Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek rossz anya vagyok?...

Szerintetek rossz anya vagyok? Mit tehetnék hogy változzak? Már úgy érzem pszichológusra lenne szükségem. Kívülállóként adjatok kérlek tanácsot!

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam van, az elején leszögezném hogy mindennél jobban szeretem. Viszont nagyon rossz helyzetben vagyok, több szempontból is, és ez minden napomra rányomja a bélyegét. az idegeimre és főleg a gyermekemmel való kapcsolatomra. Kezdjük ott, hogy a párom a jobb anyagi körülmények reményében, pár hónapja külföldre ment dolgozni (remélem nyáron már mi is utána tudunk menni) és gyakorlatilag teljesen magunkra maradtunk a kicsimmel. hiányzik, így nyilván írtó nehezen viselem ehhez jön még, hogy a családjaink szó szerint lesz...ják a kicsit, nem jönnek látógatóba, nem találnak ki közös programokat, sétát stb mint a "rendes" nagyszülők. Apu meg Apósom iszik is, Anyósom meg nem töri össze magát hogy látogasson. Persze ha én viszem a picit, akkor utyulu-putyulu :S annyiszor megfogadtam h nem megyünk hozzájuk, de most hogy ketten vagyunk jól esik arra a pár percre is levegőt venni, míg ők jópofiznak a gyerekkel (egyszer nem volt még olyan hogy mondták volna hogy fújjam ki magam vagy érjem utól magam a házimunkába stb addig ők játszótereznek vagy akármi) na, szóval ennyit a családról.

tehát mi szinte mindig ketten vagyunk, de van pár gyerekes barátunk, minden héten csinálunk közös programokat a kicsikkel. vagy ők átjönnek, és beszélgetünk-játszunk, vagy játszóterezünk ,játszóházba megyünk, sétálunk stb .. tehát szocializálódunk (de mindig kizárólag közösen a gyerekkel) én is mindennap leviszem sétálni ebéd előtt levegőzünk.

de egy perc szabadidőm sincs, felemészt a napi rutin, a házimunka stb, az egyedüllét, a rossz anyagi körülmények és az hogy senki nincs mellettem aki a kicsivel is ellenne hogy én is szusszanjak. tehát az idegeim kivannak teljesen. egyáltalán nics türelmem, erőm kedvem a kicsimmel való játékhoz. persze szeretgetem, beszélgetek vele, meg rendesen ellátom, de sokszor nincs türelmem, kedvem magyarázni neki, vele játszani, nem tudom úgy kezelni mint egy normális anyuka. egyrészt most van nála a dackorszak (nem mutatom be :D) másrészt egy percig sincs el, csak pakol, rámol, rosszalkodik egész nap. ha elmondok vmit hogy nem szabad (de amúgy is tudja) csak azért is csinálja és a vége az hogy üvöltök vele, megrángatom (persze nem erőből!) csak figyelmeztető jelleggel. utálom ezt magamba, mindig lelkiismeret furdalásom lesz, vagy sírok is, de akkor mikor 3szor 4szer szólok, már nem tudom magam kontrollálni és kijön belőlem. utána látom magam kivűlről, milyen undorító vagyok ezzel a picivel és belegondolok Ő mit gondolhat. biztos kivan hogy ilyen anyja van. tudom hogy nem szabadna így viselkednem. nem várhatom el tőle hogy makulátlan legyen és vigyázba álljon mindig azt csinálja amit mondok. de nem bírom sokszor. szinte mindennap van ilyen incidens! és ez borzasztó!!! minden nap úgy kelek hogy mától jobb lesz minden ... de nem az.

egyébként mehetnék vissza dolgozni, de a fentiekből láthatjátok hogy SENKI nincs aki elhozná a kicsim a bölcsiből ha én délutános vagyok, hát még lefektesse, megetesse, lefürdesse mire én hazérnék (este 9). csak abba bízom h párom után tudunk menni hamarosan és jót fog tenni a környezetváltozás! de addig mit tanácsoltok? szeretnék barátként tekinteni a szemem fényére a gyermekemre, jókat játszani vele, nevetgélni vele, de legfőképp jó anyukája szeretnék lenni! és jó lenne végre feloldódni, nevetgélni, jól érezni magam és nem mindig agyalni és stresszelni


2013. márc. 8. 23:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam volna hogy ennyi választ kapok!! :) nagyon nagyon köszönöm mindenkinek! Jól estek a soraitok! Megpróbálkozom könnyebben kezelni a dolgokat és élvezni az együtt töltött időt. Ma megint úgy keltem h jó lesz minden és (olvasva a válaszokat) meg is tettem ezért mindent és valóban azt vettem észre h mivel nem voltam ingerült, a kicsi is nagyon jókedvű volt.


