Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvető pillantásokkal találko...

Megvető pillantásokkal találkozom amikor a többi anyuka rámkérdez, hogy hol dolgozom és én elmondom, hogy van még egy ovis és egy újszülött babám, miért néznek úgy rám?

Figyelt kérdés
A gyereküket szintén bölcsődébe járató anyukák részéről tapasztaltam mindezt .
2013. febr. 28. 09:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a bölcsőde arra lenne valo, hogy a dolgozó szülők el tudjak helyezni na gyermekeiket, igy valahol érthető, nem?
2013. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%

Ők meg azt hiszik, te veted meg őket, mert bölcsibe járatják a gyereküket. Szerintem a megvető pillantások nagyobbik részét csak beképzeled, azzal az elenyésző kisebbséggel meg, aki tényleg rosszat gondol, nem kell foglalkozni, magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

A legjobb lenne, ha senki nem vetne meg senkit, nem?


Üdv

Szintén gyeden lévő anyuka

2013. febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
A 2. választ nem tudom értelezni. Mi a fenéért gondolnák a többiek ezt? A gond ott lehet, amit az első írt, hogy a bölcsi azoknak a gyerekeknek van, akiknek az anyjuk dolgozik, és valószínű ezt nézik rossz szemmel, hogy a kérdező otthon van 1 babával, és mégis bölcsiben van a gyerek. Biztos úgy vélik, hogy nem etikus, sem szabályos, hisz aki meg dolgozni menne, annak a gyereke elöl foglalja a helyet.
2013. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem etikus, hogy bölcsibe jár a gyerkőcöd, tényleg el veszi a helyet azoktól a gyerekektől ahol a szülők dolgoznának, nálunk be sem vennék a bölcsődébe, én is úgy vagyok vele, hogy van egy kiscsoportos óvisom, egy két évesem, és júliusban születik a kistestvér, ezt vállaltam, nekem kell megoldanom!
2013. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Tőlem is kérdezgetik, hogy miért nem adom be a majdnem 2 évesemet, mert sokkal könnyebb lenne itthon a 3 hónapos ikrekkel. Ilyenkor elmagyarázom, ha akarnám sem tudnám, mert ahhoz munkáltatói kellene, viszont még nem megyek vissza dolgozni, másrészt ha lehetne, sem adnám be. Olyan gyorsan eltwelik az a 3 év, még ha nehéz is, de kihasználom, hogy együtt vagyunk.
2013. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
En is jaratnam bolcsibe a nagyobbikat. Kinek mi koze h te mit csinalsz amikor o ott van. Ilyen az elet. Most durvan mondom : az erosebbik elnyonja a gyengebbet" ha te megkaptad hogy jarathatod bolcsibe akkor onnantol kezdve senkinek semmi koze h miert teszed.
2013. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
30%
kedves kérdező! Tojd le magasról az ilyen embereket! Nekem egy kisfiam van és 8-tól délig bölcsiben van pedig nincs munkám de mivel egyedül nevelem simán fölvették. Mert ugye érdekes lenne ha gyerekkel a karomban mennék állásinterjúkra... Nálunk a bölcsiben több olyan gyerek is van akinek nem dolgozik az anyukája és simán fölvették őket is mert egyáltalán nincs túljelentkezés..
2013. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ezek szerint itt sokan nem vagytok tisztában azzal a ténnyel,hogy a nagycsaládosok előnyt élveznek a bölcsődei felvételnél ,attól függetlenül ,hogy dolgozik e az édesanya vagy sem .

Igenis jól esik az újszülöttel kettesben töltött idő,így van időm főzni,mosni ,takarítani és kipihenten ,örömmel várhatom haza a másik kettő gyermekemet .

2013. febr. 28. 10:20
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Hát ezt én bármennyire is lepontoznak majd-nem tudom felfogni....van egy ovisod meg egy bölcsis korúd, ha ennyire nem bírsz velük vagy ennyire megterhelő és fárasztó akkor minek kell még egy harmadik??? Illetve mikor a legnagyobb bölcsis korú volt és a középső született akkor is otthon voltál a kicsivel és a nagyobb meg bölcsiben?

Nem tudom ez milyen bölcsi fizetős vagy állami illetve hogy ténylegesen elveszed e a helyet attól aki valójában dolgozik/dolgozna mivel erről nem írtál. Lehet azért kapod a feddő nézéseket mert mondjuk ez utóbbi áll fent.

Ezt nem tudom.

Én csak a gyerek szemszögéből néznék feddően mert igenis neki is járna hogy otthon lehessen míg pici. Ő nem tehet arról hogy vállaltál egy harmadikat.

2013. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
9 es vagyok én is nagycsaládos vagyok és egyáltalán nem érzem indokoltnak ezt a magyarázatot hogy előnyt élveznek a nagycsaládosok....úgy vállaljon valaki nagycsaládot hogy felelősséggel gondolkozva amikor türelemmel energiával és erővel BÍRJA A 3 kicsi gyereket....ha ez nem így van akkor várni kell egy kicsit azzal a nagycsalád projekttel...de mindegy is, szerintem te meg vagy győződve hogy helyesen cselekszel innentől meg akkor ne lepődj meg ha más nem ért egyet. És ezért van hogy sokan véres rongyként néznek a nagycsaládosokra amúgy mert kicsit másra terhelkednek a megoldandó dolgaikkal (lásd bölcsi)....
2013. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!