Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha a 3éves kislányom még...

Baj ha a 3éves kislányom még cumisüvegből issza a reggeli és esti kakaóját?

Figyelt kérdés
Mindent pohárból iszik már régóta,de este úgy alszik el hogy kéri a cumisüveget,és ugyan ez van ébredés után. Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele,csak ma megkaptam egyismerőstől hogy ideje lenne elvenni! Tényleg gáz ennyi idősen? Ha igen hogy csináljam?

2013. jan. 31. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

azért meg nem kell megsértődni mert leírtuk a véleményünket, meg hogy adjunk tanácsot,nem kéne felháborodni nem a mi 3 éves gyerekünk csinálja ezt,beláthatod hogy ezt te rontottad el hogy így szokattad

mikor vacsoráztok igya meg a kakaót,fogmosás,mese,és alvás,.

lehet hogy pár napig vergődni fog,de szépen leszokik róla,igazából ez neki csak megszokás..

2013. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

7-es vagyok.

Már ne haragudj, de én korrekt módon válaszoltam a feltett kérdésedre. Arra, hogy baj-e, hogy cumisüvegből iszik a lányod. Ezek után kikérem magamnak azt a hangnemet, amit Te itt megengedsz magadnak. Nem hiszem, hogy bármivel kiérdemeltem.

2013. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az enyém is cumisüvegezett még ennyi idősen, nekünk a szívószál vált be. Egyszer vettünk neki egy új poharat, amiben szívószál volt, és megbeszéltem vele, hogy este megkóstoljuk belőle a kakaót reggel meg a tejet. Nagyon tetszett neki az ötlet, és bevált, többet nem is nagyon kereste a cumisüveget.


Egyébként most 5 éves és makk egészségesek a fogai. Pedig sokáig még cumizott is.

2013. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves 82%-os "Már a 4 hónapos kortól adható tejpépekre is rá van írva, hogy ne adjuk cumisüvegből, mert a szénhidráttartalmú italok károsíthaják így a fogakat."

Erre a mondatodra reagáltam(bocs ha sértő volt),mert nem hiszem hogy egy pici babának valaki pohárból adja a tápot,vagy a tejet!

Meg a fogai! Igen van benne igazság de azt sem hiszem hogy a napi 2x 2dl tejtől/kakaótól fog a foga elromlani amit cumisüvegből iszik,ha egyébként rendesen van mosva,és ezt leszámítva mindent pohárból iszik! De igazatok van lassan le fogom szoktatni,köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

2013. jan. 31. 21:16
 15/15 anonim ***** válasza:

az enyém puha ivócsőrösből issza, igaz, 2 éves, de már én is elgondolkodtam ezen, szerintem semmi kivetnivaló nincs benne.(ő is pohárból iszik napközben)


Nem hiszem hogy a kisgyerekek 3 évesen nem rágnak bármi édeset 2 percig, ami kevésbé káros a fogaikra. Ez egy szokás, ami meghitté teszi neki reggel az ébredést, este a lefekvést, nem fog 5 évesen is így tenni, ez biztos. Ha zavar, cseréld le kemény csőrösre, itatópohárra, szívószálra, de a szájhigiénia, a fogak állapota nem ettől függ h 2percig rág egy cumisüvegen egy cumit, főleg ha rendszeresen mossátok a fogait.


Ez épp akkora vitát vált ki mint h ki mikor veszi el a cumit a gyerekétől, van amelyik kisgyerek lelkileg érett rá korábban, más még igényli nagyobb korban is.Mégsem látunk cumizó felnőtteket a városban. Ezek legyenek a legnagyobb problémáink a gyerekeinkkel kapcsolatban!:-)

2013. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!