Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munkaügyes kérdés GYEDről...

Munkaügyes kérdés GYEDről visszatérés?

Figyelt kérdés

2011 augusztusában szültem.Az új munkatörvénykönyv

"2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről 1"

Akkor rám még az előző érvényes 1 évre járó szabadság,nem?



2013. febr. 15. 19:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok, és volt egy elírás a válaszomban: a gyed első fél évére, nem első évére (bár gondolom így is értetted kérdező, mert odaírtam, hogy összesen valamivel kevesebb mint egy év:D)


79% én sem értem min akadtál ki, rosszul ébredtél? NYugi, nem ér ennyit, hogy így felhúzd magad!

2013. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy szakértő válaszol a kérdésekre.

Annak, aki 2011 májusában szült, üzenem, hogy rá még a régi szabályok érvényesek, én is 2011 májusában szültem és a fent belinkelt oldalon ezt a kérdést és választ találtam:


permalink

Tisztelt Dr. Farkas Zsuzsanna!

Egy kicsit megzavarodtam az új rendszerben történő szabadság számítása kapcsán. 2011. június 10-én született a gyermekem, 2011. november 24-ig Tgyás-t kaptam, onnantól kezdve Gyed-et kapok 2013. június 09-ig. Előre láthatóan 2013. szeptemberében szeretnék visszamenni dolgozni. Rám már az új szabályok vonatkoznak? A zavaromat az okozza, hogy valahol azt olvastam, hogy ha a Gyed 2011. augusztus 1-je után kezdődik, akkor az új szabályokat kell alkalmazni, viszont az Ön cikkében pedig azt, hogy ha a fizetés nélküli szabadság (ami a Tgyás idejére is jár már) 2011. augusztus 1-je előtt kezdődött, akkor még a régi szabályok szerint kell számítani a szabadságot.

Az első verzió szerint tehát rám már az új szabályok vonatkoznak, hiszen a Gyed időtartamának kezdete esetemben 2011. november 24., míg a második verzió szerint még a régi szabályok, mivel a tgyás idejére is járó fizetés nélküli szabadság még 2011. június 10-én megkezdődött.

Szíves segítségét kérném a kérdés tisztázásában!

Üdvözlettel

Adri81

A hozzászóláshoz Regisztráció és Belépés szükséges


fmts2012, március 24 - 14:55

Kedves Adri81!permalink

Kedves Adri81!

Önre egyértelműen a régi szabályok vonatkoznak, mert a THGYÁS kezdetét kell alapul venni.

Így ez azt jelenti, hogy az Ön esetében a THGYÁS teljes ideje és a GYED első éve alatt gyűlik a szabadság.

Üdvözlettel:

Farkas Zsuzsanna

2013. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

59%, az utolsónak van igaza, rád a régi vonatkozik, ne hagyd magad.

Az új szabályozás a 2011. augusztus 1 után született babákra vonatkozik. RÁd a régi érvényes.

2013. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
A hőbörgős vagyok, mindenkitől bocsi. Nem kellett volna így hisztiznem, elnézést.
2013. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Utána kérdeztem és aki aug 1 után ment gyedre arra már az új vonatkozik, a tgyás alatt nem fizetésnélkülin van az ember, nekem amikor a gyedet igényeltem akkor kellett a fizetésnélküli kérését leadni. Ráadásul én a tgyásra sem kapok más okokból.
2013. febr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Rossz helyen érdeklődtél utána. Már volt munkaügyi vita rendezés is ebben a kérdésben, és a Munkaügyi Bíróság is állást foglalt, mert a munkáltatók simán átértelmezik a törvényt, hiszen nekik a 6 hónap kényelmesebb.


A törvény életbe lépése előtt bele is volt írva, hogy érvényes a 2011. aug. 1 után született gyermekek esetében. Vagy keress rá az állásfoglalások között.


Mondjuk ez a te érdeked, tehát nem muszáj bármit is tenned, ha te megelégedsz a 6 hónapra járó szabival. De akik szeretnék érvényesíteni a jogaikat, azoknak jó ha tudják, hogy téged pl. félretájékoztattak.

2013. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A 16-nak van igaza!!
2013. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Munkaügyisünkkel beszéltem és jóban vagyok vele, tehát nem tenne alám. Mondjuk engem az jobba érdekelne, mint az a pár nap, hogy muszáj kivenni a felgyülemlett szabit akkor amikor visszamegyek, vagy lehet később is. (ezt elfeljtettem megkérdezni)
2013. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Akkor a munkaügyis nincs megfelelően tájékoztatva, nálunk se tudnak sokmindent a személyzeti osztályon, mindig a központba telefonálgatnak fel a Bérosztályra, hogy mi van.

Nekem pl. azt mondták, hogy a tgyás kezdetét kell alapul venni, ami nekem 2011. május 30-a, aznap szültem. Meg lett kérdezve az okosoktól a bérosztályon, akik azt mondták, hogy nekem jár a gyed első évére a szabadság.

Elképzelhető, hogy maguk a munkaügyisek is rosszul értelmeznek dolgokat, elszámolnak összegeket, ők is emberek. De ha neked mindegy mennyi a szabid, akkor jó.

Szakértő is azt válaszolta, hogy a tgyás kezdetét kell alapul venni.

Nekem nem is kellett ilyen fizetésnélküli szabis papírt kitölteni, csak a tgyás és gyed igénylőpapírt.

2013. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nálunk elég profi a munkaügyis, mivel egy hatalmas cégnél dolgozom ahol napra késznek kell lennie.

Mondjuk az az 1-2 nap ide vagy oda szinte mindegy.

2013. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!