Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet kb. fél éves korban...

Jó ötlet kb. fél éves korban családi napközibe adni a babát? Heti max.3 napra gondoltam, a többi napon családtag vigyázna rá. Nagyon közel lenne hozzánk.

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 23:52
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

nem az a gond, hogy nem tűri, hanem nem lehet, mivel folyamatos kiszolgálás van. :)

szerintem azért nem az a jellemző, hogy az anyuka a melóhelyen feji a tejét. bár az lenne.

2013. jan. 18. 12:34
 52/60 A kérdező kommentje:

akkor TE szerencsés vagy. nem fogják ennyi ideig tartani a helyemet, és nem is akarom!

fél évet terveztem, ha megoldható, és a baba is úgy akarja, akkor visszamegyek, ha nem akkor nem. mindenáron nem fogok, nyilvánvaló. :)

2013. jan. 18. 12:35
 53/60 sysyqueen ***** válasza:
helyes! mindig vedd figyelembe hogy a babádnak mi a jó
2013. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:
egyértelmű, hogy az lesz a döntő és nem ami nekem jó. :)
2013. jan. 18. 17:21
 55/60 anonim ***** válasza:
Tudom,nem ez a jellemzo,hogy tudsz fejni,ezert is irtam,hogy nem otthon elunk,eleg fura,hogy Magyarorszagon mekkora kampany megy a szoptatas mellett,kozben meg semmi feltetel nem biztositott ha peldaul a munkahelyen vagy boltban kell szoptatni.Fel tudtam kelni,muszaj volt:-)Tenyleg nem bantasbol irom,de csak Magyarorszagon van ilyen jo vilaga az anyukaknak..Es el sem tudjak kepzelni,hogy mi az amikor nincs mese es mesz vissza dolgozni,mert ez a torveny...Szoval mielott lehurrogjatok a kerdezot,hogy milyen sz.r anya,gondolkodjatok,hogy nem mindenhol az a termeszetes,hogy 3 evig babazol otthon..Es en ettol nagyon is jo anyanak erzem magam,meg azt is meg merem kockaztatni,hogy tobbet jatszom,foglalkozom a gyerekemmel munka utan,mint aki egesz nap otthon ul vele es nezi a tv-t vagy a szamitogepen log...
2013. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

Nekem már régóta furcsa, ami itt van nálunk. Szerintem sok minden megváltozna, ha az emberek hamarabb visszamennének dolgozni, talán a munkaerőpiacnak is. viszont az tény, hogy kevés munkahely van nagyon, és az emberek küzdenek a megélhetésükért. :(

nálunk sajnos nem tudnám megoldani, mert nincs még hivatalosan ebédidő sem, folyamatos a kiszolgálás, néha szoktam 10-20-re felfüggeszteni a melót, de ez nem jellemző.

2013. jan. 19. 13:49
 57/60 sysyqueen ***** válasza:
nana én az anyukát csak arra biztattam hogy követelje ki azokat a jogokat amik neki járnak. és Igen! hát a kisfiam éppen fél éves de ha a boltban kéri a cicit a boltban adom oda neki és senkinek egy szava sem lehet... Magyarországon ez a 3 év babázás hivatalosan jár! nem firtattam egy szóval sem hogy jó vagy rossz anya... olyan anya mint amilyen szeretne és tud lenni... az én anyám na az rossz anya volt! eldobott magától majd most a jószívűségemből akarna megélni... hát ennyi... számomra ő az elrettentő példa.
2013. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Nem is Neked szantam,de ha visszaolvasod a valaszokat,meg olyan is akad,aki azt irta,hogy minek vallal az ilyen gyereket...hat koszi..szepen ki is halnank,ha csak annak lenne gyereke,aki megteheti,hogy eveket otthon marad..Az otthoni helyzetrol csak annyit,2 honapos volt a fiam,mikor eloszor hazarepultunk,megszenvedtem azt az egy hetet,volt hogy ramszolt a biztonsagi or,mikor a plazaban egy padon mertem szoptatni,pedig diszkreten eltakartam magunkat,masik alkalommal bekuldtek a mozgasserult wc-be,ahol eppen elotte vegezte valaki a nagydolgat,hat inkabb nem szoptattam ott...Szoval van mit fejlodni,visszataszito az emberek hozzaallasa!
2013. jan. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 sysyqueen ***** válasza:
:D nincs egészségesebb a babának mint hogy cicizhet... ez egy természetes dolog... mondjuk én voltam olyan szerencsés hogy soha senki nem kötött bele hogy ciciztetek... :D és ha beleszólt volna akkor hát a hangnemétől függően vagy azt mondtam volna neki hogy ez egy természetes dolog és ha egyszer szomjas a gyerek meg kell itatni... ha meg csúnyán szólna meg simán odavágtam volna neki hogy anyád is így itatott csecsemőkorodban... és léptem volna tovább. gyerekkel a kezemben úgy sem bánthat senki....
2013. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:

szerintem a 3 év otthoni lét luxus. anyagilag is, és egyébként is. de ez csak az én véleményem.

aki megengedheti magának, az maradjon. :)

2013. jan. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!