Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvető pillantásokkal találko...

Megvető pillantásokkal találkozom amikor a többi anyuka rámkérdez, hogy hol dolgozom és én elmondom, hogy van még egy ovis és egy újszülött babám, miért néznek úgy rám?

Figyelt kérdés
A gyereküket szintén bölcsődébe járató anyukák részéről tapasztaltam mindezt .
2013. febr. 28. 09:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
18%
egy 2 évesnek bőven többre van szüksége,minthogy anyucival otthon üljön,ha a bölcsi beveszi akkor beveszi
2013. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%
Egy kétévesnek így általánosságban megfogalmazva nincs BŐVEN szüksége társaságra. Az lehet hogy VAN olyan gyerek amelyiknek igen de nem hiszem hogy egész nap illetve azért általánosságban ez nem igaz. 2 évesen (gyermekpszichológia) a gyerekek nem egymással, hanem egymás MELLETT játszanak (tehát akkor minek is a társaság egész nap?), a mindennapi élet feladatait (önállóság, önálló evés, ivás, wc-zés stb.) pedig otthon anyuka is megtaníthatja neki igenis. Az lehet hogy kényelmesebb ha nem neki kell vele vesződni, hanem majd a gondozónők megoldják, de attól még elsődlegesen ez az anyuka feladata lenne.
2013. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%

Megmondom őszintén, ha a környékünkön laknál, én is csúnyán néznék rád.

Én Budaesten lakok, és tudtommal itt nem nagyon van olyan bölcsi, ahol vannak helyek... Inkább az a baj, hogy nagy a túljelentkezés.

Hallottam olyan esetet, hogy egy ismeősöm az önkormányzatnál verte az asztalt, hogy hogy lehet az, hogy az ő gyerekét nem vették fel, miközben a bölcsibe terepjáróval hordják a gyerekeket?

Amikor én is tájékozódtam, a következőket mondták: jelentkezhetek, de év közben úgysem lesz hely, szeptemberben van a "nagybeiratkozás." Ilyenkor ha túljelentkezés van (márpedig mindig az van), akkor összeül egy bizottság, aki eldönti, felveszik-e.

Akik előnyt élveznek:


- egyedülállók

- nagycsaládosok

- rendszeres gyermekvédelmi szegélyben részesülők.


Természetesen ezeket részesítik előnyben.


Erre én megkérdeztem hogy jó, de attól hogy valaki nagycsaládos vagy egyedülálló, még kereshet jól, de ha nem kérnek kereseti kimutatást, honnan tudják, hogy én pl. éhen halok ha nem veszik fel?


Nekem 1 gyerekem van, férjemnek és nekem is van munkahelyünk, de nem felelünk meg egyik fent említett kritériumnak sem annak ellenére, hogy 25 ezer forintból nem fogunk megélni. Hozzáteszem, hogy pont ezért nem lesz még egy gyerek sem.


Úgyhogy ha nálunk laknál, titeket egyből felvennének, mi lehet, hogy emiatt lecsúsznánk, és amíg te othon nyugodt hangulatban főzőcskézel, mi itthon rágcsálnánk az üres, száraz kenyérhéjat....

2013. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat elgépeltem, rendszeres gyermekvédelmi SEGÉLY
2013. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
67%
Mert mindenki megveti azt akinek a gyerekeit az állam neveli. Egy gyereknek sincs szüksége bölcsis korában a bölcsire, ekkora a gyerekek még egyedül játszanak gyerek társaságban is, pont úgy mint otthon. Ha kamu indok kell találj ki valami jobbat, miért nevelje az állam a gyerekeidet.
2013. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!