Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munkaügyes kérdés GYEDről...

Munkaügyes kérdés GYEDről visszatérés?

Figyelt kérdés

2011 augusztusában szültem.Az új munkatörvénykönyv

"2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről 1"

Akkor rám még az előző érvényes 1 évre járó szabadság,nem?



2013. febr. 15. 19:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én is nagy nemzetközi multicégnél dolgozok, akik minden létező szabályt betartanak, de mindegy.

Nem 1-2 napról van szó, hanem 10-15 napról. Nekem mondjuk fontos, mert a szabim letöltése alatt fogom a nagyobbik gyerekem az óvodába beszoktatni, így nem mindegy mennyi időm van rá.

2013. febr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nekem a gyed első 1,5 hónapjára egyébként sem jár szabi.

A fiam már most is bölcsis (1 nap alatt szokott be) így ezzel már nem kell foglalkoznom mikor májusban vissza megyek, ezért is kérdeztem, hoyg muszáj e akkor kivenni mikor vissza megyek, vagy lehet később is.

2013. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy csak azért, mert multi tudja a szabályokat megfelelően alkalmazni. HIdd el, rengeteg ilyen jellegű vitás kérdés van, és mindnek az az oka, hogy a multik hajlamosak a maguk javára értelmezni. De nem is ez a lényeg.


Ha neked nem számít a szabid, a te dolgod, de egy gyors példa: ha neked a gyed első 1,5 hónapjára nem jár, akkor kapsz 4 és fél hónapra járó szabit, és lemondasz további 6 hónapnyiról. Nekem a szabim a 2 gyereknap nélkül jelenleg 34 nap. 17 napról, vagyis több mint 3 hétről mondanék le - ha hülye lennék.


De még alap 20 nappal is 2 hétnyi szabitól fosztod meg magad - ez pedig nem 1-2 nap. Tényleg nem számít neked 2 hét? Laza vagy.

2013. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem mondanám rá, hogy multi, hanem egy nagy cég (bank).

Nekem nincs ennyi szabim. Csak 22 nap szabi jár (idéntől már 23 lesz. Gyerek szabi nélkül. Majd kiderül mi lesz annyira nem fontos, inkább az, hogy kivehetem e később. Mert én nem akarom most kivenni. Már nagyon várom, hogy mehessek vissza melózni.

2013. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs rendben hogy mindenhova telefonálgatnak mert nem tudják a dolgukat,és az sincs rendben hogy e mellet még rendre elszámolják a dolgokat.

Nekünk minőségbiztosítás mellet kell dolgoznunk,akkor velünk szemben is elvárom azt a pontosságot és körültekintést!

Ha nem megy a munkája ellátása akkor keressen olyat amit elbír.

Rám is rám szóltak már ,holott Ők cseszték el,és sorozatosan.

2013. febr. 18. 15:08
 26/27 anonim ***** válasza:

59%-os, szerintem kérdezd meg az ismerős bérügyest ez ügyben, hogy kiveheted-e a szabikat később, lehet ki is fizetik, ha engedik, szerintem ő mindent nagyon jól tud.


Kedves Kérdező, neked szabadság a tgyás idejére és a gyed első félévére jár.

2013. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Meg fogom kérdezni csak most nem tudom eléírni telefonon.
2013. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!