Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden oviban haza kell vinni...

Minden oviban haza kell vinni délben a gyerekeket, ha az anya otthon van tesóval?

Figyelt kérdés
Nálunk az ötven gyerekből kb 5 marad ott aludni, mert "megkérik" a szülőket, hogy vigyék haza őket mert kevés a hely. Jönnek nagyszülők, nagynénik, rokonok hogy vigyék haza a gyerekeket. Az én fiam kiscsoportos, engem nagyon nyomatékosan megkértek, hogy vigyem haza, mert otthon vagyok a kicsivel, hiába mondtam, hogy mellette nappalin tanulok, totál nem érdekli őket, így éjjel tanulok. Nem egyszer hallottam, ahogy anyukákat beszélnek ki a hátuk mögött, hogy milyen szólők ezek, hogy nem foglalkoznak a gyerekükkel, sőt szülőin kijelentették, hogy a nagyobbik is gyerek, igenis vigyék haza, mert azzal is kell foglalkozni.... ez normális? mert kezdek kételkedni...
2013. márc. 6. 21:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk sosem volt ilyen.

De ha lett volna, akkor kerek-perec nemet mondok, mert a kicsi 12-15-ig már alszik minden nap, a nagy pedig nem alszik itthon.

Bp. melletti kisváros.

2013. márc. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha napközis óvodába irattad a gyereked, akkor az óvónőnek kutya kötelessége csendben maradni ebben a helyzetben.

Ilyet nem morális mondani, óvónő vagyok, délután egyedül egy dadussal 22 gyereket felügyelek, ez a hivatásom és nem utolsó sorban ezért kapom a fizetésem.

2013. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem akarom az óvodát védeni, de igenis a szülők, nagyszülők, rokonok divatolnak a hazavitellel. Amikor én óvodás voltam, majd 30 éve, ilyen nem volt, mindenki aludt és kész, pedig akkor is születtek kistestvérek. Megértem, hogy rosszul esik, hogy összesúgnak a hátad mögött, de nem vagy rossz anya, sőt! Te csinálod jól, mert amikor a kicsi megy pl. bölcsődébe, Te pedig dolgozni, nem kell a nagytestvért "átszoktatni" egész napra. Érdekes, nekem is van rokonom Sopron környékéről, igaz, ők még bent laknak, de a kisgyerek már vidékre jár óvodában, ahová ők is költözni fognak.
2013. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Még annyi, az én lányom is kiscsoportos és itthon van a másfél éves kishúga, de ő is fog menni a bölcsődébe; akkor aztán megnézhetnénk magunkat, ha hisztizne a nővére, hogy haza akar jönni. Mellesleg, nem mindegy, hol alszik? Ébredés, uzsonna után úgyis megyek érte; itthon is "lehúz" 2-3 órát.
2013. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nem, ott maradhat a gyermek. De hallottam olyant, hogy ha az anyuka otthon van egy kistestvérrel, a nagyobbikat nem vették fel oviba helyhiány miatt.
2013. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem válaszolók is írták: ha felvették, egész napra vették fel. Én nem vinném haza, nem tanulnék miattuk éjszaka, igenis ott altatnám a kisfiamat... Állj ki magatokért, ne hagyd magad!
2013. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!