Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet kb. fél éves korban...

Jó ötlet kb. fél éves korban családi napközibe adni a babát? Heti max.3 napra gondoltam, a többi napon családtag vigyázna rá. Nagyon közel lenne hozzánk.

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 23:52
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Megint 5 vagyok :-)

Okés, ha már megvan a gyerkőc, és még mindig így érzed, akkor ez így van rendjén. :)

Az a lényeg, hogy Te jól érezd magad, és ha Te a munka+gyerek "együttesben" találod meg a teljességet, akkor a baba is nyugodt lesz, és megszokja ezt. :-)

de a segítség tényleg nagyon jó ha van...

Sok sikert kívánok!

2013. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
81%

De olyan hamar elszaladnak az első évek!Én megőrülnék ha nem láthattam volna az első lépéseit,nem én látom az első önálló kanalazását,nem nekem mondja az első szavait stb...ezek pótolhatatlan emlékek amiből 10-20 év múlva is táplálkozunk és ezeket az emlékeket SOHA senki nem veszi el Tőlem!Ezekről mind leakarsz maradni??Azt megértem ha tényleg nagyon szűkössek az anyagiak vagy ha a munkáltatód közli,hogyha nem mész vissza nem tartják fent a helyed met a muszály az nagy úr de te külön kihangsúlyoztad,hogy igenis szeretnél visszamenni dolgozni!

Akkor az én kérdésem:Nem szertnél részt vennei a gyereked első 1-2événél??Mert a fent említett dolgokról(első zsvak,első léptek)így le fogsz maradni.

Ráadásul írod,hogy 3 nap CSANA a többi nap családtag vigyázna rá!Tehát én ebből azt hámozom ki,hogy min. 5 napban dolgoznál.

Ráadásul miért élsz állami alamizsnán?ha dolgoztál előtte,volt bejelentett munkád akkor gyanítom nem 20-30 ezres gyesből élsz hanem gyedből ami a fizud után jár..vagy nem jól gondolom!


Hidd el,az első évek visszahozhatatlanok!


És ettől nem érzem magam hiper-szuper ősanyának,de úgy gondolom dolgozhatok még életemben épp eleget!

2013. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem lesz. :)
2013. jan. 15. 13:19
 34/60 A kérdező kommentje:

írtam, hogy nem heti 5 napban mennék vissza. :)

nem őrültem meg. heti 5 nap*9 órában, azért ennyire nem vagyok munkamániás. :)


később igen, de fél éves korában a babának semmiképp'!

2013. jan. 15. 13:21
 35/60 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, nekem nem lesz meg a teljes fizetésem.

jóval kevesebb lesz az állami juttatás, vagy minek nevezzem.

tehát anyagilag rá leszünk kényszerülve, ezt már most tudom.

2013. jan. 15. 13:22
 36/60 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem a "gyereknevelés" még nem egy 6 hónapos babánál történik!

Egy másfél-kétévesnél már lehet lavírozni a munka és a gyereknevelés között! De szerintem egy 6 hónapos baba ehhez még pici. Ő még annyira tőled függ!

Lehet szeretni a munkát, ezzel nincs gond, sőt, de egy ilyen pici babánál még igenis mindent háttérbe kell szorítani, a munka utáni vágyat is!

2013. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

"Heti max.3 napra gondoltam, a többi napon családtag vigyázna rá."


Így szólt a kérdésed kiírása!

Én ebből következtettem,hogy akkor nem heti 1-2 napról lenne szó!

2013. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

"hát nem tudom, nekem nem lesz meg a teljes fizetésem."


Igen ezt akkor is tudtad mikor belevágtatok a babaprojektbe!

Senki nem a teljes fizetését kapja míg gyeden van!

Vagy te azt gondoltad,hogy ugyanazt a pénzt kapod míg otthon vagy a babával???Akkor mielőtt babát vállaltato kicsit tájékozódni kellett volna ezekről a dolgokról!


Szerény véleményem az,hogy akkor nem vállalok MÉG babát ha nincs egy olyan anyagi hátterem,hogy ne viselje meg a családi kasszát ha mondjuk a fizetésem 70%-át kapom csak 2 évig.

2013. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:
igazad van, rosszul fogalmaztam. 3 napra gondoltam kezdetben.
2013. jan. 16. 18:05
 40/60 A kérdező kommentje:

nem hiszem, hogy sok gyerek születne akkor, ha mindenki arra számítana, hogy évekig otthon van a gyerekével. mármint olyan anyagi helyzetben van, hogy otthon tud maradni. :)


nem értem, hogy nálunk ez miért nem megoldható. külföldön meg miért?

2013. jan. 16. 18:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!