyébként nem jellemző a csúnya beszéd nálunk, ha néha-néha mondok valamit, nem ragad rá a lányomra, ezóta már 4 éves. Olyanokat mondanak néha az oviban, hogy csak nézek, de a lányom szépen beszél
2012. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Hát kislányom 2 éves és most ha valami nem sikerül neki akkor "k***a anyját" mondja előszeretettel!Tőlem hallotta sajnos vezetés közbe mikor majdnem nekünk jöttek,ugy csinálok mintha nem venném észre,de eddig nem használt sajnos!
2012. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Ugyan nem olyan csúnya, de hasonlóan mókás sztori: ma taxival mentünk, vártuk, hogy megérkezzen az autó. Talpig kabátban álltunk, már közel fél órája nem jött. Dünnyögtem, hogy "az a nyomorult taxi jöhetne már". Megérkezett, beszálltunk, majd a lányom édesen közölte, hogy "nyomorult taxi jött"! :D
2012. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves kislànyomat tettem be a gyerekülésbe és bénàztam egy kicsit, erre azt mondta: "anya, ne szarakodj!". Azt hittem, elàjulok, de inkàbb úgy csinàltam, mintha nem hallottam volna.
2012. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rá büszke,de elég "szabad szájúak" vagyunk a párommal.

A kislányunk 19 hós kora óta,ha leejt valamit azonnal csípőből mondja,hogy :basszusz,vagy f@sza ez utóbbit pár napja.

A párom mondta egyszer előtte valakire,hogy tirpák :S

erre a "mazatom" meglátott egy legyet és elkiabálta magát,hogy "tirpák bogár"

Szóval nagyon nehezen de megállom és nem nevetek,nem reagálok ezekre.Vagy annyit mondok neki,ha valamelyik szót mondja,hogy nem vicces!!

Erre legközelebb,a basszusz után oda bigyeszti,hogy nem viccesz :) szóval...fog az agya rendesen.

Nagyon kell vigyázni mit mondunk előtte:)

2012. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Akkor ezekszerint ez ennyi idősen óhatatlan hogy egy egy ilyen szóval bővítsék a szókincsüket.

Valóban megmosolyogtató tud lenni egy egy sztori, máskor meg viszont olyan kellemetlen. Hát ebben a korban vannak, a legfogékonyabbak a jóra és rosszra egyaránt!

Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 16. 09:41
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
eszembe jutott: szomszédom mesélte, hogy kb másfél éves lehetett a kislánya, amikor a "tömött" OTP-ben várakoztak, és a lánya megszólalt jó hangosan: anya fingottam! :-D
2012. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jajj nagyon jókat nevettem! Alig várom már, hogy az én lányom is elkezdjen beszélni! Én az apját próbálom leszoktatni a csúnya beszédről, de nem sok sikerrel...
2012. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, nálunk általában a b@sszus számít csúnya szónak, vagyis én néha azt használom, szóval tuti tőlünk vette ezt is. Kb. 2,5 éves volt, mikor először mondta, aztán még 2-3-szor, de nem jellemző. A minap valami hiperkarambol ment a hírekben (a szokásos), a fiam áll a tévé előtt, és megdöbbenve, suttogva, tátott szájjal mondta: "basszus", és bámulta tovább. Mint aki tényleg "jól használja". Majd máskor már úgy mondta, mosolyogva, hogy "basszusgitár". De akkor már tudatos volt, hogy a gitár nélkül nem szabad mondani. :o)
2012. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 volt. Dolgoztak a kőművesek,és miután végeztek indultunk a játszótérre. A kb. 60 éves kőműves szépen elköszönt,és elment. Az utcaajtón retesz van,ő automatikusan bezárta.Izácska már slisszant volna utána,de nem tudott.Szólongatta,hogy idézek: Engeggyé már ki! Engedjenek ki. Ez elment. Kis köcsög.

Sem előtte,sem utána nem mondta,két éve volt. Azt hittem elájulok.:D

2012. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!