Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális egymás után 3 üveg...

Normális egymás után 3 üveg antibiotikumot adatni egy 2,5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

kisfiamnak sajnos tüdőgyulladása,hörghurutja,és középfülgyulladása van.A doki felirt neki egy supraxot,ami tegnap el is fogyott,viszont a fül-orr gégész megállapitotta,hogy középfülgyulladása is van,ezért még 10 napig szedje.1 üveg 4 napig elég,igy 2 üveg ugye 8 napig.Azt mondta a háziorvos,felir még egyet akkor.Kérdeztem tőle,hogy az utolsóból(3. üvegből),akkor csak 2 napra elegendőt adjak?Azt mondta nem,adjam be az egészet,nem baj az ha 12 napig szedi....

Normális/kell ennyi (3 üveg) antibiotikum egy ilyen kicsi gyereknek?Volt valaki ilyen helyzetben hogy egymás után 3 is kellett?Ráadásul úgy megy a hasa 3 napja mint a viz,mondtam is a dokinak,azt mondta az antibiotikumtól valószinű,de nem baj,adjam neki...Hiába adom neki a smectát,ugyanúgy megy szegénynek,úgy néz ki a fene mint a majomnak már....olyan vörös :( A probiotikumot természetesen kapja.

1üveggel még nem váltottam ki a supraxból,1-et már beszedett,ma kezdem a következőt neki.Nagy bajt csinálnék ha a 3. üveggel nem adnám neki?


2013. márc. 8. 17:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszi nektek.Igen,nem kicsi az biztos :)

Maszekhoz akartam elvinni,2-t is hivtam,de mindkettő csak március végére tudott időpontot adni.Aztán akinél most voltunk,tegnap tudott fogadni minket,nem maszek.2 órát vártunk mire megérkezett,5 percet voltunk bent.Elmondtam mi a problémánk,meghallgatta a fiamat,és mondta ő nem hall semmit...a fiam amúgy orditott végig,a torkát se nézte meg...a háziorvos azért nem küldött röntgenre,mert hogy a tüdőgyógyász majd úgyis elküld,hát nem küldte,majd 2 hét múlva,márc.21-én.Ma mondtam ezt a háziorvosnak,hogy nem kéne elvinni hamarabb röntgenre,nincs messze az a 2hét?Azt mondta nem,meg már javul ahogy hallgatta.De igy konkrétan azt se tudni most tényleg tüdőgyulladása van-e a fiamnak,vagy valóban 3-4 nap alatt javult annyit hogy a másik nem hallotta,vagy a fiam üvöltött,azért nem hallott semmit.....

2013. márc. 8. 22:29
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol az orvosban válts orvost. Ha bízol benne, akkor tedd amit mond. Sajnos nehéz nekünk szülőknek, de ez a két variáció van.

És egy jó tanács. Az antibiotikumot úgy add be neki, hogy két falat alma majd antibiotikum és újra két falat alma. Elméletileg ezzel megszűnik a hasmenése. Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Milyen probiotikumot adsz? A kisfiamnak mindig ment a hasa, ha antibiotikumot kapott, hiába adtam Normafloret. Egyszer elegem lett, és vettem Protexint. Drágább, mint a Normaflore, de százszor jobb, azóta nincs hasmenés.

Jobbulást a kicsinek!

2013. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A normaflore-t amúgy sem sokan ajánlják egyébként, mert jóval kevesebb jó baktériumot tartalmaz, mint egy szélesebb spektrumú probiotikum. Mi pl. mindig Pro+Kid-et adtunk a gyerkőcnek, nem volt hasmenés. Szóval igaza van az előzőnek, ha normaflore-t adsz, akkor inkább cseréld le másra!
2013. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
normaflort sose adok neki,pont ezért mert sokan mondták hogy semmit nem ér,lacto protect baby-t szoktam neki adni mindig,vagy lactiv babyit.Már valamivel jobb,nem megy anyira a hasa mint a viz,de még mindig hig,1 nap kb 3x van ilyen.Sajnos szinte semmilyen gyümölcsöt nem hajlandó enni,igy almát se tudok neki adni előtte-utána :(
2013. márc. 9. 20:37
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, hogy nem megy az alma, mert az tuti megfogná a székletét! Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2013. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2013. márc. 9. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!