Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet kb. fél éves korban...

Jó ötlet kb. fél éves korban családi napközibe adni a babát? Heti max.3 napra gondoltam, a többi napon családtag vigyázna rá. Nagyon közel lenne hozzánk.

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 23:52
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

Nyilván tájékozódtam, és így vállaltam babát, hogy fél év múlva visszamegyek. Arról mi a véleményed, hogy a munkáltatónak meddig kell tolerálni az itthoni létet? :)

Komolyan kérdezem! Azt ugye tudod, hogy gyerekkel elhelyezkedni manapság nagyon nehéz?

Vagy nem kéne ezzel törődni, lesz ami lesz?

Szerintem a két kezemet összetehetem, ha fél évig nélkülöznek úgy, hogy csak átmenetileg keresnek embert a helyemre.

2013. jan. 16. 18:10
 42/60 anonim ***** válasza:
86%

"és így vállaltam babát, hogy fél év múlva visszamegyek."


Akkor minek írtad ki ezt a kérdést ha te már a baba előtt eldöntötted,hogy visszamész.

A kérdésed így szólt:

"Jó ötlet kb. fél éves korban családi napközibe adni a babát?"


Én meg erre válaszoltam,hogy nem jó ötlet!Mi ebben a baj ha leírtam a véleményem???


"Arról mi a véleményed, hogy a munkáltatónak meddig kell tolerálni az itthoni létet? :)

Komolyan kérdezem! Azt ugye tudod, hogy gyerekkel elhelyezkedni manapság nagyon nehéz?

Vagy nem kéne ezzel törődni, lesz ami lesz?

Szerintem a két kezemet összetehetem, ha fél évig nélkülöznek úgy, hogy csak átmenetileg keres"


Az a véleményem erről,hogy ha kiakar rúgni akkor fél éves babával is kirúg mert pl lehet nem fogja tolerálni,hogy mondjuk két hetet beteg egy hetet nem,merthogy attól,hogy csanába adod ugyanúgy lebetegedhet és tudod egy gyerek ahogy közösségbe kerül 99%-ban átesik egy csomó betegségen,főleg egy fél éves baba akinek még az immunrendszere ki sem alakult nagyon!

A másik véleményem az hogy ezt akkor le kellett volna előtte ülnöd a munkáltatóval megbeszélni,leegyeztetni,hogy akkor meddig tartja fent neked a helyed,te meddig szeretnél otthon maradni a babával stb.Mert ha pl mondta a munkáltatód hogy fél évig "vár rád" és nem tovább akkor megintcsak értelmetlen volt kíírni a kérdést!Ha ez van akkor nincs mit gondolkodni vissza kell menni és kész!

A harmadik véleményem pedig az hogy soraidból azt hámozom ki,hogy igazából te szeretnél visszamenni csak a munkáltatóval takarózol!Csak én próbáltalak pár nappal ezelőtt is rávezetni,hogy nagyon nem jó ha a gyerekednek az első lépéseiről,az első szavairól lemaradsz és ezt mondjuk majd egy idegen csanás dolgozó fogja látni!Én elhiszem,hogy most még pár hónapos baba napjai nem valami izgalmasak,téged ez nem köt le nem dob fel d hidd el a szép és jó dolgok majd csak ezutén fognak következni!


Egy szó mint 100!Nem vagyunk egyformák!Te nem nagyon élvezed a babázást,gyereknevelést én igen!És ne hidd hogy munkakerülő vagyok és nem szeretem a munkám és csak a gügyögés meg a kakás pelus teszi ki a boldogságom!

Bankba dolgoztam,imádom a munkám,a 2.-ik babám várom most, a két gyerek közt visszamentem dolgozni pár hónapra úgy hogy végig terhesen dolgoztam pedig megtehettem volna hogy otthon ülök,az első fiam 2 évesen bölcsibe adtam tehát nem az van hogy évekig otthon ülök a gyerekekkel csak én azt gondolom,hogy egy 6 hónapos pici babának még RÁD van szüksége!

De természetesen te tudod!