Anyukámról szándékosan nem írtam, Ő sajnos régóta nincs már velünk :'( Anyósomat pedig már próbáltam megkérni, egyszer az volt a válasz h "jó de siess" aztán meg "téged akart" meg hogy "nálunk nem tudok vele mit csinálni itt ne tud játszani" és hasonlók. de többször kérdeztem hogy Ő nem-e jön át (néhanapján azért szokott) és volt h mazt mondta pl "most nem mert most hideg van" (ezen totál kibuktam!) már csak azért is mert percekre lakik tőlünk! de volt már olyan is h átjött "gyerekezni" én meg épp vmit csináltam a másik szobában és arra lettem figyelmes h nagy a csend. benéztem, a kicsi a szőnyegen játszott, Anyósom meg a fotelből nézte a tv-t. de megbeszéltük azt is ha átjön én elmegyek a barátnőmmel futni (egy héten 2szer lenne ilyen időpont, de én egynek is örülnék) erre akkor jön át mikor már késő és nem tudok menni!! ezek után nem kérem meg semmire!!!!! egyébként a másik 2 unokájával is ilyen! azokért sem töri össze magát! én pedig nem szólok neki semmit, csak a páromnak szoktam puffogni vagy inkább magamban.


Barátaim vannak, de akik nem Anyukásak azokkal már nem tudok úgy találkozni mint rég (főleg picivel az oldalamon) nekik "más már az életfelfogásuk". jönnek mennek mint mi régebben, sztem unalmas nekik a játszótér meg a gyerekjátékok és az ezzel kapcsolatos dolgok. a legjobbnak mondott barátnőm is teljesen más mióta gyerekem van, nem merül el velem egy témában sem nagyon, pedig nem mindig a kicsi a téma. de azért összejárunk, csak nem annyit hogy az feltöltsön ...

az gyerekes barátokkal (5-en vannak) pedig szintén szoktunk találkozni, de (és ez már az én hülyeségem) én nem kérem meg őket hogy vigyázzanak a picire mert nem akarom őket terhelni. amikor meg az lenne hogy kéne segítség, biztos nem érnének rá. inkább meg sem próbálom.


08:24-nek: mint írtam (biztos átsiklottad ezt a részt) nekem nem az a probléma hogy Anyósomék nem annyit foglalkoznak a kicsivel, hanem az hogy EGYÁLTALÁN NEM! Óriási különbség! nagyszülőnek egyáltalán nem nevezném őket! nem akarok bele menni az anyagi részbe, de egy kezemen meg tudnám számolni mit kapott tőlük a kicsi! se karácsony se szülinap ... és nyilván nem másnak szülöm, de azért csak elvárható lenne hogy foglalkozzon néha a család más tagja is a kisgyerekkel! irigykedve nézem mikor a nagymamák sétálnak vagy játszótereznek az unokával, vagy mikor a barátnőm csak úgy otthon tudja hagyni a mamával a picit míg Ő elmegy pl: moziba vagy akárhova. ez van ...


Kedves 10:12-es válaszoló akkor Neked sem könnyű! Te is meg vag yáldva anyós-pajtással! igazad van, Őt sem érdekli a házimunkám, és Ő biztos minden sokkal jobban csinált! Ők már csak ilyenek!


Kívánok minden sorstársamnak sok erőt és kitartást, és tényleg nagyon örülök h ennyien lelket öntöttetek belém! Magne B6-ra fel!!! :)

2013. márc. 10. 02:33
 12/12 anonim ***** válasza:
Kivancsi voltam hogy erzed magad? En vagyok aki Edesanyadrol kerdezett. Nallunk most itt a Mama. Kisfiam elvezi de mindig csak engem nyuz. Jarok heti 2x tancorara. Viszem magammal. Anyu meg orul is neki valahol. Van amikor vegig vinnyogja az eveszet de a tanarom nagyon tolerans - neki is van 2 gyermeke...es hat van amikor o teszi rendbe a fiatalembert ha mar tul messzire ment. Egyre jobb azonban es ha kedvenc zene megy o is beall tancolni meg enekel is. Nagyon hosszu ez a tel. Tegnap olvastam mekkora ho esett otthon. Ha mas nem, ez meg mindig jobb: kiviszed, jol elfarad. Nallunk most az akkor sem alszom ha a fejetetejere all a vilag divik. Tegnap este 11kor dolt ki a kolok.reggel 7kor mar formaban volt. A napi 11 oraja helyett 9et alig aludt ha az esti 6 orai beajulasat is bele szamitom. Az en ferjem egy igazi minta apuka kiveve mikor otthon kell dolgoznia. Lakas kicsi, gyermek kivancsi....mind
2013. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!