2013. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:

Szerintem ne mondj ki helyettem olyan dolgokat, amiket én tudok, én sem ítélkeztem, hogy valakit boldoggá tesz-e a kakis pelus, avagy sem. Nem ez volt a kérdés. :)

Nem állapodtunk meg semmiben, ez nem egy bank (szerencsére), én is dolgoztam ott, elmondhatom, hogy sokkal emberibb. Én úgy vettem ki a szavaikból, hogy kb. fél évig tartják a helyemet, nem akarok visszaélni a jóindulatukkal, és igen vissza is szeretnék menni, és igen kell a pénz. Nem kicsit, hanem nagyon. És igen, félek, hogy utána nem fogok tudni elhelyezkedni. Legalábbis nagyon nehezen, van ebben tapasztalat sajnos.


Az immunrendszerről írtál, hogy még nem alakul ki, ez fontos, és pont ilyen dolgokról is vártam, hogy írjon valaki, meg a szoptatásról, egyelőre szerencsére minden oké.

2013. jan. 17. 11:23
 44/60 anonim ***** válasza:
Szia,bar mar irtam egyszer,leirom megegyszer,en is 6 honapos baba mellol mentem vissza,mert nem otthon elek es itt ez a normalis.A szoptatast megoldottam napkozbeni fejessel,2 orankent kimentem,lefejtem a tejet,volt egy kulon kis hutom,napvegen hazavittem,masnap megkapta cumisuvegbol.6 honaposan mar evett a fiam mast is es a reggeli,esti,ejszakai szopira ott voltam.Az immunrendszerrol annyit,hogy valami csoda folytan 1 eves koraig nem volt beteg,pedig en is gyerekekkel dolgozom es mindig osszeszedek toluk valamit.Mindent meg lehet oldani,csak szervezes es akaratero kerdese;-)Sok sikert Neked:-)!
2013. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, remélem, hogy meglesz! :)


Este, késő este tudok majd szoptatni az szinte biztos, és kora reggel is. A napközbeni fejéssel lehetnek gondok, mert munkahelyen ha nagy a hajtás, akkor nem hiszem, hogy lesz idő, de talán azt is valahogy meg lehetne oldani.

2013. jan. 18. 00:57
 46/60 A kérdező kommentje:
Éjszaka fel tudtál kelni munka mellett? Minden tiszteletem! :)
2013. jan. 18. 00:59
 47/60 anonim ***** válasza:
Igen csak az a kérdés, hogy a munkáltatód mennyi ideig tűri el azt, hogy te fejsz. Meg lehet kérdezni, hogy mi a munkád, ahol ennyire nem tartják a helyed? Azért erre kérdez rám, mielőtt vissza mész dolgozni, mert ha idáig rendszeresen szoptattás és most egyik napról a másikra abba hagyod akkor nagyon csúnyán begyulladhat a melled.
2013. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 sysyqueen ***** válasza:
kedves kérező! nem olvastam vágig az 5 oldalnyi választ és kérdést.... a fő kérdésre válaszolok! NEM jó ötlet! azért van a három év otthonlét és a munkáltatótól kötelezően kiadott pótszabadság hogy magad neveld a gyermekedet... Most akkor ezt nem értem... azért van a gyed és a gyes hogy otthon lehess azzal a kis csöppséggel... nem azért hogy mindenhova lepasszold és éld tovább az életedet...a munkáltatódnak viszont kötelessége gyedet intézni és az utolsó gyeses évet követően kiadni a pótszabit... mmint a három évre visszamenőleg járó szabadságot.és ki is fizetni azt... ez a törvény.!
2013. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 sysyqueen ***** válasza:
mellesleg a munkáltatónak kötelessége bejelentve tartani az alatt a három évig amig te babázol és ha visszamész nem biztos hogy kirúgnak
2013. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 sysyqueen ***** válasza:
engem sem rúgtak ki... állapotos voltam a kislányommal megszületett le telt a hátom és a 66 nap szabi a cég által kifizetve, vissza mente és ugyanabban a pozicióban folytattam mint az előtt (csoport vezető voltam) dolgoztam úgy egy évig majd el mentem újból szülni és mai napig oda be vagyok jelentve és három év múlva nyugodtan vissza megetek marhákat terelni(némelyik ember komolyan marha)
2013. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!